Ana Sayfa » Maaşları » THY Mühendis Maaşları 2023 – THY Teknik Maaş – Güncel!

THY Mühendis Maaşları 2023 – THY Teknik Maaş – Güncel!

THY Mühendis Maaşları adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Mühendislik mesleği ülkemiz genelinde büyük önem taşıyan ve güzel maaş alabilme olanağına sahip bir meslektir. Bu nedenle özel bir şirkette çalışan bir kişinin mühendislik maaşı farklılık gösterebilir. Bu yazımızda THY maaşları hakkında bilgiler sunacağız. Aynı zamanda diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

THY Çalışan Maaşları

THY Çalışan Maaşları
THY Çalışan Maaşları

Türk Hava Yolları şirketi üzerinde çalışan binlerce insan vardır. Sadece Türkiye genelinde çalışan olarak binlerce kişi olması ile beraber yurtdışı üzerinde THY için çalışan personeller de bulunmaktadır. Özellikle yıl başında gelen kabin memuru iş ilanı ile de kadro kapasitesini oldukça arttırmıştır. Yeni yıl ile beraber de THY Çalışan Maaşları 2023 yılı itibariyle %20 zam ile birlikte artış göstermiştir.

  • Türk Hava Yolları şirketinde çalışan bir personel en düşük 17.000₺ maaş almaktadır.

Ayrıca dilerseniz THY Hostes Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

THY Uçak Mühendisliği

Bir havayolu şirketi için en önemli mesleklerden bir tanesi uçak mühendisliğidir. Bu nedenle THY Uçak Mühendisliği konusunda oldukça titiz bir çalışma gerçekleştirmektedir. Profesyonel kadrosu ile uçuşların sorunsuz bir alt yapıya sahip olmasını amaçlar. Uçak mühendisleri, bir uçağın sorunsuz bir şekilde uçuş gerçekleştirebilmesi için aygıtları denetleyen, bakımı ve onarımını yapan kişilerdir. Havayolu şirketlerinde çalışan bir kişi üzerinden uçak mühendisleri ne kadar maaş alır gibi soruların cevapları da aranmaktadır.

THY Uçak Bakım Mühendisi Maaşları

Uçak bakımı günümüzde her şirketin en önem verdiği konulardan bir tanesidir. Bu önemli meslek için uçak bakım mühendisi maaş skalası da aynı oranda artış göstermektedir. Aynı zamanda geçtiğimiz yıl başında THY maaş zammı ile beraber tüm çalışanlarının ücretlerinde artış sağladı.

  1. THY Uçak Bakım Mühendisi En Düşük 25.650₺ maaş almaktadır.
  2. THY Uçak Bakım Mühendisi Ortalama 32.060₺ maaş almaktadır.
  3. THY Uçak Bakım Mühendisi En Yüksek 67.290₺ maaş almaktadır.

THY Teknik Maaş

Teknisyen maaşları da uçak bakım mühendisleri kadar ortalama bir fiyat üzerinde yer almaktadır. Aynı zamanda İki meslek arasında iş odağı olarak çok fark görülmemekle beraber teknisyenlerin uçaklara yaptıkları bakımlar da çok önemlidir. Bu nedenle THY Teknik maaş skalası da ortalama olarak aşağıdaki listede yer alıyor.

MeslekEn Düşük MaaşOrtalama MaaşEn Yüksek Maaş
Uçak Bakım Şefi15.560₺19.440₺38.450₺
Uçak Teknisyeni21.520₺26.900₺67.170₺

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

THY Mühendis Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

2.8/5 - (10 Oy)
Yorum yapın