Ana Sayfa » Maaşları » Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Maaş 2023 – Güncel Veri!

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Maaş 2023 – Güncel Veri!

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Maaş 2023 ve Tıbbi Sekreter Maaşı en çok merak edilen konular arasındadır. Sağlık Bakanlığı sözleşmeli tıbbi sekreter alımı ilanı yayımlandı ve başvuruların 2023 yılında başlayacağına yer verildi. İlanın Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından başvuru kılavuzu bugün Resmi Gazete’de yayımlandı ve personel alımının yapılacağı illere yer verildi. Ayrıca maaşları kategorimizde yer alan diğer meslek maaşı bilgilerine de bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Maaş 2023 💰

Öncelikle hastanelerde ve de çeşitli sağlık kurumlarında oldukça fazla miktarda tercih edilen bir meslektir. Özellikle de hem maddi imkanlardan ötürü hem de birçok farklı imkanı sebebi ile birçok insan tarafından da tercih edilmektedir. Bununla beraber de Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Maaş 2023 yılında aşağıdaki tabloda mevcuttur:

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Maaş 2023 💸Maaş (₺)
Tıbbi Sekreter Maaşı 🟢15500 ₺ – 16500 ₺
Dökümantasyon Görevlisi 🟢13500 ₺ – 14900 ₺

Tıbbi Sekreter Maaşı 2023

Tıbbi Sekreter Maaşı
Tıbbi Sekreter Maaşı

Ayrıca, tıbbi sekreter kadrosuna baktığımızda Türkiye genelinde toplamda 15 bin 537 tıbbi sekreter alımı yapılacağı görüldü. Söz konusu ilana on binlerce adayın başvuru yapabileceği bildirilirken sadece ön lisans tıbbi sekreter maaşı 2023 mezunları KPSS puanları ile başvuru yapabilecek  Adaylar herhangi bir mülakat aşamasına alınmayacak. KPSS puan üstünlüğüne göre atamalar yapılacaktır. 15 bin 537’lik alımdan sonra 2023 yılının başında 16 bin 463 tıbbi sekreter alımı daha yapılacaktır.

Ayrıca dilerseniz Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Tıbbi Sekreter Maaşı Ne kadar?

Tıbbi sekreter alımı ilanının yayımlanmasının ardından adaylar , maaşın ne kadar olacağını araştırmaya başladı. Öncelikle Tıbbi Sekreter Maaşı Ne Kadar? Bu konuyu açıklayalım. Alınacak bu tıbbi sekreterler polikliniklerde çalıştırılmaktadır. Kliniklerde doktorların yanında çalışacak bu personeller, hasta ile ilgili evrak işlerini yaparak doktorun direktifleri ile iş takibi yapacak sisteme hasta ile ilgili bilgileri girecek.

Kliniklerde çalışacak olmaları nedeniyle bu personellerin mesai yapması beklenmiyor. Bu nedenle ek mesai almaları zor. Bu nedenle personellerin ortalama 10 bin lira maaş alması beklenmektedir. 2023 Ocak ayında gelecek zamla maaşın 12 bin lira civarına çıkması beklenmektedir.

Ayrıca dilerseniz Kısmetse Olur Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Tıbbi Sekreterlik Maaşlarını Etkileyen Faktörler

Gelelim yazımın en can alıcı noktasına! Tıbbi sekreter olduktan sonra belli bir ücret alacaksınız ancak bu ücreti arttırıp artırmamak tamamen sizin çabanızla alakalı. Tıbbi sekreterlik maaşlarını etkileyen faktörler bulunuyor. Size çok kısa bunlardan bahsedeceğiz.

  • Kamu sağlık kurum ve kuruluşları için görev yapan tıbbi sekreter maaşı, lisans ya da ön lisans mezunu olmanıza göre değişim gösteriyor.
  • Hastaneden hastaneye (dağıtılan performans döner sermaye tutarına göre) değişiklik gösterebiliyor.
  • Acil, ameliyathane, diyaliz ve yoğun bakımda çalışanların döner sermaye kat sayısı daha yüksek hesaplanır. Bu da tıbbi sekreterlik maaşları için etkileyici bir artış unsurudur.
  • Fazla mesaiye kalmak her sektörde olduğu gibi tıbbi sekreterler için de etkili bir faktör.
  • Evli ve çocuk sahibi olmanız durumunda da ek ödemeler maaşınıza yansır.
  • Nöbet tutulan ve fazla mesai de ek ücret alma hakkı vardır. Saati ortalama 40-50 lira arasındadır.

Son olarak Tıbbi Sekreter Maaşı 2023 ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Maaş 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın