Ana Sayfa » Okunacak Dualar » 40 Gün Teheccüd Namazı Kılmanın Fazileti – Duası Kabul Olur!

40 Gün Teheccüd Namazı Kılmanın Fazileti – Duası Kabul Olur!

40 Gün Teheccüd Namazı Kılmanın Fazileti ve Teheccüd Namazının Bilimsel Faydaları nelerdir? 40 gün teheccüd namazı kılanın duası kabul olur diyenlerin sayısı çok fazladır. Allah’a karşı en yakın olduğumuz an şüphesiz namaz kıldığımız zamanlardır. İslamın şartlarından en önemlisi şüphesiz namaz kılmaktır. Müslümanların Allah’a olan kulluk borcunu ödemek için yaptığı ibadetlerden sadece bir tanesidir. Bu yüzden namaz kılmak çok önemlidir. Çünkü akıl baliğ olan her Müslüman için namaz kılmak farzdır.

Bununla birlikte namaz kılmak hem ruh için hem de beden için gerekli ve oldukça sağlıklıdır. Farzlardan sonra en faziletli namaz olan Teheccüd namazı çok önemli bir namazdır. Çünkü gece uykunuzdan kalkıp kıldığınız bir namaz olduğu için önemlidir. Yazımız içerisinde sizlere 40 gün Teheccüd namazı kılmanın faziletinden bahsedeceğiz. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

40 Gün Teheccüd Namaz Kılmak

40 Gün Teheccüd Namaz Kılmak çok fazla fazileti olan bir namazdır. Bu yüzden Müslümanlar için çok önemli bir namazdır. Gece namaz fazileti günahlardan uzaklaşmamızı sağlar. Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şeriflerde Teheccüd namazı kılınması istenmiştir. Böylece bu namazı kılanlar övülmüştür. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 1000 Salatı Münciye Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

40 Gün Teheccüd Namazı Kılmanın Fazileti

Geceleyin kalkıp kılınan namaza Teheccüd namazı denir. Bir sınırlama olmadığı için 2 rekatta kılınabilir. Fakat 12 rekata kadar da kılabilirsiniz. Bu yüzden uykunuzdan kalkıp kıldığınız bir namaz olduğu için Teheccüd namazı çok önemlidir. 40 Gece Teheccüd namazı kılmak için yapmanız gerekenleri bilmeniz gerekir. Örneğin her 2 rekatta bir selam vermek oldukça faziletlidir. İşte 40 Gün Teheccüd Namazı Kılmanın Fazileti şunlardır:

  • Allah’a yaklaştırır. O’nun rahmetini celbe vesîle olur.
  • Günahlara kefaret ve örtü olur.
  • Hastalığınız varsa onu atlatmanızı sağlar.
  • Allah’a kulluk etmenin önemli bir yoludur.
  • İbadetlerin özü olarak görülmektedir.

40 Gün Teheccüd Namazı Kılanların Duası Kabul Olur Mu?

40 gün boyunca Teheccüd namazı kılmanın duasının kabul olduğu söylenmektedir. Teheccüd namazı önemi olarak en önemlisi Allah’a yakınlaşırsınız. Geceleri uykularından kalkıp 2 rekatta olsa Teheccüd namazı kılanlarla ilgili Yüce Rabbimiz şöyle buyurmuştur:

“Onların yanları yataklarından uzaklaşır (teheccüd namazı kılmak için yataklarından kalkarlar), korkarak ve umarak Rablerine dua ederler ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (hayır için) harcarlar. Yaptıklarına karşılık olarak onlar için gözlerini aydınlatıcı ne güzel (nimetlerin) saklandığını hiç kimse bilmez.”

40 Gün Teheccüd Namazı Kılanın Duası Kabul Olur

40 Gün Teheccüd Namaz Kılmak etkisi bakımından oldukça etkili ve fazileti güçlü bir ibadettir. Özellikle 40 Gün Teheccüd Namazı Kılanın Duası Kabul Olur diyenlerin sayısı oldukça fazladır. İşte bazı yapılan yorumlar:

40 gün sonunda Allah’la aramda derin bir bağ oluştu.

Okuyanların Yorumu

Günah ve kefaretlerimin bedelini bu namaz ile ödedim. inşAllah.

Okuyanların Yorumu

Hastalık sorunlarıma çözüm olan bir namazdır. Herkese öneriyorum.

Okuyanların Yorumu

Teheccüd Namazı Kılanların Yorumları

Yatsı namazını kıldıktan sonra uyursanız ve birkaç saat sonra gece uykunuzdan kalkıp en az 2 rekat Teheccüd namazı kılmanız çok önemlidir. Peygamber efendimize göre farz namazlarından sonra kılınan en faziletli namaz Teheccüd namazıdır. İşte Teheccüd Namazı Kılanların Yorumları şu şekildedir:

  • Gece uykudan kalktığım için başlarda çok zordu. Fakat alıştıktan sonra ruhen rahatladım.
  • Dün gece ilk kez kıldım. Normalde geceleri uykumdan hiç kalkmazdım. Fakat namaz için hemen kalktım hiç de zorlanmadım.
  • Gece tuvalet için kalktığınız zaman üşenmeden abdest alıp 2 rekatta olsa kılın neden kılmanızı istediğimi anlayacaksınız.

Teheccüd Namazının Bilimsel Faydaları

Teheccüd Namazının Bilimsel FaydalarıPin
Teheccüd Namazının Bilimsel Faydaları

Gece namazı olarak da bilinen Teheccüd namazıyla ilgili birçok fazilet bulunmaktadır. Bir hadiste gece uykusundan kalkıp namaz kılan insanlar ve bununla birlikte ailesini de namaza kaldıran insanlar Allah’ı en çok zikreden kadınlar ve erkekler arasına yazılacağı bildirilmiştir. Bu yüzden Teheccüd Namazının Bilimsel Faydaları olarak en önemlisi günahların örtüleceği ve günahlardan korunacağı söylenmiştir.

Teheccüd Namazı Niçin Kılınır?

Teheccüd Namazı Niçin Kılınır? Sorusu son zamanlarda sık sık karşımıza çıkmaktadır. En önemli namazlardan biri olan Teheccüd namazı kılındığı taktirde Allah-u Teala’ya yakınlaşacağı söylenmektedir. Bununla birlikte Salih kullardan sayılacağı ve günahlarının örtüleceği belirtilmiştir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kocayı Kendine Bağlamak İçin Suya Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Teheccüd Namazı Yüzü Güzelleştirir Mi?

Böyle bir hadis yoktur. Fakat bununla ilgili Hasan-ı Basri Hazretlerinin şöyle bir sözü vardır:

Çünkü onlar (gece teheccüde kalkarken) Rahman ile baş başa kaldılar, O da onlara nurundan bir nurlu elbise giydirdi (elbise gibi onlardan ayrılmaz bir nur verdi, yüzlerinin güzelliği ondandır).”

Bu şekilde Teheccüd Namazı Yüzü Güzelleştirir Mi? sorusuna cevap verebiliriz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak 40 Gün Teheccüd Namazı Kılmanın Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın