Ana Sayfa » Maaşları » Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Maaş 2023 – Maaşı Ne Kadar?

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Maaş 2023 – Maaşı Ne Kadar?

Fizyoterapi ve rehabilitasyon Maaş 2023 kıdemlere ve çalışılmakta olan kurumlara göre olarak değişiklik gösterecektir. Özellikle özel sektörde yer alan kurumlarda çalışmak maaş aralığının daha da geniş olduğunu göstermektedir. Kamu sektöründe sabit maaşlar gündeme gelse de özel sektöründe taban fiyatlar son derecede düşük seyredecektir.

Özel sektörde isim yapan ve fazlasıyla talep gören firmalarda çalışmak daha da fazla maaş alma manasını içerecektir. Ayrıca küçük çaplı güzellik merkezleri, terapi merkezleri ve özel eğitim kurumları gibi noktalarda da maaşlar daha yüksek seviyelerde kalacaktır.

Fizyoterapist ve rehabilitasyon hakkında çalışanların hizmet alanları son derecede gelişmiştir. Ayrıca eğitim sürecinde de yüksek lisans ve doktora yapanların daha da kapsamlı bilgileri edinmeleri söz konusudur. Ayrıca dilerseniz diğer meslek maaşları yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Maaş 2023

Fizyoterapi ve rehabilitasyon mesleğinde maaşlar, çalışılan yer, tecrübe ve eğitim düzeyi gibi faktörlere göre değişebilir. Ancak, bu maaşlar özel sektörde çalışan fizyoterapistler için daha yüksek olabilir, özellikle özel kliniklerde veya özel sağlık kuruluşlarında çalışanlar için. Ayrıca, deneyimli ve yüksek eğitimli fizyoterapistlerin maaşları daha yüksek olabilir.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 🟢Maaş
Devlette çalışanlar için16.500 TL – 19.500 TL
Özel sektörde çalışanlar için10.000 – 15.000 TL
Özel sektörde deneyimli biri için10.000 – 25.000 TL

Fizyoterapist ve Rehabilitasyon Ne İş Yapar?

Fizyoterapist ve Rehabilitasyon Ne İş Yapar?
Fizyoterapist ve Rehabilitasyon Ne İş Yapar?

Öncelikle Fizyoterapi alanında çalışan kişiler genel itibarıyla fizik tedavi işlemleriyle uğraşacaklardır. Ayrıca fizyoterapist ve rehabilitasyon ne iş yapar konusu da bu süreçte gerekli tedavileri yürütmekle mükellef olacaktır. Farklı uzmanlarla çalışan bu meslek grubunun değişik çalışma işlemleri de gündeme gelmektedir.

 • Fiziksel egzersiz hareketlerini uygulayarak, hastaların uygulaması hususunda bazı hareketlere yer vermek
 • Hastalara hareketler konusunda belli başlı eğitimler sunmak
 • Yürüyemeyen hastaların gerekli ekipmanlarla beraber destek almasını sağlamak
 • Yürüme potansiyeli olanların gerekli ekipmanlarla beraber destek almasını sağlamak
 • Hastaların sağlıklı bir yaşam sürmesi konusunda destek vermek
 • Moral ve motivasyonu üst seviyede tutmak
 • Tedavi sürecini raporlayarak uzmanlarla paylaşmak

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan THY Mühendis Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Fizyoterapist ve Rehabilitasyon Nerede Çalışır?

Çalışma alanları bakımından fizyoterapistler kapsamlı bir meslek grubu olarak öne çıkacaktır. Ayrıca fizyoterapist ve rehabilitasyon nerede çalışır konusu da bu hususta dikkat çekecektir. Kamu ve özel sektör içerisinde yer alan farklı kurumlarda görev yapacaklardır. Bununla beraber fizyoterapist olarak son derecede etkili bir çalışma şartlarına sahip olacaklardır.

 • Özel eğitim merkezleri
 • Spor salonları
 • Yaşlı bakım evleri
 • Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri
 • SPA merkezleri
 • Termal tesisler
 • Futbol takımları
 • Güzellik merkezleri

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Radyoterapi Bölümü Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

2023 Devlet Fizyoterapist ve Rehabilitasyon Maaşları Ne Kadar Oldu?

Fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında çalışanların maaşları kıdeme bağlı olarak farklılık gösterecektir. Ayrıca 2023 devlet fizyoterapist ve rehabilitasyon maaşları ne kadar oldu konusu da her zaman göz önünde olacaktır. Kamuda görev yapacak olanların bu hususta en güncel maaşları şu şekilde belirtilmektedir.

 • 1 yıllık hizmet süresi olanlar için 16.741 TL
 • 5 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar 17.320 TL
 • 10 yıllık süreyi bitirenler için 19.110 TL
 • 15 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar 19.357 TL
 • 15 yıldan fazla kıdemi olanlar 19.890 TL

2023 kamuda çalışan fizyoterapist maaşları yıllara bağlı olarak farklılık gösterecektir. Ayrıca ek mesailer ve nöbetler de maaş artışını desteklemektedir. Yüksek seviyelerde aylık almak adına bu şekilde bir gelişme mümkün olacaktır. Ayrıca bağımsız olarak kendi muayenelerinde çalışacak olan kişilerin kazançları da ciddi manada olacaktır.

Fizyoterapist Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Fizyoterapist olarak göreve başlamak için gerekli eğitimi almakta fayda vardır. Bununla beraber fizyoterapist olmak için ne yapmak gerekir türünde bir durum da ele alınacak olan konular arasında yer almaktadır. 4 yıllık olan fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünü bu süreçte okumak gerekecektir. Ayrıca ön lisans olarak fizyoterapi teknikeri biçiminde bir eğitim almak da söz konusudur. Son olarak tıp fakültesi bitirenlerin de fizyoterapi alanını seçmeleri mümkün olacaktır.

Fizyoterapist olarak çalışacak olanların sabırlı ve anlayışlı olmaları da gerekecektir. Bu tip kriterlere uygun olacak olan kişilerin bu mesleği icra etmeleri gibi bir durum da söz konusudur.

Bunun yanında Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Maaşı ile alakalı sıkça sorulan sorular ve cevapları da aşağıdaki gibidir:

Son olarak Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Maaş 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın