Ana Sayfa » Maaşları » Pegasus Kabin Memuru Maaşları 2024 – Pegasus Hostes Maaşları

Pegasus Kabin Memuru Maaşları 2024 – Pegasus Hostes Maaşları

Pegasus Kabin Memuru Maaşları 2024 ve Pegasus Hostes Maaşları yazımız ile sizlerleyiz. Uçuşlarda yolcuların güvenliğini ve konforunu sağlamakla görevli kişilere kabin memuru ya da hostes adı verilmektedir. Biz de bu yazımızda ünlü havayolu şirketlerinden biri olan Pegasus’ta çalışan kabin memurlarının maaşlarını inceleyeceğiz. Çok merak edilen maaşlar aşağıda sizlerle. Ayrıca maaşları kategorimizden diğer meslek maaşlarını da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Pegasus Kabin Memuru Maaşları ✈️

Türkiye merkezli birçok havayolu şirketi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet ve SunExpress olarak sayılabilir. Biz de içlerinden oldukça popüler olan, Pegasus Kabin Memuru Maaşları incelemesini sizlerle paylaşacağız. Kabin memuru maaşları özellikle birçok etkene göre değişkenlik göstermektedir. Tecrübe, mesai, havayolu şirketi ve hatta ikramiye gibi hususlar maaşlarda etkendir. İşte genel itibariyle maaş listesi:

  • En Düşük Pegasus Hostes Maaşı : 40.000 TL
  • Ortalama Pegasus Kabin Memuru Maaşları : 95.000 TL
  • En Yüksek Kabin Memuru Maaşları Pegasus : 120.000 TL

Ayrıca THY Hostes Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Pegasus Hostes Maaşları ?

Pegasus Hostes Maaşları
Pegasus Hostes Maaşları

Az önce de bahsettiğimiz gibi Pegasus Hostes Maaşları çok değişkendir. Genellikle hosteslere 3-4 ayda bir ikramiye verilmektedir. Bununla birlikte zaten tatmin edici olan maaşlar, daha da yükselmektedir. Ayrıca kimi seferlerde yatılı kalma gibi durumlar oluşmaktadır. Bunun için de ayrıca ücret ödenmektedir. En önemli kısım tecrübe durumudur. Farklı yıl deneyimi olan Pegasus Hostes Maaşları şu şekildedir:

DeneyimMaaş
0-1 Yıl ?40.000 TL civarı
1-2 Yıl ?60.000 TL civarı
5+ Yıl ?95.000 TL civarı
15+ Yıl ?120.000 TL civarı
Pegasus Hostes Maaşları

Pegasus Hostes Alım Şartları

Hostes olarak işe başlamak isteyenler, farklı havayolu şirketlerinin şartlarını merak etmektedir. Bu şirketlerden biri de Pegasus olmaktadır. Peki çok merak edilen Pegasus Hostes Alım Şartları nelerdir? Maaşlar nedeniyle çoğu kişinin yapmak istediği meslek için gereklilikler nelerdir?

Öncelikle bu konuda Pegasus kabin memuru alım şartları başlığı altında birkaç hususa değinmiştir. Asgari gereklilikler adı verilen bu şartlar genellikle değişmemektedir. Fakat çalışılacak kimi kurumlar farklı şartlar sunmaktadır. İşte o şartlar:

  • En az 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından psikolojik ve fiziksel olarak işe yeterli olduğunu gösteren belgeleri almış olmak,
  • En az 10 yıllık eğitim veren bir lise ya da lise dengi bir kurumdan mezun olmuş olmak (Yurt içi ya da yurt dışı)

Yukarıda verilen Pegasus hosteslik şartları yanı sıra, kimi zamanlar firma tarafından ilanlarda farklı şartlar da belirtilmektedir. Uygun ilanlar olduğunda şartlar göz önünde bulundurularak değerlendirilebilir.

Son olarak Pegasus Hostes Maaşları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Pegasus Kabin Memuru Maaşları 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

3.2/5 - (5 Oy)
Yorum yapın