Ana Sayfa » Okunacak Dualar » 12 Bin Besmele Okuyanların Yorumları – 12 Bin Besmele Okumanın Fazileti

12 Bin Besmele Okuyanların Yorumları – 12 Bin Besmele Okumanın Fazileti

12 Bin Besmele Okuyanların Yorumları ve 12 Bin Besmele Okumanın Fazileti yazımız ile karşınızdayız. Besmele İslam aleminde çok önemli bir konuma sahiptir. Bu neden Müslüman olan her insanın bunu bilmesi gerekir. Ayrıca bu söz ayet olarak da kabul edilmektedir. Besmele “Bismillahirrahmanirrahim” şeklinde çekilmektedir.

Bu kadar çok önemli olan Besmele Kur’an-ı Kerim okunurken her surenin başında besmele çekilip okunmalıdır. Özellikle besmelenin birçok fazileti de bulunmaktadır. Yazımız içerisinde sizlere bunlardan bahsedeceğiz. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

12 Bin Besmele Okumanın Fazileti

12 Bin Besmele Okumanın Fazileti
12 Bin Besmele Okumanın Fazileti

Müslüman olan her birey gündelik hayatında da sıklıkla besmele çekmektedir. Fakat genellikle Bismillah olarak kısaltıldığı için bu daha yaygın duyulmaktadır. Bunun anlamı ise Allah’ın adıyla demektir. Böylece bir işe başlarken besmele çekmemiz gerekmektedir. Çünkü o işi Allah rızası için yaptığımızı belirtmemiz gerekir. Çok fazla merak edilen 12 Bin Besmele Okumanın Fazileti şu şekildedir:

  • Bir hadiste kıyamet günü Allah’ın kendisini kurtarması için besmele çekmesi buyrulmaktadır.
  • Her kim besmele yazan bir kağıdı yerden kaldırırsa Allah katında sıddık olur. Bununla birlikte annesiyle babasının azapları hafifletilir.
  • İnanılarak çekilen besmele sonucunda Allah o kullarına yardım eder.

12 Bin Besmele Okuyanların Yorumları

12 Bin Besmele Okuyanların Yorumlarını incelediğimizde insanların birçoğu geri dönüş almıştır. Fakat duaları kabul olmayan insanlar merak etmesin ki onlar için hayırlısı olmamıştır. Veya bir süre daha sabırlı bir şekilde dua etmeye devam etmeleri gerekmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Latif Mucizesi Yaşayanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte o yorumlar şu şekildedir:

  • Bir günde okuyup 12 bin kere besmele çekmiştim. Sonucunda ise duamı ettim ve çok şükür duam kabul oldu.
  • Çok fazla zamanım olmadı için 6 günde 12 bin kere besleme çektim. Ayrıca söylenildiği gibi bin kere besmele çektikten sonra namaz kıldım ve sonucunda sağlığıma kavuştum.
  • Çok fazla diye gözünüzü korkutmayın, su gibi akıp geçiyor içiniz rahatlıyor.

12 Bin Besmele Kaç Günde Okunmalı?

İnsanlar her türlü istek ve dileklerinin yerine getirilmesi için 12 bin kere besmele çekmektedir. Fakat bunu yaparken her bin defa besleme çektikten sonra Allah rızası için 2 rekat Hacet namazı kılınmalıdır. Daha sonra isteğini dilerse o kabul olacaktır. Böylece 12 bin besleme bir defada çekilirse Cenabı Allah onun dileklerini yerine getirecektir. Fakat bir günde okuyabilecek zamanınız yoksa bunun için 12 gün de tamamlayabilirsiniz. Böylece 12 Bin Besmele Kaç Günde Okunmalı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

786 Besmele okuyanların yorumları

Her gün 786 kere Besmele çeken insanların duaları Allah’ın izniyle kabul olacaktır. Bu yüzden insanlar buna önem gösterir ve bununla birlikte eksiksiz bir şekilde besleme çekmektedirler. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Geçimsiz Koca İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte 786 Besmele okuyanların yorumları şu şekildedir:

Her gün aralıksız 786 kere besmele çektim. Bununla birlikte 1 hafta sonunda dualarım kabul oldu.

Sağlık sorunlarım olduğu zaman 786 kere Besmele çekmiştim. Çok şükür kısa sürede eski sağlığıma kavuştum.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak 12 Bin Besmele Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.2/5 - (5 Oy)
“12 Bin Besmele Okuyanların Yorumları – 12 Bin Besmele Okumanın Fazileti” üzerine bir yorum
  1. Bende okudum dileğim kabul oldu sorunu olan arkadaslarada tafsiye etim onlarinda dilekleri kabul oldu kutu niyet icin okumayin iyi değil

    Cevapla
Yorum yapın