Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Allahümme Sahhirli ve Meyilli Okuyanlar Yorumları – Kendini Sevdirme Duası

Allahümme Sahhirli ve Meyilli Okuyanlar Yorumları – Kendini Sevdirme Duası

Allahümme sahhirli ve meyilli okuyanlar yorumları oldukça ilginçtir. Halk arasında Kendini Sevdirme Duası olarak da bilinmektedir. Bu kadar ünlü olmasının bir diğer sebebi tabi ki bu duanın oldukça faydalı ve faziletli bir dua olmasından kaynaklanmaktadır. Bu duayı okuyan birçok kişi, duadan sonra hayatlarında birçok sorunun düzeldiğini söylemektedir. Bu noktada bu duayı okuyup faziletinden faydalananların yorumları da diğer kişiler için oldukça etkili olmaktadır. Dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Allahumme Sahhirli ve Meyilli Arapca

Kendini sevmeyi ve kendini kabulü sağlamak için kullanılabilecek güçlü bir İslami dua olarak bilinen Allahumme sahhirli ve meyilli Arapca okunuşu aşağıda belirtilmiştir.

Bismillahirrahmanirrahim 

Allahumme sahhirli ve meyilli veczibli ve leyyinli gulube ibadike ecmaine minelinsi velcinni veclibli havatirehüm bilmahabbetiddaimetil gaimeti aladdevami bidevamilleyli vennahar, ve ente mugallibulgulubi velebsari ya azizu ya gaffaru ya celilu ya cebbar, ya muinu ya settar, unsurni nasren azizen veftahli fethan mübina, vehzul cemia. eğdai hizlanen kebira, fedemmernahum tedmira, ve sallalahü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi vesellem.birahmetike ya erhamerrahimin. ve selamün alelmürselin. ve hamdulillahi rabilalemin.

Allâhümme Sehhirli Kalbe Duası Anlamı

Bir duanın faziletlerini göstermesi için anlamını bilmek çok önemlidir. Bu yüzden alt kısımda Allâhümme Sehhirli Kalbe Duası Anlamı verilmiştir.

Allah’ım! İnsanlardan ve cinlerden bütün kullarının kalplerini bana musahhar et, onları bana meylettir, bana yönlettir. Onların duygularını sürekli bir sevgiyle bana yönlendir. Kalpleri ve gözleri evirip çeviren sensin. Ey izzetli Aziz, bağışlayıcı Gaffar, mehabet sahibi Celil, her şeyin üstesinden gelen kırık kalpleri onaran Cebbar, kullarına yardım eden Muîn, kusurları örten Settar! Ne olur, bana güçlüce yardım et, bana açık bir zafer ver, düşmanlarımı büyük bir yenilgiyle perişan et, onları “Biz onları yerle bir ettik.”Bütün bunları o sonsuz rahmetinle gerçekleştir, ey merhametlilerin en merhametlisi sensin! Allah’ın elçilerine selam olsun, Rabbu’l-âlemin olan Allah’a hamdü senalar olsun. Amin!

Allâhümme Sehhirli Kalbe Duası Anlamı

Allahumme Sahhirli Duası Fazileti

Allahumme Sahhirli Duası Fazileti
Allahumme Sahhirli Duası Fazileti

Nefsi Sevme Duası olarak bilinen Allahumme Sahhirli Duası Fazileti bakımından oldukça etkili ve tesirli bir duadır. Özellikle kendini sevmeyi ve kendini kabulü sağlamak için kullanılabilecek güçlü bir İslami dua olarak bilinmektedir. Bu duanın Allah ile bağlantı kurmanın ve iç huzuru ve gücü bulmanın bir yolu olduğuna inanılmaktadır. Duanın, kalbin kilidini açmanın ve onun sevgi ve kabulle dolmasına izin vermenin güçlü bir yolu olduğu da söylenenler arasında yer almaktadır. Kendini sevdirme duasının kalbin kilidini açmanın ve kalbin sevgi ve kabulle dolmasına izin vermenin güçlü bir yolu olduğu söylenmektedir.

Bunun dışında Tanrı ile bağlantı kurmanın ve iç huzuru ve gücü bulmanın güçlü bir yolu olduğuna da inanılmaktadır. Kalbin kilidini açmanın ve onun sevgi ve kabulle dolmasına izin vermenin güçlü bir yolu olarak bu duanın düzenli bir şekilde okunması gerekmektedir. Yani kısaca bu dua genel olarak kendini karşıdaki kişiye sevdirmek için kullanılan bir duadır.

Allahümme Sahhirli ve Meyilli Okuyanlar Yorumları

Allahümme sahhirli ve meyilli okuyanlar yorumları genel olarak birçok açıdan bazı bilgileri içermektedir. Öncelikle bu dua ile ilgili yapılan yorumlar genellikle oldukça olumlu olarak görülmektedir. Ancak bir o kadar da daha önce bu duayı hiç duymamış olanlar bulunmaktadır.

Bizde bu yüzden sizlere bu dua hakkında merak edilenleri anlatmak istemekteyiz. Zira bu dua sevgi ve aşkı yaşamak isteyen herkesin kesinlikle ama kesinlikle bilmesi gereken dualar arasında yer almaktadır. Eğer sizde bu gibi durumdan şikayetçiyseniz bu duayı öğrenmenizde fayda olacaktır. Kendini sevdirme duası olarak bilinen bu duayı düzenli olarak okuduğunuzda gerçekten sonuçlarını faydalarını göreceksiniz.

Kendini Sevdirme Duası Okurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Açıkçası Allahümme sahhirli ve meyilli okuyanlar yorumları ile ilgili konudan bahsettik. Şimdi sıra geldi bu duanın etkili olabilmesi ve faziletlerinin gerçekleşebilmesi için yapılması gerekenleri açıklamakta. Öncelikle her duada olduğu gibi bu duanın da etkilerini görmek için yapılması gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Bunları Kendini Sevdirme Duası Okurken Dikkat Edilmesi Gerekenler adı altında değerlendireceğiz. Bu duanın ve diğer duaların fazilete ermesi için yapılması gereken ilk şey gerçek ve düzgün bir şekilde niyet etmektir.  Niyet bir duanın olmazsa olmasıdır. Niyet etmek birçok kişi için basit durum gibi görünmektedir. Ancak asla basit değildir ve oldukça dikkat edilmesi gereken durumların başında gelmektedir. Bir duaya başlamadan önce en doğru şekilde niyet edilmesi gerekmektedir. Tabi ki bu niyetin içerisinde haram duygular ya da kişiler geçmemelidir. Ayrıca kötü herhangi bir düşünce ya da istekte bu niyete nail olmamalıdır.

Kötü ve haram herhangi bir duyguyu içinde barındırmayan ve iyilik, sevgi gibi duyguları barındıran niyetler hep olumlu sonuçlanmaktadır. Allahümme sahhirli ve meyilli okuyanlar yorumları bu söylediğimizi doğrular niteliktedir. Sizde hayatınıza sevgi tohumları ekmek için bu güzel bir şekilde niyetinizi etmelisiniz. Sonrasında da Allahümme sahhirli ve meyilli duasını okumalısınız. Bu duayı her gün düzenli olarak okumak sizi sevdiğiniz kişiye yakınlaştıran bir araç olacaktır. Unutmayın, dua etmek Allah ile kul arasında köprü kurmak anlamına gelmektedir. Sizde gündelik hayatınızda dua ederek sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Dua okumak gerçekten iç huzuru yakalamanıza ve kendinizi daha iyi hissetmenize olanak tanımaktadır.

Allahumme sahhirli duası Fazileti ile alakalı cübbeli Ahmet hocanın yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualara da aşağıdan erişebilirsiniz.

Bunun yanında ana sayfamıza da bizdekalmasin.com bağlantısından erişebilirsiniz.

Son olarak Allahümme Sahhirli ve Meyilli Okuyanlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

4.1/5 - (34 Oy)
Yorum yapın