Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Birinden Soğumak İçin Okunacak Esma – Sevdiğin Birinden Soğumak İçin Dua

Birinden Soğumak İçin Okunacak Esma – Sevdiğin Birinden Soğumak İçin Dua

Birinden Soğumak İçin Okunacak Esma ve Sevdiğin Birinden Soğumak İçin Dua yazımız ile karşınızdayız. İnsanlar bazenleri yakın arkadaşlarıyla onların sevgililerinin birlikte iyi olmadığını fark ettiği zaman birbirlerinden soğumaları için esma okumaktadır. Bunun sebebi karşısındaki insanı gözlerinin tutmamasıdır. Bu yüzden arkadaşlarına bir zarar verebileceğini düşündükleri için birbirlerinden soğuyarak ayrılmalarını istemektedir.

Bunun dışında sevdikleri bir insan onlara ihanet ettiği zaman mecburen ayrılan insanlar onlardan soğumak için dua etmektedirler. Yazımız içerisinde birinden soğumak için okunan esmalardan bahsedeceğiz. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

Sevdiğin Birinden Soğumak İçin Dua

Sevdiğin Birinden Soğumak İçin Dua
Sevdiğin Birinden Soğumak İçin Dua

Genellikle insanlar sevdikleri fakat kavuşamadıkları insanlar için onlardan kurtulmak isterler. Böylece akıllarında hiçbir şey kalmayacak ve kısa sürede onu unutup yeni bir hayata devam edecekler. Özellikle birlikte olmaları imkansız olan sevgililer birbirlerinden kurtulmak için bu çareye başvururlar.

Bununla birlikte sevdiği insanlar onları reddetse bile unutamayan insanlarda onlardan soğumak için dua etmektedir. Böylece tek taraflı platonik aşık olmaktansa onları unutup başka birine aşık olmak isterler. Bu yüzden onlardan kurtulmak için Sevdiğin Birinden Soğumak İçin Duanın ne olduğunu merak etmektedirler. İşte o dua şu şekildedir:

La ilahe illallahülazim ül halim la ilahe illallahü Rabbül arş ilazim la ilahe illalahü Rabbüs semavati ve rabbül erdi rabbül arşil kerim.

Kalbin Soğuması İçin Dua

Bir ilişkiden çıktıktan sonra hala onu unutamamış olabilirsiniz. Bu yüzden tekrar kavuşulması mümkün değilse bundan kurtulmak için Kalbin soğuması için dua edebilirsiniz. Böylece karşınızdaki insanı kısa sürede unutup yeni birine kalbinizde yer açabilirsiniz. Birinden soğumak için dua olarak 490 defa “Yâ Mümit celle celalühü” diyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 1000 Salatı Münciye Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Birini Düşünmemek İçin Okunacak Dua

Genellikle sevdiği bir insan olunca ve ona karşı bir şeyler hisseden insanlar onu düşünemeden duramamaktadır. Şuan da ne yapıyor acaba diye düşünmekten kendilerini harap etmektedirler. Bu yüzden onu düşünmeden durmak için neler yapabileceklerini merak etmektedirler. En etkili olanlardan biri ise Birini Düşünmemek İçin Okunacak Dualardır. İşte o dua şu şekildedir:

 • 33 kere Ya Yusuf ismi şerif okunmalıdır.
 • Ya Rauf 33 kez söylenir
 • 1 kez Fatiha, 3 kez İhlas, 3 kez Felak ve 3 kez Nas sureleri okunmaktadır
 • Bu dualardan sonra 99 kere sırasıyla Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Cami, Ya Muafi, Ya Kafi ve Ya Şafi okunmalıdır.

Birini Unutmak İçin Tesirli Dua

Özellikle yeni ayrılan insanlar birbirlerini unutmadıkları için Birini Unutmak İçin Tesirli Dua okumaktadır. Bunun sebebi ise birbirlerini hala sevmeleridir. Fakat bir taraf ne kadar severse sevsin diğer taraf affetmiyorsa maalesef artık onu unutmanız gerekir. Bu yüzden insanlar sevdiğini unutmak için dua etmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Gideni Kesin Döndüren Dua 24 Saate yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte o dua şu şekildedir:

 • Bismillahirrahmanrrahim Yâ kadîru yâ kâdiru yâ kâfî yâ azîzü yâ cebbâr. Ve lekad ahidnâ ilâ Âdeme min kablü fenesiye.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Birinden Soğumak İçin Okunacak Esma yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.2/5 - (26 Oy)
“Birinden Soğumak İçin Okunacak Esma – Sevdiğin Birinden Soğumak İçin Dua” üzerine 14 yorum
 1. Selam aleyküm ben bütün aileyi unutmak istiyorum lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 2. Sevdiğim insandan soğuma istiyorum Allah rızası için yardım edin yalvaririm çok kiriliyorum kirilsamda sevdiğim için uzak duramiyrm bn uzak durmadikca herşeyi alttan aldikca kiriliyorum canım çok acıyor lütfen 😭 soğumak istiyorum silmek istiyorum yardım edin nolur dayanamiyorum artık😭😭

  Cevapla
 3. Artık o kadar kötü durumdayım ki. Bir zamanlar elimi açıp sadece onu görsün sevsin kalbim diye dua ettiğim eşim için bugün yine Allah’a el açıp ne olur onu çıkar At kalbimden nefret edeyim diyorum. Ne olur Allah’ım kurtar beni bu illetten. Çıkar att içimdeki bütün duyguları hisleri.. aminnnn amin

  Cevapla
Yorum yapın