Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Göbek Düşmesi Duası – Göbek Düşüklüğü Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Göbek Düşmesi Duası – Göbek Düşüklüğü Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Göbek Düşmesi Duası yazımız ile karşınızdayız. Özellikle ağır bir şeyler kaldıran kişilerde sıkça meydana gelen göbek düşmesi; nefes darlığı, şişkinlik ve karın ağrısı gibi durumlara verilen addır. Buna halk arasında ise sıkça göbek kayması ya da göbek düşmesi diye isimler veriliyor. Özellikle de “göbeğim düştü” tabiri oldukça popülerdir. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

Göbek Kaldırma Duası

Göbeği düşen kişilerin uygulaması gereken farklı metotlar bulunmaktadır. Bu metotlardan ilki Kur’an-ı Kerim’de de yer alan Göbek Kaldırma Duası okumaktır.

Göbek Kaldırma Duası
Göbek Kaldırma Duası

Li testevû âlâ zuhurîhi summe tezkuru n’i mete rabbîkım izesteveytûm aleyhî, ve tekûlü sûbhanellezî sehhâre lenâ haza ve mâ kunna lehû mukrînin. Ve in yekadûllezine keferû le yuzlîkuneke bi ebsârihim lemma semîuz zikrâ ve yekulune innehû le mecnûn.”

Göbek Düşmesi Tedavisi Evde Nasıl Yapılır?

Duayı okuduktan sonra ise üç farklı işlemle birlikte göbek düşmesinin önüne geçmek mümkündür. Bunlardan ilki

Göbek Açık Şekilde Dinlenme

Göbeği düşen kişinin sırt üstü yatırılması ve karnının açılmasıdır. 30 dakika boyunca sırt üstü uzanan ve göbeği açık olan kişiler için sorun büyük ölçüde çözülecektir.

El İle Masaj Yöntemi

Bir başka yöntem ise bölgeye elle masaj yapılması yönündedir. Göbeği düşen kişinin sırt üstü yere yatırılması ve akabinde elle karnının yoklanması ve göbeğin düştüğü yerin bulunması gereklidir. Noktasal olarak bulunduktan sonra ise yavaşa yukarı ve aşağı doğru masaj yapılır. Böylece düşmüş olan göbeğin yerine getirildiği yaygın olarak inanılan bir yöntemdir.

Kasnak İşlemi

Kasnak metodu olarak da bilinen bu yöntemde sabahları aç karnınayken uygulanmaktadır. Diğer yöntemlere göre biraz daha zorlu olması sebebiyle sık tercih edilmese de etkilidir. Kolayca yerine yerleştirilemeyen göbek düşmelerinde hastanın karın boşluğunda dolanan boş bir kasnak geçirmek suretiyle uygulanır. Sonrasında kasnak yavaşça bükülür ve karın tamamıyla kasnakta sıkışır. Bu sayede göbeği almak ve yerine yerleştirmek mümkün hale gelir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hayatımı Değiştiren Şahmeran Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tüm bu işlemler, uzmanlar tarafından yapılmadığında tehlikeli sonuçlara yol açabilmektedir. Bu sebeple rüştünü ispatlamış kişiler tarafından uygulanması önemlidir. Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan çeşitli metotlarla göbek yerine yerleştirilebilir.

Saraçoğlu Göbek Düşmesi Belirtileri

Saraçoğlu göbek düşmesi belirtileri de merak edilenler arasında yer alıyor. Göbek düşmesi bazı kesimler tarafından göbek deliği düşmesi olarak da bilinir. En yaygın belirtisi göbek düşmesi yaşayan kişinin mide bölgesinde tam yüzeyde hassas ve iltihap varmışçasına bir hissin oluşmasıdır. Bu his, göbek düşmesinin en yaygın görülen belirtisidir. Bunun yanı sıra aşağıdaki belirtilerle de sıkça karşılaşmak mümkündür:

  • Karın bölgesi ve çevresinde meydana gelen keskin ve ani ağrılar
  • Spor esnasında ağrılar sebebiyle karın bölgesinde istenen hareketlerin uygulanamaması
  • Sürekli şişkinlik hissi
  • Karın bölgesinde ve çevresinde oluşan morartılar
  • İştahsızlık ve iştahsızlığa bağlı olarak kısa süre içerisinde zayıflama
  • Kas spazmları
  • Kramplar
  • Dik durmakta zorlanmak ve duruş bozukluğu
  • Nefes darlığı çekmek

Göbek Düşmesi Duası Türkçe Meali

Yukarıda belirttiğimiz göbek düşmesi duasının Türkçe mealini birçok kişi merak ediyor. Bu duayı okuyan inançlı kimseler, Allah’ın da izniyle göbek düşmesi sorunu yaşamazlar. Göbek düşmesi duası Türkçe meali aşağıdaki gibidir:

  • “Üzerlerine binip onlardan yararlandığında, Rabbinizin verdiği nimetleri anarak: ‘Bunları hizmetimize veren Allah-u Teala ne yücedir, yoksa bizim bunların hiçbirine gücümüz yetmezdi’ deyin. Gerçeği yalanlayan o nankörler, o öğüdü duyduklarında neredeyse gözleriyle seni devirmeye çalışacaklardı. Sürekli ‘o bir delidir’ diyorlardı.”

Yukarıdaki duayı okuyan inançlı kimseler için göbek düşmesi diye bir sorun olmayacaktır. İslam alimleri tarafından sıkça önerilen bu dua, her gün 30 kez okunmalıdır. 1 hafta süreyle okumanız gereken bu dua sayesinde her türlü sağlık sorunundan korunabilirsiniz.

Bunun yanında Göbek Düşmesi Duası ile alakalı çok merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Bu kategorideki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Göbek Düşmesi Duası yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın