Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Ayrılanların Barışması İçin Dua – Anında Barıştıran Dualar!

Ayrılanların Barışması İçin Dua – Anında Barıştıran Dualar!

Ayrılanların Barışması İçin Dua yazımız ile karşınızdayız. Barışma duası eşleri barıştıran, anne babayı barıştıran ve anlaşmazlıkları gideren bir duadır. Barış, evden şehre, şehirden ülkeye, ülkeden dünyaya yayılan bir ışık gibi herkesin ilerlemesini istediği ve beklediği harika bir olgudur. Bunun yanında bu yazımızda en etkili okunacak dualar arasında bulunan bu dua ile alakalı tüm soruları sizin için yanıtladık.

Ayrılan Eşlerin Barışması İçin Dua

Dinimiz, barışın her zaman önemli olduğunu, küslüğün yararlı değil zararlı olduğunu insanlığa her zaman yaymaya çalışır. Hem toplumlar arasında hem de bireyler arasında öfke her zaman felaketin habercisidir. Bu nedenle bu yazımızda Ayrılan Eşlerin Barışması İçin Dua önerilerini bir araya getirdik.

Ayrılan Eşlerin Barışması İçin Dua
Ayrılan Eşlerin Barışması İçin Dua

Duanın Türkçe Okunuşu:

“Bismillahirrahmanirrahim.Allahümme ente Camiül mevcüdat baduha alâ ba’din ve cemiü halatüha fil ibrami vel gazab mena’tel eşyae an makasidüha bil emril kahiri ve evsalte baduha li ba’din bil rahmeti vel haz es’elüke allahümme bi müradike min men il eşyae en taktaü anni küllü katiin kataani anke ve yahcübni minke Yâ Allah Yâ Camiü es’elüke en tecmaü alâ idrakati ve zati bil selamit kudsiyyeti ve tetecella alâ rühi devamü hifzake ve vaffikni li hizmetike ve huzüri beyne yedeyke inneke entellahül Camiü li külli hayrin lâ ilâhe illâ ente”

Küslerin Barışması İçin Esma

Dua etmek için temizlik için uygun bir yer beklemek her zaman mümkün olmayabilir ama gusüllü olmasına dikkat etmekte fayda var. Temiz bir beden ile istediğiniz her şey her zaman kirli bir çerçeveden daha iyidir. Kalbinizi doğru yöne açmalı ve her zaman en iyisini umarak ve Allah’ın size yardım edeceğine inanarak Küslerin Barışması İçin Esma okumalısınız.

Ayetel Kürsi İle Barışma Duası

Ayetel Kürsi en çok okunan barış dualarından biridir. En ufak bir sorunla karşılaştığımızda bile çok etkili olan bu duayı okuruz. Bu yüzden hemen her insanın kalbinde yer alan bir duadır. Bazen insanlar arasında soğuk olur. Sonuç olarak, birbirleriyle çatışan insanlar uzlaşma için dua ederler.

Ayetel Kürsi Duası Türkçe Okunuşu:

 • Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm,
 • lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih,
 • ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,
 • velâ yü-hîtûne bi’şey’im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard,
 • velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Ayetel Kürsi Duası Meali

 • Allah’tan başka hiçbir İlah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran,
 • bütün varlıkları ayakta tutandır. O’nu ne gaflet basar, ne de uyku.
 • Göklerdeki ve yerdeki herşey O’nundur. O’nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir.
 • Onlar ise, O’nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar.
 • O’nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek,
 • ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

Peygamberimizin Barışma Duası

Hz. Muhammed (SAV) şöyle buyurmuş; ”Kim bir yıl boyunca din kardeşini terk edip küserse, o kardeşinin kanını dökmüş gibi günah işlemiş olur.”

Kardeşlerimizi incitmenin insanları pek çok hataya ve günaha sevk eden bir davranış olduğu bu ayet ve hadislerden anlaşılmaktadır. Bu yüzden barışmak için çabalamalı, dua etmeli, yalvarmalı ve Allah’dan kalbimizi ısıtması ve buzu eritmesi için çok istekte bulunmalıyız.

Sevgilimle Barışmak İçin Dua

Bizi kendimizden daha iyi bilen Rabbin kapısında olmamız, O’nun yardımına güvenmemiz, O’ndan dilememiz, kalbimizi ve zorluklarımızı O’na açmamız, bizim olmamamız için her zaman teselli eder ve yardım verir. Bunun yanında bu durum Sevgilimle Barışmak İçin Dua arayanlar içinde geçerlidir. Eğer siz de bu arayış içerisindeyseniz doğru satırlardasınız.

Duanın Türkçe Okunuşu:

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

Duanın Anlamı:

“Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Bunun yanında bu kategorideki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Ayrılanların Barışması İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın