Ana Sayfa » Rehber » 24 Saatte Zengin Olmak İçin Okunacak Dua

24 Saatte Zengin Olmak İçin Okunacak Dua

24 Saatte Zengin Olmak İçin Okunacak Dua yazımız ile karşınızdayız. Müslümanlar, dinimizin emirleri gereği, maddi olarak arzuladıkları bolluğa helal çerçevesinde, kâinatın Yaratıcısı olan Yüce Allah’a yönelerek, hürmet ve samimiyetle yönelerek zenginlik için dua ederler. Bunun yanında Cenâb-ı Hak, dünyevî ve âhirî olan her şeyi kullarının önüne, O’ndan diledikleri müddetçe açığa çıkarmaya kadir olduğu için, müminler asla servet kazanmak için dua etmekten geri durmazlar.

Zengin Olmak İçin Okunacak Dua

Belirtilen duaların bir kez okunmaması ve her dönem tekrar edilmesi gerektiğini belirtmek önemlidir. Peki, servetini artırmak ve yoksulluktan/sıkıntılardan sıyrılıp hayırlı bir zenginliğe ulaşmak isteyen Müslümanların, Allah’ın lütfuyla dileklerini gerçekleştirebilmeleri için okuması gereken zengin olma duası nedir? Bunun yanında işte müminlerin maddi durumlarını güçlendirmek, bolluk, bereket ve bolluğa kavuşmak için okudukları en etkili servet duası…

Duanın Türkçe Okunuşu:

“Allahümme Ya Ganiyyü,Ya Hamidü,Ya Mübdiü,Ya Mu’idü,Ya Rahimü,Ya Vedüd.Eğnini bi Halalike an Haramike ve bi Fadlike Ammen Sivake.”

Duanın Anlamı:

“Ey Gani, hamid, Mübdi, Mu’id, Rahman ve Vedud olan Allah’ım! Beni halal ettiklerinel iktifa ettir. Haramlara düşürme, Fadlınla ihsan ederek beni Senden başkasına muhtaç etme.”

Bir Anda Zengin Olma Duası

Servete ve helal mallara sahip olmak, muhtemelen herkesin zevk aldığı bir şeydir. Müslümanlar tüm isteklerini evrenin yaratıcısı olan Yüce Allah’tan (C.C.) isterler ve yapmalıdırlar. Bunun yanında Allah, kullarına dilediklerini vermeye kadirdir. Dua, bir müminin iyi bir servet ve zenginlik elde etmek için yapması gereken tek şey değildir. Müslüman, hayatını Allah’ın emirlerine göre şekillendirmeli, emir ve yasaklara uyarak yaşamalıdır.

Bir Anda Zengin Olma Duası
Bir Anda Zengin Olma Duası

Duanın Türkçe Okunuşu:

“Bismillahirrahmanirrahim Kulillahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü vetüzillü men teşaü bi yedikel hayr inneke ala külli şey’in kadir Tülicül leyle fin nehari ve tülicün nehara fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşaü bi gayri hisab.”

Duanın Anlamı:

Zenginlik ve mal mülk isteyenler, manevi güç kazanmak isteyenler, servetini artırmak isteyenler bu duayı günde en az defa okumalıdır. Bunu günde1 defa okurlarsa daha etkili olur. Bunu düzenli olarak yapanlar yakında servetlerinin arttığını göreceklerdir. Her gün daha da zenginleşecekler. Rahat ve huzurlu bir hayatları olacaktır.

Zenginlik Esması

İnsan Çalışmalı, araştırmalı ve elinden geldiğince iyi yemek ve lezzetli yemek elde etmeye çalışmalıdır. Bundan sonra yapacağı tüm çabalara karşılık Yüce Allah’tan hayırlı rızıklar istemek, onun için dua etmektir. Bunun yanında konuyla ilgili olarak Ya Vedud Duası Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Duanın Türkçe Okunuşu:

“ Allahümme Ya Ganiyyü, Ya Hamidü, Ya Mübdiü, Ya Mu’idü, Ya Rahimü, Ya Vedüd. Eğnini bi Halalike an Haramike ve bi Fadlike Ammen Sivake”

Duanın Anlamı:

“Ey Gani, Hamid, Mübdi, Mu’id, Rahman ve Vedud olan Allahım! Beni helal ettiklerine iktifa ettir. Haramlara düşürme, Fadlınla ihsan ederek beni senden başkasına muhtaç etme.”

Maddi Zenginlik İçin Esma

Tüm Müslümanlar, Allah’a iman edenler dünyevi ve uhrevi isteklerini Yaradandan istemelidir. Bunun yanında burada sizin dikkat etmeniz gerekense tek bir kez dua etmemelisiniz, dua etmeyi hiç bırakmamalısınız, her daim tekrar etmelisiniz. Yine şunu hatırlatmakta fayda var. Bunun yanında kul elinden geleni yapmak ve çabalamak yükümlülüğü ve sorumluluğundadır. Tüm bunları yaptıktan sonra yazımızdaki duaları okuyabilirsiniz.

Duanın Türkçe Okunuşu:

“Kulillahümme malike’l-mülki tü’ti’l-mülke men teşa’ü ve tenziü’l-mülke mim men teşa’ü ve tü’ızzü men teşa’ü ve tüzillü men teşa’ü biyedike’l-hayrü inneke ala külli şey’in kadir.

Tülicü’lleyl, fi’n-nehari ve tülicü’n-nehare fi’l-leyl, ve tuhricü’l-hayye mine’l-meyyiti ve tuhricü’l meyyite mine’l-hayyi ve terzüku men teşa’ü bi gayri hisab.”

Duanın Anlamı:

Ali İmran 26. Ayet Türkçe Meali: De ki: “Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz ki sen her şeye hakkıyla gücü yetensin.”

“Geceyi gündüze sokarsın, gündüzü geceye sokarsın. Ölüden diriyi çıkarırsın, diriden ölüyü çıkarırsın. Dilediğine de hesapsız rızık verirsin.”

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak 24 Saatte Zengin Olmak İçin Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın