Ana Sayfa » Rehber » 41 Amenerrasulü Okuyanların Yorumları – Mucize Yaşayanlar!

41 Amenerrasulü Okuyanların Yorumları – Mucize Yaşayanlar!

41 Amenerrasulü Okuyanların Yorumları ve Amenerrasulü mucizesi yaşayanlar yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda Bakara Suresinin son 2 ayeti olan bu surenin detaylarını ve de nasıl okunacağını sizlere aktaracağız. Ayrıca Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti, Amenerrasulü Nasıl Okunur? gibi konulara da değineceğiz. Bunun yanında diğer dua yazılarımıza da ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca video da sizlerle:

41 Amenerrasulü Nedir?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V.) Allah tarafından miraç gecesi vahiy gelmiştir. Huzur, güzellik ve kötülüklerden korunmak için okunan bu sure için Peygamber efendimiz ve Hz Ali (R.A.) çok önemli olduğunu bu 2 adet sureyi okuyan kişilerin kötülüklerden korunacağı ve çok şey kazanacaklarını söylemişlerdir. 41 Amenerrasulü Nedir? Sorusunun özet cevabı Bakara suresinin son 2 ayetidir. Ve de son derece önem arz etmektedir.

Ayrıca 41 Fetih Suresi Okuyanların Yorumları ile alakalı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Amenerrasulü Nasıl Okunur?

Arzu ettiğiniz şey için Allah’a dua etmenin bir yolu olan Amenerrasulü okumak ve usulüne uymak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. Amenerrasulü Nasıl Okunur? Diyorsanız yazıyı takip edin.

 • Her gün 41 kez bu sureyi okumalısınız.
 • En az 7 gün boyunca buna devam etmelisiniz.
 • 7 gün tamamlandıktan sonra günde 7 veya 11 kere okuyabilirsiniz.
 • Arzu ettiğiniz dileğiniz gerçekleşene kadar bu usulü uygulamaya devam edin.

Bu adımı da tamamladıktan sonra istediğiniz ve arzuladığınız şeyi Allah’tan isteyin. Amenerrasulü suresi arzularınızı ve isteklerinizi Allah’a iletmenin bir başka yoludur. Allah dualarını kabul eylesin.

41 Amenerrasulü Okuyanların Yorumları

İnsanların hayatta birçok isteği bulunmaktadır. Bu isteklerini gerçekleştirmek için de Allah’a dua ederler. Bu dua etme usullerinden bir tanesi de Amenerrasulü’dür. Bu sureyi okumanın faydaları anlatmakla bitmez. Şimdi sizlere 41 Amenerrasulü Okuyanların Yorumları sunalım ve örneklerle görün.

 • 41 kez okumayı gerçekleştirdim. Allaha şükürler olsun ki dileklerim kabul oldu. Hem manevi olarak huzura kavuştum hem de bu dünyada istediklerimi elde ettim.
 • Çok anlamlı, güzel ve bir o kadar da işlevsel bir suredir. Bu duayı ederken ev ve araba sahibi olmak için dua ettim. İnşallah çalışıyorum ve en yakın zamanda istediğim ev ve arabayı alabileceğim. Allaha şükürler olsun.
 • Gerçekten bazen çok duygulanıyorum. Şuan 7. gündeyim ve devam edeceğim inşallah. Başlarda biraz zorlansam da sonradan çok rahat gelmeye başladı. İnşallah ömrümün sonuna kadar bu usulü gerçekleştirebilirim.

Ayrıca 41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları ile alakalı yazımıza da göz atabilirsiniz.

41 Amenerrasulü Okuyanlar

41 Amenerrasulü Okuyanlar
41 Amenerrasulü Okuyanlar

Duanın faziletleri ve insanlara sağladığı yararlar oldukça fazladır. İş bulma olsun, rızık konusunda, eş konusunda, manevi ve maddi tüm konularda bu sure okunmaktadır. Usulen de dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat ettiğiniz sürece Allah İnşallah dualarınızı kabul eder. 41 Amenerrasulü Okuyanlar arasında farklı yorumları sizler için derledik. Aşağıdan erişebilirsiniz.

“Çok güzel bir dua kardeşim ve kendim için maddi imkanlarımızın kısıtlı olması nedeniyle bolluk ve bereket diledik. İnşallah Rabbim kabul eyler!”

Sümeyye Hanım

“Çocuklarım ufak, onlar için bol bol dua ettim. Sizlerin de duaları kabul olsun, İnşallah.”

Aykut Bey

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti

Dinimizde ibadet etmek ve çeşitli sure ve duaları okumanın sevabı çok büyüktür. Hem bu dünya hem de ahiret için de birçok faydası bulunmaktadır. Hal böyle iken Amenerrasulü’nün de birçok fazileti bulunmaktadır. Özellikle Peygamber Efendimiz ve Hz Ali’nin bu sure için söyledikleri de bunu destekler niteliktedir. Şimdi sizlere Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti hakkında detaylar vereceğiz:

 • İman gücünüz ve ibadet yapma isteğiniz artar.
 • Üç gece bu sure okunduktan sonra şeytan eve yaklaşamaz.
 • Allah-u Teala’nın sevgisini kazanan kullar arasında olursunuz.
 • Maddi, manevi durumlar, rızık, iş veya hemen hemen her konu ile alakalı isteklerde bulunabilirsiniz. Allah nasip ederse de dualarınız kabul olacaktır.

Amenerrasulü Mucizesi Yaşayanlar

Amenerrasulü Mucizesi Yaşayanlar
Amenerrasulü Mucizesi Yaşayanlar

Bu duayı ve usulü tam olarak gerçekleştirdikten sonra birçok kimsenin duası yüce Rabbimiz kabul ediyor. Böylelikle de okunan sureler ile çok güzel neticeler elde ediliyor. Şimdi sizlere birçok kez bunu denemiş ve tecrübe etmiş Amenerrasulü Mucizesi Yaşayanlar tarafından yapılmış yorumları derledik:

 • 41 gün boyunca bunu devam ettirdim. Allah’ıma şükürler olsun hamile kalmak istiyordum. Şuan hamileyim.
 • Duayı teyzemden öğrenmiştim. O da uyguladı ve oldu. Bende uyguladım oldu gerçekten çok mutluyum.
 • Son zamanlarda sıklıkla uyguladığım ibadetlerim arasında, kardeşim için dilediğim şeyler kabul oldu. Ama bırakmadım devam ediyorum.

Amenerrasulü:

Amenerrasûlü bimâ unzile ileyhi min rabbihî vel mu’minûn(mu’minûne), kullun âmene billâhi ve melâiketihî ve kutubihî ve rusulih(rusulihî), lâ nüferrigu beyne ehadin min rusulih(rusulihî), ve gâlû semi’nâ ve eta’nâ ğufrâneke Rabbenâ ve ileykel masîr(masîru). (Bakara, 285. Ayet.)

Lâ yükellifullâhu nefsen illâ vüs’ahâ lehâ mâ kesebet ve aleyhâ mektesebet rabbenâ lâ tuâhıznâ in nesînâ ev ahta’nâ, rabbenâ ve lâ tahmil aleynâ ısran kemâ hameltehu alellezîne min gablinâ, rabbenâ ve lâ tuhammilnâ mâ lâ tâkate lenâ bih(bihî), va’fu annâ, vağfir lenâ, verhamnâ, ente mevlânâ fensurnâ alel gavmil kâfirîn(kâfirîne). (Bakara, 286. Ayet)

41 Amenerrasulü Okuyanların Yorumları ile alakalı sıkça sorulan soru ve cevapları sizler için derledik:

Diğer dualar ile alakalı bilgilendirmelerimiz ve yazılarımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com bağlantısından da ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın