Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Hüvallahüllezi Fazileti 41 Defa Okumak – Haşr Suresi Fazileti

Hüvallahüllezi Fazileti 41 Defa Okumak – Haşr Suresi Fazileti

Hüvallahüllezi Fazileti 41 Defa Okumak yazımız ile karşınızdayız. Bu dua, sabah ve akşam namazından sonra “Huvallahüllezi” olarak bilinen Haşr Suresi’nin son üç ayetini okumak çok faziletlidir. 70 bin melek, Haşr Suresi’nin son üç ayetini sabahları 3 defa “Allah’ın lütfuyla defedilen şeytanı işiten ve bilen Allah’a sığınırım” diye okuyanlara akşama kadar dua eder. O gün ölürse şehid olur. Bu yazımızda bu duanın faziletlerini paylaştık.

Keskin Zeka Ve Anlayış İçin Haşr Suresi

Keskin Zeka Ve Anlayış İçin Haşr Suresi
Keskin Zeka Ve Anlayış İçin Haşr Suresi

Türkçe Okunuşu:

Huvallâhüllezî lâ ilâhe illâ huve, âlimul gaybi veş şehâdeti, huver rahmânur rahîm(rahîmu). Huvallâhüllezî lâ ilâhe illâ huve, el melikul kuddûsus selâmul mu’minul muheyminul azîzul cebbârul mutekebbir(mutekebbiru), subhânallâhi ammâ yuşrikûn(yuşrikûne). Huvallâhül hâlikul bâriul musavviru lehul esmâul husnâ, yusebbihu lehu mâ fîs semâvâti vel ard(ardı) ve huvel azîzul hakîm(hakîmu).

Anlamı:,

O, öyle Allah’tır ki, O’ndan başka hiç bir ilah yoktur. O gizliyi de bilir, aşikarı da. O çok esirgeyen ve çok bağışlayandır. O, öyle Allah’tır ki, O’ndan başka hiç bir ilah yoktur. O, öyle melik (padişah) ki münezzehtir noksandan, salimdir, emin edendir. Gözcü ve hafızdır, gâlib ve kadirdir, büyüklükte eşi olmayandır. Azamet sahibidir. Müşriklerin şirk koştukları ortaklardan münezzehtir. O, yaratan, yoktan var eden, varlıklara suret verendir. O’nun güzel isimleri, Esma-i Hüsna’sı vardır. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nu teşbih ederler. O, galibi mutlaktır, hüküm sahibidir.

Haşr Suresinin Son İki Ayeti 11 Defa

Haşir Suresi’nin son iki ayetini 11 kez okuyunuz. Tüm İhtiyaçlarınız karşılanacaktır. Haşîrî Sûresi’nin son iki ayetini 11 kez okursanız gene bütün ihtiyaçlarınız karşılanacaktır. Kaç gün okunacağını söylemek mümkün değildir. Bu 41 gün gibi faydalı sayılar olarak sürekli okunabilir. Bunu bir alışkanlık haline getirebilir ve her gün okuyabilirsiniz.

Son üç ayet Türkçe okunuşu:

  • Hüvallâhüllezi lâ ilâhe illâ hû. ‘Âlimü’l-ğaybi veş-şehâdeh. Hüver-rahmânür-rahîm.
  • Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hû. El-melikül-kuddûsüs-selâmül-mü’minül-müheyminül-‘azîzül-cebbârul-mütekebbir. Sübhânellâhi ‘ammâ yüşrikûn.
  • Hüvallâhül-hâlikul-bâriül-müsavviru lehül-esmâülhüsnâ. Yüsebbihu lehü mâ fis-semâvâti vel-ard. Ve hüvel-‘azîzül-hakîm.

Anlamı:

O, öyle Allah’tır ki, O’ndan başka hiç bir ilah yoktur. O gizliyi de bilir, aşikarı da. O çok esirgeyen ve çok bağışlayandır. O, öyle Allah’tır ki, O’ndan başka hiç bir ilah yoktur. O, öyle melik (padişah) ki münezzehtir noksandan, salimdir, emin edendir. Gözcü ve hafızdır, gâlib ve kadirdir, büyüklükte eşi olmayandır.

Azamet sahibidir. Müşriklerin şirk koştukları ortaklardan münezzehtir. O, yaratan, yoktan var eden, varlıklara suret verendir. O’nun güzel isimleri, Esma-i Hüsna’sı vardır. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nu teşbih ederler. O, galibi mutlaktır, hüküm sahibidir.

Haşr Suresini 40 Defa Okumak

Son üç ayetten önceki ayetlerde, Kuran’ın büyüklüğünü anlatması ve insanları düşünmeye teşvik etmesi nedeniyle Cennet ve Cehennem ehlinin ayetleriyle aynı olmayan ayetleri okumakta fayda vardır. Bunun yanında dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Hüvallahüllezi Fazileti 41 Defa Okumak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın