Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » Azerbaycan Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2024

Azerbaycan Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2024

Azerbaycan Asgari Ücret 2024 bugünlerde en çok aratılanlar arasında. Sürekli merak edilecek ve araştırılmaya devam edilecek Azerbaycan Asgari Ücret ne kadar? sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağız. Bunun yanında yaşam şartları ve meslekler hakkında da tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Bu yazımızda Azerbaycan Asgari Ücretinin Azerbaycan’ın resmi para birimi olan Manat, Türk Lirası ve Dolar cinsinden de karşılığını öğreneceksiniz. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Azerbaycan Asgari Ücret Ne Kadar?

İsmini sıklıkla duyduğumuz Azerbaycan, Asya ile Doğu Avrupa’nın kesişim noktasında bulunan bir Kafkasya ülkesidir. Bunun yanında Azerbaycan’da Asgari Ücret 345 Manat’tır. Bu da Türk lirasına çevirdiğimizde yaklaşık olarak 2880₺’ye tekabül etmektedir. Azeri asgari ücreti 202,94 Dolardır. Bu meblağ hem ülkemiz hem de Dünya standartlarının altında kalmaktadır. Bu yüzden ülkede geçim sıkıntısı yaşayan insanlar elbette ki vardır.

Azerbaycan’da Asgari Ücret Kaç Manat?

Ülkemizin Batısında yer alan ve kardeş ülkemiz olan Azerbaycan’da Asgari Ücret 345 Manattır. Bu da yaklaşık olarak 6464 Türk lirasına denk gelmektedir. Kısacası hem Azerbaycan içerisinde hem de dünya standartlarında bu maaş düşük denilebilir bir meblağdır. Buna bağlı olarak alım gücü ve halkın refah seviyesinin de düşük olduğunu söylemek mümkündür.

Azerbaycan'da Asgari Ücret Kaç Manat?
Azerbaycan’da Asgari Ücret Kaç Manat?

Azerbaycan Yaşam Maliyeti

Bir litre benzin fiyatı yaklaşık olarak 0.59 dolardır. Bu da demek oluyor ki Azerbaycan’da benzin fiyatları Ülkemizden daha ucuzdur. Fakat hemen hemen her ülkede olduğu gibi Azerbaycan yaşam maliyeti de artmış durumda.

Azerbaycan Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi yüksek, ayrıca kültürel, tarihi ve sosyal açılardan da oldukça zengin ve çeşitlerle dolu bir ülke. Kendi halkı için refah seviyesinin iyi olduğunu söylemek zor olsa da, ülkemizden gitmek isteyen vatandaşlarımız için maddi olarak diğer ülkeler kadar zorlanmayacakları bir ülke olduğunu söylemek mümkün.

Azerbaycan Market Fiyatları

Azerbaycan Market Fiyatları, özellikle et, meyve sebze ve en çok tüketilen gıdaların içerisinde bulunduğu mali giderler en çok merak edilenler arasındadır. Bunun yanında bu ülkede üretim durumundan ve imkanlarından dolayı en çok tüketilen gıda fiyatlarını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Gürcistan Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Ekmek: 0.50€
  • 1 kilo et: 5€
  • 12’li yumurta: 2.00€
  • Yarım kilo tavuk: 3.50€
  • 1 kilo elma: 1.50€
  • 1 kilo marul: 1.00€
  • Litrelik süt: 1.20€

Azerbaycan’da İş Fırsatları

Bu ülkede ne iş yapılabilir? sorusuna genellikle enerji yönetimi, inşaat projeleri, ulaşım ve kamu hizmetleri gelişmiş olduğundan bu alandaki işler önerilmektedir. Bunun yanında ülkemiz vatandaşları da Azerbaycan’a gittiklerinde inşaat sektörü başta olmak üzere birçok farklı sektörde iş kurmuşlardır. Bu olayın temelinde Azerbaycan ile olan coğrafi ve kültürel yakınlığımız yatmaktadır.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Azerbaycan Asgari Ücret 2024 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın