Hindistan Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022

Hindistan Asgari Ücret 2022 en çok merak edilenler arasındadır. sürekli olarak araştırılan ve güncelliğini koruyan Hindistan asgari ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları bu yazımızda sizlere aktaracağız. Bununla birlikte Hindistan Rupisi ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hindistan Asgari Ücret Ne Kadar?

Umman denizine ve Bengal körfezine komşu olan Hindistan’da asgari ücret 15.600 Hindistan Rupisidir. Bu da Türk Lirasına çevirdiğimizde 3.460 TL’ye tekabül etmektedir. Bunun yanında ülkemiz ile karşılaştırıldığında hayat standartları daha düşük diyebiliriz. Bu yüzden alım güçleri düşük olduğundan insanlar rahat bir yaşam sağlayamamaktadır..

Hindistan Yaşam Maliyeti

Hindistan’da bir litre benzin fiyatı yaklaşık olarak 100 Rupidir. Bu da Hindistan’da benzin fiyatlarının ülkemizle yakın olduğu olduğu anlamına gelmektedir. Buna dayanarak Hindistan yaşam maliyeti ülkemize benzerdir.

Hindistan Asgari Ücreti Kaç Rupi?

Hindistan Asgari Ücreti Kaç Rupi?
Hindistan Asgari Ücreti Kaç Rupi?

Asya kıtasının Güneyinde olan Hindistan, Hint Okyanusu ile komşudur. Bunun yanında Hindistan’da asgari ücret 15.600 Rupidir. Bu da yaklaşık 200 Dolara denk gelmektedir. Buna bağlı olarak bu ülkede asgari ücret birçok dünya ülkesinin altında diyebiliriz.

Hindistan Market Fiyatları

Çok merak edilen Hindistan Market Fiyatları başlığımızın altında sizlere özellikle en çok merak edilen ürünlerin yani et, meyve sebze ve diğer temek gıdaların Hindistan marketlerindeki fiyatlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkede yapılan üretimden dolayı ve imkanlardan dolayı en çok tüketilen gıdaların fiyatlarını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ayrıca eğer istersiniz Danimarka Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • 12’li yumurta: 76 INR
  • Yerel peynir (1 kilo): 430 INR
  • 1,5 litre su: 30 INR
  • Beyaz ekmek (500 gram): 40 INR
  • Süt (1 litre): 55 INR

Hindistan Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi ve sosyal yaşam anlamında oldukça geri kalmış bir ülkedir. Bunun yanında kültürel açıdan oldukça zengin bir ülkedir. Ülkenin refah seviyesi pek de iyi durumda değildir. Bunun yanında Türk Lirası karşısındaki değeri düşük olduğundan ülkemizden Hindistan’a giden vatandaşlarımız için maddi anlamda sıkıntı çekme ihtimallerinin düşük tahmin etmekteyiz..

Hindistan’da İş Fırsatları

Bu ülkede işsizlik oranı yüksektir. Bu büyük Asya ülkesinde çalışmak isteyenlerin en çok tercih ettiği işler genellikle inşaat, petrol, çelik, tekstil gibi sektörlerdedir. Bunun yanında Hindistan’da İş Fırsatları nelerdir? sorusuna yanıt olarak da genelde tarım işindedirler şeklinde cevap verebilmemiz de mümkün.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hindistan Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.

Yorum yapın