Irak Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022

Irak Asgari Ücret Yazımız ile karşınızdayız. En çok merak edilen konulardan olup sürekli olarak araştırılan ve güncelliğini koruyan Irak asgari ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları bu yazımızda sizlere aktaracağız. Bununla birlikte Irak Dinarı ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Irak Asgari Ücret Ne Kadar?

Irak, resmi adı Irak Cumhuriyeti olarak bilinen Irak, Ülkemizin Güneydoğusunda bulunur. Bunun yanında Irak’ta asgari ücret 518.000 Dinardır. Bu da Türk Lirasına çevrildiğinde 5.700 TL’ye tekabül etmektedir. Bu yüzden ülkemiz ile karşılaştırıldığında hayat standartları daha Düşük diyebiliriz. Bu yüzden alım güçleri düşük olduğundan insanlar rahat bir yaşam sağlayamamaktadır.

Irak Yaşam Maliyeti

Irak’ta bir litre benzin fiyatı yaklaşık olarak 0.51 Dolar’dır. Bu da Irak’ta benzin fiyatlarının ülkemizden daha uygun olduğu anlamına gelmektedir. Buna dayanarak Irak yaşam maliyetinin ülkemizden daha uygun değildir fakat petrol zengini olduğu için benzin konusunda ayni şeyi söyleyemeyiz.

Irak Asgari Ücreti Kaç Dinar?

Ülke, Ortadoğu’nun stratejik açıdan en önemli bölgesinde yer almaktadır. Ayrıca çok zengin bir petrol rezervine de sahiptir. Ülkemizin de sınır komşusu olan Bu ülkede asgari ücret 518.000 Irak Dinarıdır. Bu da yaklaşık olarak 5.700 TL’ye ve 351 Dolar’a denk gelmektedir. Buna bağlı olarak bu ülkede asgari ücret birçok dünya ülkesinin altında diyebiliriz.

Irak Asgari Ücreti Kaç Dinar?
Irak Asgari Ücreti Kaç Dinar?

Irak Market Fiyatları

Irak Market Fiyatları başlığımızın altında sizlere özellikle en çok merak edilen ürünlerin yani et, meyve sebze ve diğer temek gıdaların Irak marketlerindeki fiyatlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkede yapılan üretimden dolayı ve imkanlardan dolayı en çok tüketilen gıdaların fiyatlarını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ayrıca eğer istersiniz Kazakistan Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • 12’li yumurta: 1.60 Euro
  • Beyaz ekmek (500 gram): 0.80 Euro
  • Yerel peynir: 4.30 Euro
  • 1.5 litrelik su: 0.50 Euro
  • Litrelik süt: 1 Euro

Irak Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi ve sosyal yaşam anlamında pek de olumlu şeyler söylememiz mümkün değil. Fakat kültürel açıdan oldukça zengin bir ülkedir. Ülkenin refah seviyesi pek de iyi durumda değildir. Bunun yanında Türk Lirası karşısındaki değeri düşük olduğundan ülkemizden Irak’a giden vatandaşlarımız için maddi anlamda sıkıntı çekme ihtimallerinin olmayacağını tahmin etmekteyiz..

Irak’ta Yaşayan Türkler Ne İş Yapar?

Bu ülkede işsizlik oranı yüksektir. Bu Ortadoğu ülkesinde çalışmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri işler genelde hizmet sektöründedir. Bunun yanında petrol zengini bir ülke olduğu için bununla ilgili alanlarda da birçok iş olanağı mevcuttur.

Dinar Hangi Ülkenin Para Birimidir?

Dinar, Ortadoğu’da bulunan ve petrol zengini bir Arap ülkesi olarak bilinen Irak’a ait resmi para birimidir.

Irak’ta Maaş Kaç Dinar?

Irak’ta asgari ücret 518.000 Irak Dinarıdır.

Irak’ta Bir Ekmek Kaç Dinardır?

Irak’ta 500 gram ağırlığındaki bir beyaz ekmek 0.80 Euro’dur

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Irak Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.

“Irak Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022” üzerine bir yorum

Yorum yapın