Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » Suriye Asgari Ücret 2024 – Yaşam Maliyeti

Suriye Asgari Ücret 2024 – Yaşam Maliyeti

Suriye Asgari Ücret 2024 Yazımız ile karşınızdayız. En çok merak edilen konulardan olup sürekli olarak araştırılan ve güncelliğini koruyan Suriye asgari ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları bu yazımızda sizlere aktaracağız. Bununla birlikte Suriye Lirası ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Suriye’de Asgari Ücret Ne Kadar? 💸

Suriye'de Asgari Ücret Ne Kadar
Suriye’de Asgari Ücret Ne Kadar

Resmi olarak el-Cumhûriyyetü’l-Arabiyyetü’s-Sûriyye olarak da bilinen bu ülke Arap yarımadasının kuzeyinde, Türkiye’nin ise güneyin kalan ve bizim sınır komşumuz olan bir ülkedir. Son zamanlarda yaşadığı savaş hali içler acısı durumdadır. Bunun yanında Suriye’de asgari ücret 75515 Suriye Lirasıdır. Bu da Türk Lirasına çevrildiğinde 9650 TL’ye tekabül etmektedir. Bu yüzden ülkemiz ile karşılaştırıldığında hayat standartları daha düşük diyebiliriz. Savaş sonrası da artan enflasyon ve maliyet artışları bu kur farklarını ortaya koymuştur.

Suriye Asgari Ücret 2024Fiyatı ($)
Saatlik asgari ücret1,71 $
Günlük asgari ücret14,28 $
Aylık asgari ücret300 $

Suriye Market Fiyatları 🛒

Suriye Market Fiyatları başlığımızın altında sizlere özellikle en çok merak edilen ürünlerin yani et, meyve sebze ve diğer temek gıdaların Suriye marketlerindeki fiyatlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkede yapılan üretimden dolayı ve imkanlardan dolayı en çok tüketilen gıdaların fiyatlarını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ayrıca eğer istersiniz İran Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • 12’li yumurta: 2.00 Euro
  • Beyaz ekmek (500 gram): 1.00 Euro
  • Yerel peynir: 5.00 Euro
  • 1 Şişe su: 0.50 Euro
  • Litrelik süt: 1.50 Euro
  • 1 Kilo Elma: 1.00 Euro
  • 1 Kilo domates: 0.75 Euro

Suriye Yaşam Maliyeti

Finansal olarak bakarsak, ülkede asgari ücret veya o civarda maaş alan kesim oldukça sıkıntı çekmektedir. Ülke içindeki savaş hali zaten güven ortamı ve ekonomiyi yerle bir etmiştir. Bunun yanında yiyecek içecek, yakıt, konaklama ve diğer masraflar göz önünde bulundurulduğunda Suriye Yaşam Maliyeti bir hayli yüksek. Hem bu ihtiyaçlara ulaşmak çok zor hem de tehlikeli bu nedenle Suriye’de yaşam diğer ülkelere göre kat kat meşakkatlidir.

Suriye Asgari Ücreti Kaç Lira?

Suriye, gerekse sınır komşusu olmamızla gerekse de vatandaşlarına kapımızı açmamızla çok yakından bildiğimiz bir ülke. Bu ülkede asgari ücret 75515 Suriye Lirasıdır. Bu da 9650 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Euro bazlı bakacak olursak da 300€ civarındadır. Buna bağlı olarak bu ülkede asgari ücret birçok dünya ülkesinin altında diyebiliriz.

Suriye’de Asgari Ücret Kaç Dolar?

Suriye'de Asgari Ücret Kaç Dolar?
Suriye’de Asgari Ücret Kaç Dolar?

Türkiye’nin sınıf komşusu olan Suriye hakkında acaba halkı asgari ücret konusunda kaç dolar alıyor? merak konusu olmaktadır. Bu ülkede asgari ücret 75515 Suriye Lirasıdır. Yani bu miktar yaklaşık olarak 300 Dolar’a denk gelmektedir. Burada Suriye Asgari Ücret Kaç Dolar? sorusuna yanıt vermiş olduk. Son zamanlarında yaşamış olduğu olaylardan ötürü ekonomik durumu çok kötüdür.

Suriye Yaşam Şartları

Özellikle savaştan sonra ciddi bir nüfus kaybı yaşamıştır ve herhangi bir turizm faaliyeti de yoktur. Sokaklar çok güvensiz, savaşın izleri halen devam ediyor. Bunun yanında hastaneler, eğitim kalitesi de çok zayıf bu yere zorunda olmadıkça pek de giden bir kesim bulunmamaktadır. Suriye Yaşam Şartları, oldukça zordur. Vatandaşlarının farklı ülkelere gitmesi sebebi ile çalışan insan sayısı azdır. ve Suriye Ekonomisi oldukça zayıftır.

Suriye’de Yaşayan Türkler Ne İş Yapar?

Ülkemizin sınır komşusu olan Suriye’de oldukça farklı iş imkanları bulunmaktadır. Özellikle Petrol başta olmak üzere endüstriyel alanlarda ve tarımda çalışacak kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sektörlerde gerekse yetkin kişiler gerekse de işçilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple güvenli bir yer bulduktan sonra çalışılabilir. İlerleyen yıllarda Suriye’de iş yapan Türk firmaları, genellikle inşaat sektöründeki önemli isimler olacaktır. Ayrıca Rusya asgari ücret yazımızı da okuyabilirsiniz.

Suriye İle Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda sizlere çok merak edilen soruların yanıtlarını verdik.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Suriye Asgari Ücret 2024 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın