Ana Sayfa » Maaşları » DSİ İşçi Maaşları Ne Kadar 2024? – Yeni DSİ Mühendis Maaşları!

DSİ İşçi Maaşları Ne Kadar 2024? – Yeni DSİ Mühendis Maaşları!

DSİ İşçi Maaşları Ne Kadar 2024 ve DSİ Mühendis Maaşları yazımız ile karşınızdayız. Bu yıl oldukça sık sorulan sorulardan biri haline gelmiştir. DSİ, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün kısaltmasıdır. DSİ’de sürekli olarak çalışmak isteyen kişiler gerekli başvuru tarihlerini kaçırmamalıdır. Bu sayede DSİ’de çalışmak mümkün hale gelecektir. Ayrıca yazımıza geçmeden önce diğer mesleklerin maaşları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

DSİ İşçi Maaşları Ne Kadar 2024?

Oldukça fazla merak edilen konulardan birisi de DSİ İşçi Maaşları Ne Kadar sorusu olmuştur. İşçi maaşlarına ilişkin detayların paylaşılması her yıl belirlenen tarihlerde mümkündür. Güncel DSİ işçi maaşları ise aşağıdaki gibidir:

 • 0-5 yıllık DSİ işçi maaşı: 19.100 TL
 • 5-10 yıllık DSİ işçi maaşı: 29.276 TL
 • 10-15 yıllık DSİ işçi maaşı: 29.412 TL
 • 15-20 yıllık DSİ işçi maaşı 30.423 TL
 • 20 yıl ve üzeri DSİ işçi maaşı: 42.520 TL

Yukarıdaki maaş seçenekleri 2024 Ocak ayı itibarıyla uygulanan yüzde 30’luk zam ile birlikte paylaşılmıştır. Bu minvalde DSİ işçilerinin aldığı net maaşlar olarak listelenmiştir.

Önerilen İçerik: Amerika Yazılım Mühendisliği Maaşları

DSİ Mühendis Maaşları 2024

DSİ Mühendis Maaşları
DSİ Mühendis Maaşları

2024 yılında Devlet Su işleri yani DSİ’de birçok mühendis görev yapmaktadır. Bu mühendisler hem teknik kadroda hem de yönetimde bulunabilmektedir. Ayrıca birçok farklı departmanda da çalışabilmektedirler. Şimdi sizlere DSİ Mühendis Maaşları ile alakalı birkaç bilgi vereceğiz:

 • DSİ Mühendis Maaşları 2024: 35000 TL – 43000 TL

Bununla birlikte kurumlar ve rütbeler ile birlikte maaşlar ufakta olsa değişkenlik göstermektedir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan THY Hostes Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

DSİ Memur Maaşları 2024

DSİ Memur Maaşları
DSİ Memur Maaşları

Ana binası Ankara’da bulunan ve ek hizmet binaları ile birlikte çok ciddi bir personel ihtiyacı olan Devlet Su İşleri’nde birçok memur görev yapmaktadır. Bu memurlar insan kaynakları, muhasebe, finans ve arşiv gibi farklı departmanlarda görev yapmaktadır. Son dönemlerdeki DSİ Memur Maaşları ise aşağıdaki gibidir:

 • DSİ Memur Maaşları 2024: 31000 TL – 33000 TL

Çeşitli kurum ve ek binalarda görev yapan personellerde ve kıdem ile maaş değişmektedir.

Kadrolu İşçi Maaşları Ne Kadar?

DSİ’de kadrolu şekilde çalışan kişilerin maaşları değişiklik gösterebilir. Bu noktada kişilerin hangi pozisyonda çalıştığı ve ne kadar deneyimli olduğuyla ilgili detaylar bulunmaktadır. Bu sebeple kadrolu işçi maaşları ne kadar sorusu oldukça sık sorulmaktadır. Kadrolu işçiler çeşitli maaş tarifeleriyle çalışabilir. Sektörel bazda ortalama, en yüksek ve en düşük maaşlar ise aşağıdaki gibidir:

 • Kadrolu DSİ işçilerinin en düşük maaşları: 30.030 TL
 • Kadrolu DSİ işçilerinin ortalama maaşları: 32.540 TL
 • Kadrolu DSİ işçilerinin en yüksek maaşları: 45.710 TL

Yukarıdaki fiyatlar net fiyatlar olup çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Kişilerin deneyimi ve sektörel bazda hizmet verdiği yıl sayısı maaşların belirlenmesindeki büyük etkenlerden biridir. Bunun yanı sıra hangi pozisyonda çalışıldığı da oldukça önemlidir. DSİ İşçi Maaşları Ne Kadar? Sorusu oldukça fazla sorulmaktadır. Çalışılan pozisyonda yıllar içerisindeki başarı ve kazanılan deneyim maaşları etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Orman Yangın İşçileri Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kamuda Sürekli İşçi Maaşları

Kamuda sürekli işçi olarak çalışan kişiler bir nevi kadrolu personellerdir. Bu sebeple çalışılan kurumun belirlediği çeşitli maaş standartları olabilir. Ancak yine de genel itibarıyla kamuda sürekli işçi maaşları ortalaması merak edilmektedir. Kamu kurum ve kuruluşları işçilerin çeşitli maaş standartları alması için uygun ortamlar içerir. Bu minvalde güncel olarak kamu sürekli işçi maaşları aşağıdaki gibidir:

 • Kamuda sürekli işçilerin en düşük maaşları: 19.520 TL
 • Kamuda sürekli işçilerin ortalama maaşları: 22.400 TL
 • Kamuda sürekli işçilerin en yüksek maaşları: 26.560 TL

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Maaşları Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çeşitli hizmetler verilmekle birlikte onlarca farklı pozisyonda işçi çalıştığı da bilinmektedir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı sürekli işçi maaşları ne kadar sorusu çok sık sorulur. Sağlık Bakanlığı bünyesinde ve iştirakinde çalışan kişiler pozisyon ve deneyimlerine göre farklı maaşlar alabilir. Ancak herkes tarafından merak edilen ortalama maaşlar ise genellikle aynıdır. 2024 yılı itibarıyla gerçekleştirilen maaş zammının ardından Sağlık Bakanlığı sürekli işçi maaşları aşağıdaki gibidir:

 • Sağlık Bakanlığı temizlik personeli maaşı: 19.750 TL
 • Sağlık Bakanlığı güvenlik görevlisi maaşı: 31.540 TL
 • Sağlık Bakanlığı teknik servis çalışanı maaşı: 32.100 TL
 • Sağlık Bakanlığı mühendis maaşı: 44.260 TL
 • Sağlık Bakanlığı bilgi işlem personeli maaşı: 31.650 TL
 • Sağlık Bakanlığı şoför maaşı: 19.540 TL
 • Sağlık Bakanlığı tıbbi sekreter maaşı: 20.560 TL

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kamuda Temizlik Görevlisi Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sürekli İşçi Maaşı Ne Kadar 2024?

Sürekli işçiler yukarıdaki listelerde de belirtildiği üzere çeşitli miktarda maaşlar alabilmektedir. Bu durum her sektörde olduğu gibi pozisyon ve deneyimle doğrudan ilişkilidir. Bilindiği üzere devlet kurumları çeşitli sınıflandırmalara sahiptir. Deneyim arttıkça maaş skalasında da artış görülmektedir. Bu nedenle sürekli işçi maaşı ne kadar 2024 yılında da merak konusudur.

DSİ’de Mühendis Olmak

Özellikle DSİ’de mühendis olmak için KPSS B grubu sınavına girmeniz gerekmektedir. Ardından yapılan atama ile görevinize başlamaktasınız. Mühendisler 657 sayılı devlet memuru olarak geçmektedir. Durum böyle olunca da DSİ mühendis maaşları çalışma yılına bağlı olarak 35000 TL – 43000 TL arasında değişmektedir.

Bunun yanında DSİ Mühendis Maaşları ile ilgili sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Son olarak DSİ İşçi Maaşları Ne Kadar 2024? yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın