Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Ya Mucib Okuyanların Yorumları – Ya Mucib Fazileti

Ya Mucib Okuyanların Yorumları – Ya Mucib Fazileti

Ya Mucib Okuyanların Yorumları ve Ya Mücib Fazileti yazımız ile karşınızdayız. Dua etmek istediğimiz herhangi bir şeyi Allah’tan istemektir. Bu yüzden dua ederken tüm içtenliğimizle ve samimiyetimizle Allah’a karşı istekte bulunmalıyız. İnsanlar bu dualar sayesinde umutlu olurlar ve her şeyin bir hayırlısı olduğuna inanmaktadır. Sizin de eğer duanız kabul olmuyorsa isyan etmek yerine hayırlısı buymuş demeniz gerekir. Yazımız içerisinde sizlere Ya Mucib Okuyanların Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

Ya Mücib Fazileti

Ya Mücib Fazileti
Ya Mücib Fazileti

Allah’ın 99 isimlerinden biri olan El Mucib isminin anlamı duaları ve istekleri kabul eden anlamına gelmektedir. Bu yüzden insanlar ellerini açıp dua ederken Allah dualarını geri çevirmeyecektir. İşte Ya Mücib Fazileti şunlardır:

 • Kişi bu ismi her gün 55 kere zikrederse tüm duaları kabul olacaktır.
 • Perşembe günleri güneş doğarken El Mucib zikreden insanların istekleri yerine gelecektir.
 • El Mucib ismini 3025 kere zikreden kişi Allah’tan kimin sevgisini güvenini kazanmak istiyorsa zikir çekmeye devam etmesi gerekmektedir.
 • Günde 100 kere Ya Mucip diye tekrarlayan kişi muttakilerden olur.

Ya Mucib Esması

Yüce Allah sadece kendisinden bir istekte bulunulmasını istediği için kim dua ediyorsa onun dileklerini yerine getirir. Bu yüzden dua ettikten sonra duanız kabul olmuyorsa sabırlı bir şekilde beklemeniz gerekmektedir. Sizin hakkınızda hayırlısı neyse o olacaktır. Ya Mucib Esması insanların dileklerinin ve isteklerinin yerine getirilmesi için çok önemlidir. Her gün 55 kere zikreden insanların duaları kabul olacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Miftahul Cennet Duası Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Mucib Mucizesi

Ya Mucib duaların ve isteklerin yerine getirilmesi için çok önemlidir. Buna bağlı olarak insanlar özellikle zor zamanda kaldıkları zaman Ya Mucib Mucizesi sayesinde zor durumdan kurtulmaktadır. Hastalığınız varsa bundan Ya Mucib sayesinde kurtulabilirsiniz. Ayrıca her gün bu ismi zikir saatlerinde zikrederseniz tüm dualarınız kabul olacaktır. Özellikle günde 55 kere tekrar edildiği zaman duaların kabul olacağı söylenmektedir.

3025 Ya Mucib Okuyanlar

İnsanlar Ya Mucib ismini her gün zikrederse tüm duaları kabul olacaktır. Fakat bunu doğru gün ve doğru zamanda yapmanız gerekmektedir. Özellikle perşembe günü zikir saatinde 55 kere okunması gerekmektedir. İşte 3025 Ya Mucib Okuyanlar yorumları sizlerle:

 • Kesinlikle her gün 55 kere zikredin. Bu sayede atlatılması zor hastalığımı yendim. Çok mutluyum.
 • Maddi sıkıntılar içerisindeydim, kiramı bile ödeyemiyordum her gün bu ismi zikrederek çok şükür sıkıntımı atlattım.
 • Eşimin bana güvenmesi için 3025 kere zikrettim. Sonucunda ise bana çok güvendiğini söyledi.
 • Çok şükür bu ismi her gün zikrettim. Bunun sonucunda çocuğum üniversite kazandı.
 • Hayırlı bir kısmet için tekrar etmiştim. Çok şükür kabul oldu.

El Mucip Ne Demek?

El Mucip Allah’ın 99 isminden biridir. Fakat çok fazla fazileti bulunduğu için insanlar bu ismi her gün tekrar ederse duaları kabul olacaktır. Bu yüzden insanlar maddi sıkıntı çektiği zaman veya kendileri için hayırlı bir eş istedikleri zaman bu ismi zikretmektedir. Böylece dua eden insanların duası karşılıksız kalmaz ve hayırlısıysa duası kabul olacaktır. İşte El Mucip Ne Demek? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

El Mucib Esması

El Mucib Esması insanların dualarının kabul olması için zikrettiği bir isimdir. Allah’ın 99 isminden biri olan El Mucib çok önemlidir. Çünkü zor durumda olan insanların dualarının karşılıksız kalmadığı dua olarak bilinmektedir. Bu yüzden perşembe günleri zikir gününde ve saatinde 3025 kere okursanız kimin sevgisini ve güvenini istiyorsanız onun sevgisini ve güvenini kazanacaksınızdır.

Ya Mucib Kaç Kere Okunur?

Ya Mucib ismi günde 55 kere zikredilirse Allah’tan istediği her istek ve dilek kabul olacaktır. Fakat geceleri teheccüd vaktinde 68 kere okursanız mucizelere nail olursunuz. Bunun dışında 3025 kere zikrederseniz Allah’tan kimin sevgisini ve güvenini kazanmak istiyorsa kısa süre içerisinde kazanmak için zikredilmeye devam edilmelidir. Böylece Ya Mucib Kaç Kere Okunur? Sorusunu cevaplamış olduk.

El Mucib Kaç Kere Okunmalı?

El Mucib Kaç Kere Okunmalı? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Dualarınız kabul olmasını istiyorsanız her gün 55 kere bu ismi zikretmeniz gerekmektedir. Ayrıca kişi Allah’tan kimin sevgisini ve güvenini kazanmak istiyorsa 3025 kere zikretmesi gerekir. Bunun dışında 68 kere okuyan kişi mucizelere nail olur. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sekine Duası Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Ya Mucib Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.5/5 - (15 Oy)
“Ya Mucib Okuyanların Yorumları – Ya Mucib Fazileti” üzerine 3 yorum
  • Bence oku da ne kadarsan oku yeterki oku.Allahtan iste ne jstersen.hayırlısını iste.Allah her istedigini verir yeterki jstemesini bil ELHAMDÜLILLAH

   Cevapla
Yorum yapın