Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Betaserc Kullananlar

Betaserc Kullananlar

Betaserc Kullananlar yazımız ile karşınızdayız. Betaserc ağız yoluyla alınan, yuvarlak, beyaz renkli ve çentikli bir ilaçtır. Kullanımı kolay olmasından dolayı çentikli olan bu ilacı bölmeden kullanmakta fayda vardır. İlacın içinde etken madde olarak 24 mg betahistin dihidroklorür bulunmaktadır. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar, ilacın ne olduğundan, ne işe yaradığından vs. bahsedeceğiz.

Betaserc İlaç Nedir?

Betaserc baş dönmesi, kulak çınlaması, bulantı veya kusma, işitme zorluğu ortaya çıkan meniere hastalığının tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Görünümü beyaz renkli, yuvarlak ve çentikli olan bir ilaçtır. İç kulağın kan dolaşımını düzenleyen ve sıvı basıncını azaltan bir tablettir. Betaserc ağız yoluyla alınır ve başka kullanım şekli yoktur.

Buna benzer olan Flucan Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Betaserc Nasıl Kullanılır?

Meniere hastalığının tedavisinde kullanılan bu tableti, doktorunuzun belirttiği şekilde kullanınız. Bunun dışına çıkıp bilinçsiz bir şekilde doz arttırması ya da azaltılması yapılmamalıdır. Genellikle doktorlar kullanımını şöyle söylemektedir. Ağızdan kullanılan bu ilacı yemek yedikten kısa bir süre sonra bol su ile tüketmek gerekmektedir. Kullanım miktarı günde 2 kere 1 tablet şeklindedir. Kullanım süresini doktorunuz size söyleyecektir. Lütfen bunun dışında daha fazla kullanmayın.

Betaserc 24 Mg Ne İşe yarar?

Görünümü beyaz renkli, yuvarlak ve çentikli olan tablet, meniere hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Betaserc iç kulağınızdaki kan akışını destekleyerek basınç artışını azaltmaktadır. Meniere hastalığının belirtileri şunlardır:

 • Kulak çınlaması
 • Baş dönmesi (vertigo)
 • İşitme zorluğu ortaya çıkan durumlarda

Betaserc 24 Mg Kullananlar

Betaserc 24 mg kullananlar genellikle baş dönmesi ve kulak çınlaması sorunlarına çok iyi geldiklerini belirtmektedirler. Bu tablet iç kulaktaki kan akşını destekleyerek basınç artışını azalttığı için kulak çınlamasına çok iyi gelir. Bu ilacı kullananlar genellikle olumlu yorum yapmışlardır ve sorunlarını çözmüşlerdir.

Buna benzer olan D Colefor Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Betaserc 24 Mg Ne İçin Kullanılır?

Betaserc 24 mg düzenli ve tam kullanıldığında meniere hastalığının tedavisinde etkili bir rol oynamaktadır. Mide bulantısı, baş dönmesi, kulak çınlaması gibi rahatsızlıkları olan meniere hastaları bu ilacı kullandıktan sonra iyileştiklerini belirtmektedirler. Bu film tablete karşı alerjisi olanlar, hamile olan kişiler, emziren anneler ve 18 yaş altındaki kişiler bu ilacı kullanmamalıdır.

Betaserc Kullananlar
Betaserc Kullananlar

Betaserc 24 Mg Yan Etkileri

Bu ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler vardır. Tablet’in içerisindeki etken yada yardımcı maddelere karşı duyarlı olan kişilerde yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Yan etkilerden biri fark edilirse ilaç kullanmayı bırakıp en yakın hastaneye gidilmesi gerekmektedir. Betaserc 24 mg yan etkileri şu şekildedir:

 • Mide ağrısı
 • Şişkinlik
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Bulantı
 • Baş ağrısı

Betaserc 24 Mg Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan betaserc 24 mg tablet’in fiyatı 50 TL’dir. Lütfen ilacı alırken kutusunun açılmış olmamasına ve son kullanma tarihine dikkat ederek alın.

Betaserc Kullananlar

Betaserc kullananlar ilaç hakkında hem olumlu hem de olumsuz yorum yapmışlardır. Bu ilacı kullanmadan önce bu yaşanılanlar size fayda sağlayacaktır. İşte kullanıcıların yorumları;

Vertigo sorunum için kullandığım ilaçtı. Bu ilaç sayesinde vertigom’un tamamen geçtiğini söyleyebilirim.

Süheyla Hanım

Kulak çınlamam için kullanmıştım fakat sorunum geçmedi. Başka ilaçları kullanmaya başladım.

Sultan Hanım

İyi ki var dediğim bir ilaç. Tüm sorunlarımı çözdü. Teşekkür ederim.

Cenan Bey

Betaserc ile alakalı çeşitli soru işaretlerine aşağıda sizler için yanıtlar verdik:

Betaserc Etkisini Ne Zaman Gösterir?

En az 1 ay kullanıldıktan sonra hiçbir sorununuz kalmaz. Birkaç gün kullanırsanız küçük faydalar sağlar ama tamamen geçirmez yine sorunlarınız ortaya çıkabilir.

Betaserc Ne Sıklıkla Kullanılır?

Sürekli kullanılabilen bir ilaç değildir, fakat ne sıklıkla kullanacağınızı doktorunuz size söyleyecektir.

Betaserc Kulak Çınlaması

Bu ilaç kulak çınlamasına çok iyi gelen etkili bir ilaçtır.

Betaserc Uyku Yapar Mı?

Hayır, betaserc uyku veya yorgunluk yapmaz.

Betaserc Kullananlar yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

4/5 - (1 Oy)
“Betaserc Kullananlar” üzerine bir yorum
 1. Atak sonrası kullanmaya başladım fakat ilaç mide bulantısı yapıyor. Birazda sanki yürürken hafif sendeliyorum. Belki zamanla geçer. Ayrıca çok terleme yapıyor. Zamanla geçer belki

  Cevapla
Yorum yapın