Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Purinol Kullananlar Yorumları

Purinol Kullananlar Yorumları

Purinol Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç üriner sistem fonksiyonlarında kullanılan etkili bir ilaçtır. Fakat bu ilaç enfeksiyon ilacıdır. Purınol idrar yolu enfeksiyonuna sebep olan bakterileri yok etmek için kullanılmaktadır. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Purinol İlaç

İdrarda bakterilerin bulunması, mesane iltihabı önlenmesinde ve akut enfeksiyonlarının antibiyotiklerle başarılı başlangıç tedavisinden sonra kullanılmaktadır. Bununla birlikte Pürinol organizmaları kapsayan geniş etkili bir antibakteriyeldir. 70 gram ve 140 gram granül içeren şişelerde satılmaktadır. Purinol Nedir? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Salazopyrin Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Purinol Ne İşe Yarar?

Purinol Ne İşe Yarar?
Purinol Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda oldukça fazla aratılan Purinol Ne İşe Yarar? Sorusuna cevap verelim. Bu ilaç idrar yollarının tedavisinde kullanılmaktadır. Bununla birlikte böbrek taşı düşürmeye yardımcı olmaktadır. İdrarda bulunan bakterilerinde iyileştirilmesini sağlamaktadır. Bunların yanında mesane iltihabının önlenmesinde bu ilaç kullanılmaktadır. Böylece Purinol İlaç Ne İşe Yarar? Sorusuna cevap vermiş olduk.

Purinol Nasıl Kullanılır?

Purinol Nasıl Kullanılır? Diye merak ediyorsanız doktorunuzun size söylediği şekilde kullanınız. Eğer doktorunuz nasıl kullanacağınızı söylemediyse bir bardak ılık su içerisine bu ilacı atınız. Daha sonra eriyince tüketilmelidir. Günde 4 defa 1-2 ölçek kullanılmalıdır.

Purinol Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Purinol Fiyat 40 TL‘dir. İlacı satın alırken lütfen kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tribeksol Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Purinol Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakın ve en yakınınızdaki hastaneye başvurun. Purınol kullananlar bu ilacın yan etkilerinin hafif bir şekilde atlatıldığını belirtmişlerdir. İşte Purinol Yan Etkileri şunlardır;

  • Mide iritasyonu
  • İdrar yaparken yanma ve ağrı
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Karın ağrısı
  • Kanlı idrar yapma

Purinol Kullananlar Yorumları

Purinol Kullananlar Yorumları genellikle olumludur. Fakat bazı hastalarda yan etkiler görüldüğü için kullandıklarına pişmanlardır.

Purinol Kullananlar Yorumları içerisinden birkaç tanesini seçtik ve sizinle paylaşmak istedik:

  • Üriner sistem antiseptiği ve çok iyi etki ediyor. Tok karnına kullanılmalıdır. Hızlı etki sağlaması da önemli bir avantajı.
  • Böbrek taşı vardır bende çok ağrı yapıyordu bu ilacı kullandım ve böbrek taşlarımı düşürdü. Böbrek taşı olanlarda tavsiye ederim.
  • Sistit ağrılarını bir kaç saatte geçiren müthiş ilaç. Herhangi bir yan etki de görmedim bundan dolayı tavsiye ederim. Reçeteli satılmaktadır ona göre.
  •  Çok fazla idrara çıkartan etkili ilaç. Sık sık tuvalete götürdü ama sorunlarımı geçirdi.
  • Suda eritilerek kullanıyor tadı biraz güzel olmasa da etkili bir ilaç kesinlikle.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Purinol Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.2/5 - (8 Oy)
“Purinol Kullananlar Yorumları” üzerine 4 yorum
Yorum yapın