Ana Sayfa » Maaşları » Diyaliz Hemşireliği Maaşları – Diyaliz Bölümü Maaşı 2023!

Diyaliz Hemşireliği Maaşları – Diyaliz Bölümü Maaşı 2023!

Diyaliz Hemşireliği Maaşları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Diyaliz işleminde takım olmak çok önemli bir konudur. Bu yüzden Diyaliz hekimi, diyaliz hemşiresi ve diyaliz teknikeri bir bütün olarak çalışmaktadır. Önemli bir işlem olan diyaliz, titizlikle yapılmalı ve hastanın psikolojisi göz önünde bulundurulmalıdır. Diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Diyaliz Hemşireliği Maaşları

Böbrek fonksiyonları yeterli düzeyde çalışmayan hastaların tedavileri sırasında bakımlarıyla ilgilenmekle görevlendirilen kişiler diyaliz hemşireleridir. Diyaliz hemşiresi maaşları özel hastanede farklılık göstermektedir. Bu nedenle özel hastanelerde diyaliz hemşiresi;

  • Ortalama 15.000 TL maaş almaktadır.

Diyaliz hemşiresi maaşı devlet hastanesi ödemeleri yine özellerde olduğu gibi farklılıklar göstermektedir.

Diyaliz hemşiresi maaşları şu şekildedir:

  1. En Düşük Aylık Maaş: 10.930 TL
  2. Ortalama Aylık Maaş:13.660 TL
  3. En Yüksek Aylık Maaş: 18.080 TL

Yıllık primler, izinler, hastanenin döner sermayesi göz önünde bulundurulduğunda ortalama olarak diyaliz hemşireleri 18.000 TL civarında maaş almaktadırlar.

Diyaliz Bölümü Maaşları

Diyaliz Bölümü Maaşları
Diyaliz Bölümü Maaşları

Bölüm çalışma şartları olarak oldukça zorlu bir meslektir. Tüm sağlık çalışanları gibi geniş saatlerde çalışmaktadırlar. İlgilenilen hastalar oldukça ağır hastalardır, iş sürekli olarak ayakta çalışılan bir iştir. Aynı zamanda iletişim ile sürdürülen bir iştir. Diyaliz bölümü maaşları özel sektör ve kamu sektöründe farklılıklar göstermektedir.

  • Ortalama olarak 15.000 ile 16.000 civarlarında maaş almaktadır.

2 Yıllık Diyaliz Maaşları

Diyaliz bölümü, 2 yıllık eğitim veren bir ön lisans programıdır. Bu yüzden bu bölümden mezun olduktan sonra diyaliz teknikerleri, özel veya kamu kuruluşlarının diyaliz ünitelerinde çalışmaya başlayabilirler. Aynı zamanda mezun oldukları bölümün avantajı olarak kendi özel diyaliz merkezlerini açarak kendi işlerinin patronları olabilirler.

  1. 2 yıllık diyaliz maaşları ortalama 15.000 TL civarındadır.

Diyaliz Teknikeri Maaşı

Diyaliz teknikeri, diyaliz merkezleri ve hastanelerin diyaliz birimlerinde istihdam sağlamaktadır. Genel olarak işleri hastalarla ilgilenmek, onları cihaza bağlamak, tedavi sırasında hastaların sağlık durumlarını kontrol altında tutmaktır. Devlette diyaliz teknikeri maaşları, teknikerin çalıştığı yere, tecrübelerine ve hastanenin döner sermayesine göre değişmektedir. Diyaliz teknikeri maaşları ortalama olarak 12- 14 bin TL arasında değişmektedir.

Diyaliz İş İlanları

Özel sektörde ve devlet kurumlarında yer alan diyaliz bölümünde işe alımlar yapılmaktadır. Mezun olduktan sonra başlamak istediğiniz firmaya veya kuruma gidip başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden ihtiyaç duyan diyaliz merkezleri iş ilanını paylaşmaktadır.

Ayrıca dilerseniz Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Maaş yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Diyaliz Teknikeri İş İlanları

Bu bölümde iş bulmak için yapmanız gereken, üniversitelerin diyaliz teknikerliği bölümünden mezun olmanız gerekmektedir. İnsanlarla ilişkinizin oldukça iyi olması ve takım çalışmasına yatkın olmanız gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız çalışmak istediğiniz şehir veya birimlerin diyaliz teknikeri iş ilanları paylaşımlarını takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz.

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Diyaliz Hemşireliği Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın