Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Gynoferon Kullananlar Yorumları

Gynoferon Kullananlar Yorumları

Bugün Gynoferon Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Gynoferon ne ilacıdır? Bu konu hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Gynoferon nedir, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, yan etkileri, fiyatı ve Gynoferon Kullananlar Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka tür ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Gynoferon Nedir?

Gynoferon Nedir?
Gynoferon Nedir?

İlk olarak Gynoferon nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Her bir Gynoferon depo draje, etkin madde olarak 80 mg demir ve 0,35 mg folik asit maddesini içermektedir. Gynoferon, pembe renkli yuvarlak, bikonveks drajeler şeklindedir ve 30 depo draje içeren ambalajlarda kullanıma sunulmuştur. Ayrıca bu ilaç reçetesiz demir ilacı olarak da bilinmektedir.

Gynoferon Ne İşe Yarar?

Sıkça sorulan Gynoferon Ne İşe Yarar sorusuna gelecek olursak. Gynoferon, gerek hamilelerde gerekse normal kişilerde demir eksikliğini gidermek veya önlemeye yarayan bir ilaçtır. Kansızlık (kandaki kırmızı kan hücrelerinin az olması) olan insanlarda genelde demir eksikliği görüldüğünden dolayı Gynoferon bu konuda işe yarayabilen bir ilaçtır. Tabii ki doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Gynoferon Nasıl Kullanılır?

Gynoferon’u daima doktorunuzun söylediği şekilde ve prospektüste yazıldığı gibi kullanınız. İşte Gynoferon nasıl kullanılır hakkında bilgiler.

 1. 12 yaşın üzerindeki çocuklarda ve erişkinlerde Gynoferon kullanılmaktadır.
 2. Hafif demir eksikliği anemileri, gizli demir eksikliği ve folik asit eksikliği durumlarında: Sabahları günde 1 kez.
 3. Ciddi demir eksikliği anemileri durumunda: günde 2 kez sabah ve akşam yemeklerden önce.
 4. Gebelik döneminde demir eksikliğinin tedavisi ve önlenmesi için günde 1 kez kullanılması yeterlidir.

Gynoferon Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Gynoferon Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Gynoferon demir ilacı erişkinlerde kansızlık (kandaki kırmızı hücre sayısının azlığı, anemi) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Gynoferon kan ilacı aşağıda gördüğünüz hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.

 • Gizli demir eksikliği durumları
 • Demir eksikliği anemileri,
 • Hamilelik, emzirme ve doğum sonrası dönemlerinde gözüken demir eksikliği anemileriyle birlikte ortaya çıkan folik asit eksikliklerinde kullanılan bir ilaçtır.

Yukarıda görülen hastalıkların tedavisinde Gynoferon faydaları oldukça göz önüne gelmektedir.

Gynoferon Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Gynoferon‘un içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor.

Yaygın Yan Etkiler

 • Kabızlık
 • İshal
 • Karında şişkinlik
 • Karın ağrısı
 • Dışkı renginde değişiklik (normaldir ve bir önemi yoktur)
 • Bulantı

Yaygın Olmayan Yan Etkiler

 • Gırtlakta şişme (larenks ödemi)
 • Kabızlık ve ishal arasında gidip gelen anormal dışkılama
 • Hazımsızlık
 • Kusma
 • Mide yangısı (gastrit)
 • Kaşıntı
 • Kırmızı döküntüler

Gynoferon Fiyat

Eczanelerde satılan Gynoferon Fiyatı yaklaşık olarak 32 TL‘dir. Fakat her ilaçta olduğu gibi fiyatları değişebiliyor. Ayrıca, ilacı alırken kullanılmamış olduğundan emin olunuz.

Gynoferon Kullananlar Yorumları

Özellikle Gynoferon Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Tabii ki her ilacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Ayrıca başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Lifta Kullananların Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizlere Gynoferon Kullananlar hakkında birkaç yorum.

Doktor bana demir eksikliğine bağlı aneminin tedavisi için verdi. Kendisi pembe bir ilaçtır. Bol kansız bir bünyem olduğu için takviye amaçlı kullanıyorum.

Kullanıcı yorumu

Baştan söylüyorum bu ilaç kabızlık yapar. 2-3 gün sonra düzelir fakat kabızlık sorunu gerçekten çekilir dert değil.

Kullanıcı yorumu

Hamileliğimin beşinci ayını bitirmeye doğru doktorumun demir ilacı olarak verdiği küçük pembe bir hap. Kullanmaya başladığımdan beri özellikle bir kabızlık yaşamadım.

Kullanıcı yorumu

Gynoferon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Gynoferon Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (2 Oy)
“Gynoferon Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum
 1. bu ilacın içeriğini tek tek yazdım Google ye hiç faydalı bişey göremedim hep kimyasal kozmatikte kullanılan şeyler var faydası nerde bilgilendirirmisiniz

  Cevapla
Yorum yapın