Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Remeron 30 mg Kullananlar Yorumları – Depresyon Tedavisi!

Remeron 30 mg Kullananlar Yorumları – Depresyon Tedavisi!

Remeron 30 mg Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Remeron 30 mg Kullanıcı Yorumları merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Remeron nedir? ve yan etkileri nelerdir? Gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Remeron 30 mg Nedir?

Öncelikle Remeron 30 mg Nedir?, mirtazapin etken maddesini içerir ve antidepresanlar olarak bilinen ilaç grubuna dahildir. REMERON, oval, bikonveks, kırmızımsı-kahverengi çizgili film kaplı tabletlerdir, bir yüzünde “Organon” ve diğer yüzünde tablet kodu (TZ5) yazılıdır. REMERON, karton kutularda 1 ve 28 tabletlik blister ambalajlarda mevcuttur.

Mirtazapin, beyindeki 5-HT2 ve 5-HT3 reseptörlerini bloke ederek sinir sinyallerini ileten kimyasal taşıyıcılar olan nörotransmitterlerin iletimini arttırır. REMERON, majör depresyonun (şiddetli zihinsel depresyon) tedavisinde kullanılır.

Remeron Ne İşe Yarar?

Çok merak edilen Remeron Ne İşe Yarar? sorusunun cevabını verelim. Aşağıdaki durumlarda kullanılmaktadır.

Bu ilacın etken maddesi olan mirtazapin, ilacın kullanım amacına göre bir majör depresif bozukluktur. Bu nedenle yetişkinlerde depresyon tedavisinde kullanılır. Depresyon, hastanın yaşamını önemli ölçüde etkileyen ciddi bir ruh sağlığı bozukluğudur. Hastalar genellikle yataktan kalkmak için enerji ve motivasyondan yoksundur. Her zaman üzgün ve umutsuzdurlar. Bazen intihar düşünceleri vardır.

İlaç tüm bu semptomları azaltmaya yardımcı olur. Mirtazapinin etken maddesinin ilacın kullanma talimatında belirtilen depresyonun yanı sıra başka bir kullanım alanı daha vardır: uyku. Remeron bazen uyku ilacı olarak kullanılabilir ve tavsiye edilebilir. Burada ilacın bir psikiyatrist gözetiminde kullanılması önemlidir. Hastalar reçete için bir psikiyatriste başvurmalıdır. Dilerse bu görüşmeyi online psikiyatri servisini kullanarak sanal ortamda gerçekleştirebilir. İşte nasıl reçete alabileceğiniz.

Remeron 30 mg Kullanıcı Yorumları

Öncelikle Remeron 30 mg Kullanıcı Yorumları ve Remeron 30 mg Kullananlar Yorumları bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum bunun yanında pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi kendine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Remeron 30 mg Kullanıcı Yorumları
Remeron 30 mg Kullanıcı Yorumları

Fakat yorumların tıbbi bir değer taşımadığını, bunun yanında sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın.

Bunun yanında Remeron kullananların bu ilaç hakkındaki yorumları nelermiş diye forumlara veya çeşitli sitelere göz attığımızda hem olumlu hem de olumsuz yorumların olduğunu görebiliyoruz.

İlaç cidden etkili bir ilaç doktor tavsiyesi ile almıştım. Neredeyse kullanır kullanmaz olumlu etkilerini görmeye başladım. Herhangi bir yan etkisini falan da görmedim.

Remeron 30 mg Kullanıcı Yorumu

İlacı arkadaşımın tavsiyesiyle almıştım. Ancak çok fazla yan etkisini gördüm. Sanırım bu tür şeyler kişiden kişiye göre değişebiliyor. Ben de kusma ve mide bulantısı oldukça fazla oldu.

Remeron 30 mg Kullanıcı Yorumu

Remeron 30 mg Fiyat

Eczanelerde satılan Remeron 30 mg Fiyatı 91.15 TL‘dir. Bunun yanında ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Stafine 500 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Remeron Yan Etkileri

Remeron 30 mg Yan Etkileri, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Bunlar şöyledir:

 • İshal
 • Kusma
 • Bulantı
 • Kabızık
 • Tedirgin hissetme
 • Deri döküntüleri
 • Ayaklarda şişme
 • Sırt ağrısı
 • Camlı rüyalar

Remeron 30 mg Muadili Veya Eşdeğerleri

Dünya üzerinde satışı olan her ilacın muadili bulunmaktadır. Remeron Muadili Veya Eşdeğerleri de mevcut ve ayrıca bu ilaçlar benzer tedavilerde endike. Remeron muadili ilaçlar ise şu aşağıdaki listede sıralanmıştır. Ayrıca benzer bir yazımız olan Rantudil Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

 • MINELZA 30 mg 28 film kaplı tablet
 • MINELZA 30 mg 14 film kaplı tablet
 • MIRTARON 30 mg 14 film tablet
 • MIRTARON 30 mg 28 film tablet
 • MOLREM 15 mg 30 efervesan tablet { Celtis }
 • MOLREM 30 mg 30 efervesan tablet { Celtis }
 • MOLREM 45 mg 30 efervesan tablet { Celtis }

Remeron 30 mg Hakkında Sık Sorulan Sorular

İnsanlar Remeron 30 mg kullananların yorumları ile genellikle şu sorulara cevap aramaktadırlar:

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Remeron 30 mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.7/5 - (4 Oy)
Yorum yapın