Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Isırgan Otu Kullananların Yorumları – Isırgan Otu Çayı Yorumları

Isırgan Otu Kullananların Yorumları – Isırgan Otu Çayı Yorumları

Isırgan Otu Kullananların Yorumları yazımız ile beraberiz. Bu bitki Avrasya’ya özgüdür ancak Kuzey Amerika da dahil olmak üzere dünyanın çoğu yerine yayılmıştır. Isırgan otu adını, saplarını ve yapraklarını kaplayan ve dokunulduğunda kopan, cilde tahriş edici kimyasallar enjekte eden silika bakımından zengin ince tüylerden almıştır. Kıllar minimum işlem ve pişirme ile yok edilir. Isırgan, yüzyıllardır kendi doğal yelpazesinde gıda, lif ve ilaç olarak kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizlere bunu kullananlar ne yorum yapmış ve ısırgan otu çayı içenlerin yorumlarından bahsedeceğiz.

Isırgan Otu Kullananların Yorumları

Isırgan otu uzun bir tıbbi geçmişe sahiptir. Ortaçağ Avrupa’sında idrar söktürücü (vücuttaki fazla suyu atmak) ve eklem ağrılarını tedavi etmek için kullanılmıştır.

Isırgan otu yapraklarında ve gövdelerinde, bitki cilt ile temas ettiğinde açığa çıkan tahriş edici kimyasallar içeren ince tüylere sahiptir. Isırgan otunun tüyleri veya dikenleri normalde dokunulduğunda çok acı verir. Bununla birlikte, vücudun ağrılı bir bölgesiyle temas ettiklerinde, aslında orijinal ağrıyı azaltabilirler. Bilim adamları, ısırganın bunu vücuttaki iltihaplı kimyasalların seviyelerini azaltarak ve vücudun ağrı sinyallerini iletme biçimine müdahale ederek yaptığını düşünüyor. Ayrıca benzer bir yazımız olan Beneday Kullananların Yorumları içeriğimize de bakabilirsiniz.

Isırgan otu, ağrılı kas ve eklemler, egzama, artrit, gut ve anemi tedavisinde yüzlerce yıldır kullanılmaktadır. Günümüzde birçok insan, prostat büyümesinin (benign prostat hiperplazisi veya BPH olarak adlandırılır) erken evrelerinde idrar sorunlarını tedavi etmek için kullanır. Ayrıca idrar yolu enfeksiyonları, saman nezlesi (alerjik rinit) veya eklem ağrısı, burkulma ve incinme, tendinit ve böcek ısırıklarını tedavi etmek için kompres veya kremlerde kullanılıyor. Şimdi sizlere Isırgan Otu Kullananların Yorumlarından bahsedelim.

  • 500 mg ısırgan otu alarak çok daha rahat nefes alıyorum. Yuttuktan saatler sonra yüzümde yaşlanma karşıtı etkiler fark ettim. Ancak, onunla bir Tylenol almam gerekiyor. tansiyonum biraz yükseldi. Tabletin yarısını almam ve daha düşük bir doz denemem gerekebileceğine inanıyorum.
  • Prostat ilaçlarım sorunumu düzeltmedi. Ben de ısırgan kökünü denedim ve işe yaradı.
  • 40 yıldır saman nezlesi çekiyorum ve ilaçlardan bir fayda göremedim. Yaklaşık 7 yıl önce ısırgan tozu kullanmayı denedim ve asla geriye bakmadım. Hızlı ve etkilidir. Bir bardak suya 1 tatlı kaşığı alıyorum ama etkisi en iyisi. Demir, C vitamini ve antioksidanlar açısından zengin olduğu için yan etkisi yoktur ve bol miktarda bulunur.

Isırgan Otu Çayı Kullananların Yorumları

Isırgan Otu Çayı Kullananların Yorumları
Isırgan Otu Çayı Kullananların Yorumları

Kurutulmuş yaprakların demlenmesi ve çayın içilmesi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Tıbbi olarak kullanıldığı Çin’de ortaya çıktığı düşünülmektedir. Günümüzde insanlar çayı tadı, uyarıcı veya sakinleştirici özellikleri ve sağlığa faydaları gibi birçok nedenden dolayı içmektedir. Bir popüler bitki çayı ısırgan çayıdır. Ayrıca benzer bir yazımız olan Kilo Aldıran Vitaminler Eczane içeriğimize de bakabilirsiniz.

Isırgan yaprağı çayı üzerine yapılan modern araştırmalar, bir dizi potansiyel faydayı araştırdı. Bu faydaların ısırgan bitkisinde bulunan biyolojik olarak aktif bileşiklere bağlı olduğu düşünülmektedir. Özellikle ısırgan yaprakları terpenoidler, karotenoidler, yağ asitleri ve daha fazlasının kaynağıdır. Isırgan Otu Çayını kullanan kişilere iyi geldiği söylenmektedir. İşte ısırgan otu çayının insan sağlığına etkileri:

  • Kalp sağlığı
  • Diyabet Tedavisi
  • Osteoartrit Eklem Ağrısının Giderilmesi

Ayrıca Isırgan yaprağı çayı ve ısırgan bitkisinin diğer kısımlarının yutulmasının güvenli olduğu yaygın olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte, bazı hafif yan etkiler bildirilmiştir. En yaygın şikayetler sindirim ile ilgilidir.

Şimdi sizlere Isırgan Otu Çayı Kullananların Yorumları hakkında hazırladığımız birkaç yorumlar!

  • Alerjilerle savaşmak için ısırgan otu çayı içerim ve sezon içinde ve dışında gayet işe yarıyor. İlkbaharın başlarında ısırgan otlarını toplayıp kendi çayımı yapmak için kaynatırım.
  • Üroloğumun bana verdiği ilaçların hiçbiri işe yaramadığında internet aramasıyla ısırgan otu buldum. İki böbrek taşı ameliyatı oldum (birincisi stint implantıydı.) Çay olarak kullanılan ısırgan otu ve karahindiba, semptomlarımı gideren ve 3 gün içinde beni rahatlatan TEK şeydi.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Isırgan Otu Kullananların Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.6/5 - (5 Oy)
Yorum yapın