Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Kapeda Kullananlar Yorumları – Akıllı Hap

Kapeda Kullananlar Yorumları – Akıllı Hap

Kapeda Kullananların Yorumları birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. İnsanlar genel olarak herhangi bir ilaca başlamadan önce o ilacı araştırmak ister. Kapeda kullanmaya başlayacak olan biri Kapeda kullananlar yorumları için kapeda nedir, neden kullanılır, bileşenlerinde hangi etkin maddeler yer alır gibi konularda aramalar yapmaktadır.

Genel olarak bir ilacın kullanımından önce okunan yorumlar pek çok kişi için rahatlatıcı bir sonuç doğurmaktadır. Fakat kimileri için de o ilaçtan korkmaya neden olmaktadır. Bunun tek nedeni insanların bünyelerinin farklı özelliklere sahip olmasıdır. Mesela bir insana çok iyi gelen bir ilaç başka birinin vücudunda sorun yaratabilmektedir. Bu nedenle Kapeda hakkında hem iyi hem de kötü yorumlar görme olasılığınız vardır.

Kapeda Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Öncelikle Kapeda nedir, ne için kullanılır kanser tedavisinde kullanıldığını açıklamak gerekli olmaktadır. Kanser, bir organda ya da bir dokuda hücrelerin anormal bir biçimde büyümesi ve bu büyümenin kontrol altına alınamama durumudur. Bu ilaç ise kanser hücrelerinin büyümesini durdurmak amacıyla üretilmiştir. “Sitostatik ajanlar” olarak bilinen ilaçlar grubuna dâhildir. Kapeda, 120 adetlik bir film tablet şeklinde eczanelerde satılmaktadır. Rengi açık pembedir.

Kalın bağırsak kanserinin tekrarlanmasını önlemekte de bu hastalığın sonrasında tedavinin devam etmesi söz konusu olacaktır. Kapeda aktif etken maddesi içeriğinde yer alan maddeler yardımıyla kanser hücrelerinin büyümesi durmaktadır. Kapeda Kullananlar Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Ancak kapedanın kanser hücresinin büyümesini durduracak olması, kapeda’nın tek başına bir kanser tedavisi yaptığını akıllara getirmemesi gerekir. Yani bu ilaç sadece kanser tedavisine yardımcı olan bir ilaçtır. Elbette ki kanser tedavisi için kullanılan yöntemlerin her biri belirli bir düzen içinde kullanılmaya devam edilirken kullanılan bir ilaçtır. Diğer kanser ilaçları ile kombinasyon halinde kullanıldığı zaman etkisini tam olarak gösterir.

Buna benzer olarak Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kapeda Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İlacı kullanırken dikkat edilmesi gereken bir takım durumlar söz konusu olacaktır. Kapeda kullanırken nelere dikkat edilmesi gerekir konusu ile ilgili olarak ilk söylememiz gereken şey, Kapeda’nın içeriğinde yer alan aktif etken maddelere dikkat edilmesi gerektiği olacaktır. Mesela Kapeda’nın aktif etken maddelerinden en az birine karşı bir duyarlılığınız var ise bu ilacı kullanmaya devam etmeniz bir takım sorunlara yol açmaktadır.

Hamilelikte Kapeda kullanımı için mutlaka doktorunuza danışmanız gerekecektir. Kan pulcuklarında azalma ya da beyaz kan hücrelerinde bir yetersizlik durumu gibi bir hastalığınız varsa bu durumda da Kapeda kullanımı zararlı sonuçlara sebep olmaktadır. Kalp ve göğüs rahatsızlıkları ve de böbreklerde ya da karaciğerde herhangi bir hastalık var ise bu durumlarda da bu ilacı kullanmak konusunda tereddüt etmeniz gerekli olacaktır. Beyin hastalıkları, kalsiyum dengesizliği ve şeker hastalığı için de Kapeda kullanımı zararlı olmaktadır. Bu tür bir hastalığınız var ise bu ilacı kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekecektir.

Kapeda Kullananlar Yorumları

Kapeda Kullananlar Yorumları
Kapeda Kullananlar Yorumları

Birçok faydası ve kullanıldığı yer olan bu ilaç, kalın bağırsak ve rektum bölgesinde bulunan kötü huylu kanser hücrelerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca o bölgedeki farklı rahatsızlıkların tedavisi için de reçete edilmektedir. Kapeda Kullananlar Yorumları olarak da merak edilen bu durumda çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Bu yorumlar hem olumlu hem de ilacın aleyhine olmaktadır. İşte Kapeda Kullananlar Yorumları:

 • Kalın bağırsağımda ciddi bir problemle başvurdum, bu ilaç iyi geldi.
 • Mide bulantısı ve kusma dışında bir problemine rastlamadım.
 • Doktor kontrolünde kullanılması gerekir.

Kapeda 500 Kullananlar Yorumları – Kapeda 500 mg Yorumlar

İlaç çeşitli kişiler tarafından sıkça kullanılmaktadır. Kalın bağırsak bölgesindeki rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Ve farklı dozları bulunmaktadır. Kapeda 500 Kullananlar da da gördüğümüz üzere doktor, size uygun dozu reçete etmektedir. Olumlu ve olumsuz yorumların mevcut olduğu bu ilacı herhangi bir doktor tavsiyesi olmadan, reçetesiz kullanmayınız. Kapeda 500 mg Kullananlar Yorumlar ise aşağıdaki gibidir.

 • Kapeda kullanımı hamilelik ve emzirme döneminde sakıncalı olmaktadır. Bu nedenle doktorumla beraber bırakma kararı aldık.
 • İştah kaybı yaşattı bende bunun haricinde bir sıkıntısı olmadı.
 • Kanser tedavisinin yanında kullanılan yardımcı bir ilaç. Bir süre bu sebeple kullandım.

Kapeda 500 mg Yan Etkileri Nelerdir?

İlacın Kapeda 500 mg yan etkileri olarak sinir ağrısı, gece terlemesi, kulaklarda uğultu ve çınlama ve gözyaşı kanalında daralma gibi bir takım etkilerden söz edebiliriz. Deri döküntüsü ve ağızda yüzde şişme gibi seyrek görülen yan etkiler de görülmektedir. Aşağıdaki yan etkileri de görülmektedir.

 • Kusma
 • İshal
 • Mide bulantısı
 • Ateş
 • Yorgunluk – Halsizlik

Kapeda Nasıl Kullanılır?

Gelelim Kapeda Nasıl Kullanılır? sorusuna. Kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanılmalıdır. İlaç yemeklerden yarım saat sonra yani tok karnına alınmalıdır.

Kapeda’nın Yan Etkileri Ne Zaman Geçer?

Kanser tedavisinde kullanılan Kapeda’yı kullanırken yan etki gördüyseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakın ve en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. Bu yan etkiler tedavi bittikten 2-3 gün içerisinde geçecektir. Böylece Kapeda’nın Yan Etkileri Ne Zaman Geçer? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Buna benzer olarak Dideral Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kapeda Kullananlar ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Kapeda Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

4.2/5 - (30 Oy)
“Kapeda Kullananlar Yorumları – Akıllı Hap” üzerine 29 yorum
 1. Kapeda bende karın ağrısı ishal bulantı baş ağrısı iştahsızlık yaptı 500 ml gramlık dayanamıyorum uykubile bitti

  Cevapla
  • Annem de 9 gündür kullanıyor iştah şoför halsizlik ayaklarda şişme ağızda yara ve çok zor bir süreç Allah herkesin yardımcısı olsun

   Cevapla
 2. KAPEDa ben de el ayak sendromu yaptı yürürken sanki çivilerin üzerinde yürüyorum gibi batmalar oldu bu nedenle yürümekte çok zorlandım hatta yürüyemedim,avuç iclerim kızardı tırnaklarımın şekli değişti pul pul soyuldu(ayak tabanlarımda da soyulma)zaman zaman ellerimi kullanamadım .Göz içinde batmalar,göz ve burun sıvısında yapışkanlık daha neler…

  Cevapla
 3. kapeda .bende şiddetli vücut ağrısı yaptı. özellikle karın ve sırt ağrısı bacaklarimda çok ağrıdı yürümekte zorlandım. ishal,iştahsızlık,ağız yaraları,çok fazla uçuk. biraz pikolojimi bozdu açıkçası

  Cevapla
 4. Kapeda bendede şiddetli ayak ağrıları uyuşukluk yaptı yürümekte bile zorlanıyorum
  En son mideme dokundu doktorum mide koruyucu verdi ben meme kanseri için kullanıyorum

  Cevapla
 5. Kapeda aldıktan sonra ayaklarımda ve elparmaklarımda uyuşukluk oldu.Birbuçuk yıl olmasına rağmen halen uyuşukluk devam ediyor.Dört kutuKolon kanseri için kullanmıştım .

  Cevapla
 6. Bende kullandim.colon ca dan dolayı .Malesef benimde el ayaklarımda uyuşmalar batmalar var henüz gecmedi.

  Cevapla
 7. bende kapeda kulandım damar yolu ve beraberine 14 gün sabah akşam
  1 tablet damar yolundan aldıktan sonra bir hafta iptal ediyor bedeni
  yukarıda arkadaşların yazdıkları gibi daha sonra normale dönüyor
  ALLAH tüm hastalara şifa versin 05,08,2023

  Cevapla
 8. Bende kullaniyorum su an siddetli ishal karin agrisi mide bulatisi sirt agrisi agiz yaralar ve elde yaralar ve son 4 gun agrilardan yataktan kalkamiyorum.

  Cevapla
 9. Ben kolon ca dan ameliyat oldum Bugün ikinci günüm kapeda kullanmaya başladım Rabbim tüm hastalara şifalar versin

  Cevapla
 10. rektum ca için ışınla birlikte Kapeda başladım sabah 3, akşam 2 doz bakalım neler olacak.
  yan etkileri göreceğim. ama önemli olan kanser üzerinde nasıl etkiler gösterecek Hayırlısı

  Cevapla
  • Bende rektum ca aynı o şekilde kullanıyorum ışınla birlikte bende ilk başlarda karın ağrısı bi de uykusuzluk yaptı şuan iyiyim takmayın fazla ALLAH herkese şifa versin

   Cevapla
  • Bende rektum ca aynı sizin gibi ışınla birlikte kullanıyorum çok bi yan etkisi yok ALLAH hepimize şifa versin

   Cevapla
 11. Gerçekten ağır bir ilaç annem de ayaklarda uyuşukluk ve yürüme isteksizliği yaptı süreç zor geçiyor herkese acil şifalar diliyorum

  Cevapla
 12. Eşimde yeni başladı kullanmaya 2 gün oldu.Deri döküntüsü oluyor bunun çaresi varmı bilgi verirseniz sevinirim

  Cevapla
 13. Eşimde yeni başladı kullanmaya 2 gün oldu.Deri döküntüsü oluyor bunun çaresi varmı bilgi verirseniz sevinirim

  Cevapla
 14. Bende 6ay bı kullandım 6ay bi suan da da doktor tekrardan yazdı sabah 3 akşam 3 yanı günde 6tane içecegım günde 1tane kullanırken yan etkısı yoktu ama suan 6 tane kullanmak açıkçası benı korkutuyor

  Cevapla
 15. 3 aydır günde 8 tane alıyorum hiç bir yan etkisi olmadı….ayrıca sabah ve akşam günlük 2 adet vitamin hapı kullanıyorum bu hapları ameliyat olmadan öncede kullanıyordum…genç yaşlı herkese öneririm benim kullandığım vitamin hapı..multimen kadınlar için multi voman.sağlıklı günler hoşça kalın

  Cevapla
Yorum yapın