Ana Sayfa » Fiyatları » Ecopirin 100 mg Fiyatı 2023 – Reçetesiz Satılıyor mu?

Ecopirin 100 mg Fiyatı 2023 – Reçetesiz Satılıyor mu?

Ecopirin 100 mg fiyatı 2023 merak edenler için 100 miligramlık 30 enterik tabletten oluşan Ecopirin 23,65 TL’dir. Aspirin görevi gören Ecopirin, ağrı, ateş ve iltihaplanma gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Bunun yanı sıra kalp krizi, inme ve kalp damarında meydana gelen hastalıkların riskini azaltıcı etkiye de sahiptir. Güncel satış fiyatı yukarıda da belirtildiği gibi 23,65 TL’dir. Ayrıca fiyatları kategorimize de bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ecopirin 100 mg Nedir?

Ecopirin 100 mg Nedir?
Ecopirin 100 mg Nedir?

Aslında Ecopirin 100 mg bir tür ilaçtır ve içerisinde 100 mg asetilsalisilik asit (ASA) etken maddesi bulunur. Asetilsalisilik asit, ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap önleyici özellikleri olan bir tür nonsteroid antiinflamatuar ilaçtır (NSAID). Ecopirin, kalp krizi veya felç riskini azaltmak için düşük dozda kullanılabilir ve bu nedenle düzenli olarak aspirin kullanımını önerilen kişilerde kullanılır. Ancak, ecopirin kullanmadan önce mutlaka bir doktorla konuşulması gerekmektedir, çünkü herkes için uygun olmayabilir ve yan etkileri olabilir. Böylece Ecopirin 100 mg Nedir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Ecopirin 100 mg Fiyatı 2023

Ecopirin 100 mg, düşük dozlu bir asetilsalisilik asit ilacıdır ve kalp krizi veya inme riskini azaltmak için kullanılır. Ancak, herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Silverdin Krem Fiyatı yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Ecopirin 100 mg Fiyatı 2023 listesi aşağıda verilmiştir.

 • Ecopirin 100 Mg 30 Enterik Tablet: 23,65 TL
 • Ecopirin 150 Mg 30 Enterik Kaplı Tablet: 32,35 TL
 • Ecopirin 300 Mg 30 Enterik Kaplı Tablet: 32,45 TL
 • Ecopirin Pro 81 Mg 30 Enterik Kaplı Tablet: 20,18 TL

Ecopirin 100 mg Reçetesiz Alınır mı?

Ecopirin 100 mg, aspirin içeren bir ilaçtır ve birçok ülkede reçetesiz olarak satılmaktadır. Ancak, hangi ülkede olduğunuz ve ilacın yerel düzenlemelere göre reçete gerektirip gerektirmediği konusunda emin değilseniz, eczanenize veya sağlık uzmanınıza danışmanız önerilir. Ayrıca, kullanmadan önce herhangi bir ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir. Ülkemizde de reçetesiz olarak satılmaktadır. Böylece Ecopirin 100 mg Reçetesiz Alınır mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Ecopirin Hangi Saatlerde Kullanılır?

Ecopirin hangi saatlerde kullanılır sorusunun yanıtı doktor tarafından verilmektedir. Genellikle günde bir doz alınan ve akşam yemeği esnasında alınması tavsiye edilen bir ilaçtır. Nitekim dozaj ve kullanım sıklığı hastanın genel sağlık durumuna ve semptomların şiddetine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. En etkili aspirinlerden biri olan Ecopirin’i bilinçsiz şekilde kullanmak oldukça risklidir. Bu sebeple bir uzman hekim kontrolü şarttır.

Nitekim bilinçsiz olarak kullanan ve içerisindeki etken maddelere alerjisi olan kişilerde; mide bulantısı, mide ağrısı ve mide kanaması gibi yan etkiler gözlemlenebilir. Bu durum hekim tarafından yazılmış olsa dahi meydana gelebilecek yan etkilerdir. Bu sebeple genellikle yemek sırasında alınır. En yaygın dozajı 100 miligram olan Ecopirin’de dozajlar özetle günde bir kez alınmaktadır.

Ecopirin Aç mı Tok mu?

Ecopirin aç mı tok mu sorusunun yanıtı tok karna olacaktır. Nitekim yukarıda da belirtildiği gibi Ecopirin’in aslında akşam yemekleri sırasında alınması tavsiye edilir. Böylece mide bulantısı ya da mide ağrısı gibi yan etkilerin önüne geçmek mümkün hale gelir. Doktor tarafından aksi söylenmediği sürece yemek sırasında alınması gereken Ecopirin’de dozaj doktor tarafından belirlenmelidir. Semptomların şiddetli ve çok sayıda olduğu bazı vakalarda dozaj günde 2 olabilirken genelde 1’dir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kortos Krem Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ecopirin 100 mg Yan Etkileri

Ecopirin 100 mg yan etkileri ile de dikkat çekmeye devam ediyor. Şiddetli semptomlar yaşayan ve Ecopirin kullanmaya başlayacak olan kişiler tarafından yan etkiler merak ediliyor. Yaygın şekilde rastlanan bazı yan etkiler aşağıdaki listede yer alıyor:

 • Mide bulantısı
 • Mide ağrısı
 • Kusma
 • İshal
 • Baş ağrısı
 • Sersemlik
 • Baş dönmesi
 • Geçici işitme kaybı

Ecopirin’de sıklıkla görülen yan etkiler yukarıdaki gibidir. Bu yan etkilerin büyük çoğunluğu en fazla birkaç saat sürmektedir. Bu sebeple şiddetli bir yan etki görülmesi veya belirtilerin ciddileşmesi durumunda süratle doktora başvurmak gereklidir. Bunun yanı sıra Ecopirin, diğer ilaçlarla da etkileşime girebileceği için kullanım öncesinde halihazırda kullanılan ilaçları da belirterek uzman hekim tavsiyesi almakta fayda vardır.

Ecopirin 100 Mg Ne İçin Kullanılır?

Düşük dozda aspirin içerek Ecopirin 100 mg ne için kullanılır sorusu son dönemde sıkça merak ediliyor. Kalp krizi ya da inme riski bulunduran kişiler için kanın pıhtılaşmasını azaltmaya yarayan Ecopirin aynı zamanda ağrı, iltihap ve ateş gibi durumlarda da etkili şekilde kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan aspirin az miktarda da olsa etkili şekilde tedavi ettiği için birçok rahatsızlıkta ilk tercihtir.

Fakat Ecopirin kullanmaya başlamadan önce bir uzman hekim tavsiyesi almakta her zaman fayda görülmektedir. Zira güçlü bir ilaç olması sebebiyle içerisindeki etken maddelerin büyük risk faktörleri taşıdığı da bilinmektedir. Bu sebeple bilinçsiz şekilde kullanılması, tüm bu risk faktörlerinin kabul edilmesine neden olacaktır.

Son olarak Ecopirin 100 mg fiyatı yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer fiyatları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın