Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Voltaren Sr 75 Kullananlar Yorumları

Voltaren Sr 75 Kullananlar Yorumları

Voltaren Sr 75 Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilacın diğer adı diklofenaktır. Ağrı ve iltihap tedavilerinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Osteoartrit, romatoid artrit ve ankilozan spondilit belirtilerini azaltarak romatizmaya oldukça iyi gelmektedir. Voltaren muadili Cataflam Diklofenak enflamasyonu azaltmak ve ağrıyı dindirmek için kullanılan bir ilaçtır. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Voltaren Sr 75 Nedir?

Voltaren hap nedir? Diye soracak olursanız etken maddesi diklofenak sodyum olan bir ağrı kesicidir. Özellikle Voltaren sr 75 mg her bir tabletin içerisinde 75 mg diklofenak sodyum bulunmaktadır. Genellikle iltihap tedavilerinde kullanılan bu ilaç halk arasında ağrı kesici ve kas gevşetici olarak bilinmektedir. Voltaren non-steroid antiinflamatuar ilaçlar grubuna ait bir ilaçtır. Eklem ağrısı için doktorların ilk başta önerdiği ağrı kesicilerin başında gelmektedir.

Bu içeriğimize benzer olan Procto Glyvenol Krem Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Voltaren 75 Mg Ne İşe Yarar?

Voltaren 75 Mg Ne İşe Yarar
Voltaren 75 Mg Ne İşe Yarar

İçerisindeki etken madde diklofenak iltihabı ve ağrıyı azaltır. Bu tarz ilaçlar genellikle iltihap kaynaklı ağrı tedavisinde, burkulma gibi yumuşak doku yaralanmalarında ve kas eklem ağrılarının tedavisinde kullanılır. Kireçlenme, eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu, ankilozan spondilit gibi hastalıkların tedavilerinde de kullanılıyor. Voltaren Ne İçin Kullanılır? Diye merak ediyorsanız içindeki diklofenak, vücutta siklo-oksijenaz denilen bir enzimin çalışmasını engelleyerek, yaralanma gibi durumlarda ağrı, şişlik, ve iltihaba neden olan prostaglandinleri üretmeye başlamaktadır. Diklofenak bu üretimi durdurarak iltihabı ve ağrıyı azaltmaktadır.

Voltaren Sr 75 Fiyat

Eklem ağrılarına oldukça iyi gelen Voltaren sr 75 fiyat 21 TL’dir. Voltaren hap 10 tabletlik ve 20 tabletlik fiyatı değişiklik gösterebilir. Eczanelerden rahatlıkla satışı yapılmaktadır.

Bu içeriğimize benzer olan Etrexin Jel Kullananlar Yorumlari yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Voltaren Sr 75 Yan Etkileri

Voltaren hap yan etkileri diğer ilaçlar gibi yan etkilere sahiptir. Etken maddesi diklofenak veya yardımcı maddeler bazı insanlarda olumsuz etki gösterebilir. Bu yan etkiler şunlardır:

  • Kalp krizi belirtileri ve ani göğüs ağrısı
  • Nefes almada ve yutmada zorluk
  • Kaşıntı
  • Karın ağrısı
  • Kusma
  • Baş ağrısı

Voltaren Sr 75 Kullananlar

Voltaren Sr 75 Kullananlar yapan hastalar bu ilaç ilgili genellikle olumlu yorumlar yapmışlardır. Yan etkilerinin neredeyse hiç görülmediğini, görülen hastalarda ise hafif bir şekilde atlattıklarını söylüyorlar. İşte kullanıcı yorumları sizlerle;

Krem olan versiyonunu kullandım, ayağım burkulmuştu kullandım ertesi gün ağrım geçti.

Kullanıcı Yorumu

Şimdiye kadar bir sürü ilaç kullandım ama hiçbir ilaç bu ilaç kadar etki etmedi, yan etki de göstermedi.

Kullanıcı Yorumu

Doktorumun söylemeseydi bunun ağrı kesici bir ilaç olduğunu bilemezdim. Bana çok iyi geldi, herkese tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumu

Voltaren Sr 75 Kullananlar Yorumları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Son olarak Voltaren Sr 75 Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Şimdi bu ilaç hakkında en merak edilen soruları cevaplayacağız. Ayrıca bu ilaç hakkında sizin yaşadıklarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz buna benzer olan Dicetel Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

3.7/5 - (3 Oy)
“Voltaren Sr 75 Kullananlar Yorumları” üzerine 5 yorum
  1. avasküler nekrozu geçirdim femurbaşı foraj amelyatı oldum sonrasında kemiklerde ağrı olunca doktor parol ve voltaren yazdı kullanmaya yeni başladım inşallah iyi gelir

    Cevapla
Yorum yapın