Melox Fort Kullanıcı Yorumları

Melox Fort Kullanıcı Yorumları şeklinde bir araştırma yapacak olursanız karşınıza farklı sonuçlar çıkacaktır. Bu ilaç ticari olarak movalis, melox ve zeloxim olarak geçmektedir. Neden diye soracak olabilirsiniz. Çünkü her insanın bünyesi her ilaca bambaşka tepkiler göstermektedir. Bunun da nedeni tamamen ilaçların kimyasal yapısının insan bünyesinde göstermiş olduğu tepkiler ile alakalıdır. Herhangi bir ilacın bileşeni bir bünyede aşırı derecede bir duyarlılığa sebep olmaktadır. Bazı insanlar ilacı kullandığı zaman vücudu o ilaca karşı yan etkiler göstermektedir. İlacı kullanan bazı kişilerde bir takım istenmeyen durumlar yaratmaktadır.

Bazı insanlarda ise o ilacın aktif etken maddesine karşı herhangi bir alerji ya da bir duyarlılık olmamaktadır. Bu sayede araştırmalarda tam olarak beklenen sonuç alınmaktadır. İşte tam da bu nedenden dolayı her insanda her ilaç aynı etkiyi yaratmaz. Melox Fort kullanıcı yorumları araştırması yaparken mutlaka bu durumu da göz önünde bulundurmak son derece faydalı olacaktır. Bu nedenle de her ilacın doktor kontrolü altında kullanılması çok büyük bir önem taşır. Bunun yanı sıra bir ilaca başlamadan önce o ilacın yan etkilerinin de araştırılması söz konusu olmalıdır.

Melox Fort Nedir?

Melox Fort Nedir
Melox Fort Nedir

Etken Maddesi Meloksikam olan Melox Fort ilacıdır. Ağrı kesici bir ilaç türü olmakla beraber bedenimizde ortaya çıkan ağrı ve iltihaplanmalarda kullanılmaktadır. Kireçlenme, eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu, omurlarla kaburgalar arasındaki eklemlerin sertleşmesi, hareket yeteneğinin azalması veyahut kaybolmasıyla karakterize ağrılı ilerleyici romatizma belirti ve semptomların tedavisinde ve akut kas iskelet sistemi ağrıları, akut gut artriti, ağrıları, ameliyat sonrası görülen şişlik ve ağrılar ile adet dönemi ağrılarının yok olmasında kullanılmaktadır.

Bu yazımıza benzer Tamprost Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Melox Fort Ne İşe Yarar?

Melox, primer dismenore, ameliyat sonrası ağrı, romatoid artrit ve osteoartrit semptomlarını azaltmak için kullanılan bir ilaçtır. Piroksikamla çok benzerlik göstermektedir. COX-2 spesifik ürünler gibi miyokardiyal prostasiklini inhibe etmediği için hipertansiyona ve ödeme neden olmamaktadır. Kardiyovasküler risk açısından oldukça güvenli bir alternatif olmaktadır. Melox Fort’un bazı klasik NSAİ ilaçlar tarafından indüklenen trombosit agregasyonu inhibisyonu sonucu oluşan kanama zamanının uzaması üzerine etkisi bulunmamaktadır.

Melox Fort Nasıl Kullanılır?

 • Romatoid artrit: Günde 15 mg. Tedavinin yanıta göre doz, günde 7.5 mg’a düşürülebilir.
 • Osteoartrit: Günde 7.5 mg. Gerektiğinde doz, günde 15 mg’a yükseltilebilir.
 • Ankilozan spondilit : Günde 15 mg şeklinde.
 • Advers reaksiyon (yan etki) riski yüksek olan hastalarda: Tedaviye günde 7.5 mg ile başlanması uygun olmaktadır.
 • Ağır böbrek yetmezliği olan diyaliz hastalarında: Günlük doz 7.5 mg’ı aşmaması gerekir.

Melox Fort tablet’in doktor tarafından tavsiye edilen en fazla günlük dozu 15 mg’dır. Çocuklarda kullanılacak doz oranı belirlenmediğinden dolayı yalnız erişkinlerde kullanılmalıdır. Bu ilaç yemeklerde, suyla veya başka bir sıvıyla yutulmalıdır.

Melox Fort Yan Etkileri

Melox Fort yan etkileri konusuna gelecek olursak elbette her ilaç gibi bu ilacın da yan etkileri mevcuttur. Vücudunuzda aşağıdaki yan etkilerinden aşırı derecede etkilenirseniz doktorunuza mutlaka söylemeyi unutmayın. Bunlara bağlı olarak Melox yan etkileri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Hazımsızlık
 • Bulantı
 • Kusma
 • Karın ağrısı
 • Kabızlık
 • İshal
 • Gaza bağlı mide-bağırsakta şişkinlik.

Melox Fort Kullanıcı Yorumları

Sıkça sorulan Melox Fort Kullanıcı Yorumlarını sizler için derledik. Aşağıda hem olumlu hem de olumsuz yorumları okuyabilirsiniz.

Melox Fort Kullanıcı Yorumları
Melox Fort Kullanıcı Yorumları

“Ameliyatın etkilerini azaltan muhteşem bir ağrı kesen bir ilaçtır.”

“Bel ağrısı için doktorumun verdiği ağrı kesici ilacıdır. Günde bir adet kullanmak yetiyor.”

“Bu ilaç hayatı ağır çekimde yaşatır. Ayrıca işe gitmeden önce unutup içerseniz bütün gün sersem sersem gezersiniz.”

Melox Fort Kullanıcı Yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Melox Fort hangi hastalıklara iyi gelir?

Ameliyat sonrası yaşanan çeşitli ağrılara iyi gelen etken maddeleri içeren bir ilaçtır.

Melox Fort zararlı mı?

Çeşitli yan etkileri bulunmaktadır. Fakat bu ilacı zararlı yapmaz. Doktor veya uzman tavsiyesi harici kullanmamalısınız.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Melox Fort Kullanıcı Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın