Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Melox Fort Kullanıcı Yorumları – Ne İşe Yarar?

Melox Fort Kullanıcı Yorumları – Ne İşe Yarar?

Melox Fort Kullanıcı Yorumları şeklinde bir araştırma yapacak olursanız karşınıza farklı sonuçlar çıkacaktır. Bu ilaç ticari olarak movalis, melox ve zeloxim olarak geçmektedir. Neden diye soracak olabilirsiniz. Çünkü her insanın bünyesi her ilaca bambaşka tepkiler göstermektedir. Bunun da nedeni tamamen ilaçların kimyasal yapısının insan bünyesinde göstermiş olduğu tepkiler ile alakalıdır. Herhangi bir ilacın bileşeni bir bünyede aşırı derecede bir duyarlılığa sebep olmaktadır. Bazı insanlar ilacı kullandığı zaman vücudu o ilaca karşı yan etkiler göstermektedir. İlacı kullanan bazı kişilerde bir takım istenmeyen durumlar yaratmaktadır.

Bazı insanlarda ise o ilacın aktif etken maddesine karşı herhangi bir alerji ya da bir duyarlılık olmamaktadır. Bu sayede araştırmalarda tam olarak beklenen sonuç alınmaktadır. İşte tam da bu nedenden dolayı her insanda her ilaç aynı etkiyi yaratmaz. Melox Fort kullanıcı yorumları araştırması yaparken mutlaka bu durumu da göz önünde bulundurmak son derece faydalı olacaktır. Bu nedenle de her ilacın doktor kontrolü altında kullanılması çok büyük bir önem taşır. Bunun yanı sıra bir ilaca başlamadan önce o ilacın yan etkilerinin de araştırılması söz konusu olmalıdır.

Melox Fort Nedir?

Melox Fort Nedir
Melox Fort Nedir

Etken Maddesi Meloksikam olan Melox Fort ilacıdır. Ağrı kesici bir ilaç türü olmakla beraber bedenimizde ortaya çıkan ağrı ve iltihaplanmalarda kullanılmaktadır. Bunun yanında Melox Fort Kullanıcı Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Kireçlenme, eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu, omurlarla kaburgalar arasındaki eklemlerin sertleşmesi, hareket yeteneğinin azalması veyahut kaybolmasıyla karakterize ağrılı ilerleyici romatizma belirti ve semptomların tedavisinde ve akut kas iskelet sistemi ağrıları, akut gut artriti, ağrıları, ameliyat sonrası görülen şişlik ve ağrılar ile adet dönemi ağrılarının yok olmasında kullanılmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tamprost Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Melox Fort Ne İşe Yarar?

Melox, primer dismenore, ameliyat sonrası ağrı, romatoi dartrit ve osteoartrit semptomlarını azaltmak için kullanılan bir ilaçtır. Piroksikamla çok benzerlik göstermektedir. COX-2 spesifik ürünler gibi miyokardiyal prostasiklini inhibe etmediği için hipertansiyona ve ödeme neden olmamaktadır. Kardiyovasküler risk açısından oldukça güvenli bir alternatif olmaktadır. Melox Fort’un bazı klasik NSAİ ilaçlar tarafından indüklenen trombosit agregasyonu inhibisyonu sonucu oluşan kanama zamanının uzaması üzerine etkisi bulunmamaktadır.

Melox Fort Kullanıcı Yorumları

Vücudumuzdaki ağrı ve çeşitli iltihaplanmalara karşı kullanılmaktadır. Doktorlar ülkemizde bu ilacı bir nevi ağrı kesici olarak reçete etmektedirler. Birçok yaş grubuna Melox Fort Kullanıcı Yorumlarını sizler için derledik. Aşağıda hem olumlu hem de olumsuz yorumları okuyabilirsiniz.

Melox Fort Kullanıcı Yorumları
Melox Fort Kullanıcı Yorumları

“Ameliyatın etkilerini azaltan muhteşem bir ağrı kesen bir ilaçtır.”

“Bel ağrısı için doktorumun verdiği ağrı kesici ilacıdır. Günde bir adet kullanmak yetiyor.”

“Bu ilaç hayatı ağır çekimde yaşatır. Ayrıca işe gitmeden önce unutup içerseniz bütün gün sersem sersem gezersiniz.”

Melox Kullananların Yorumları

Çeşitli baş, kas, mide ve diğer uzuvların ağrılarının tedavisi için kullanılan ve kısa sürede etki eden bir ilaçtır. Hemen hemen her ilaç grubunda olduğu gibi belirli yan etkileri olsa dahi baya olumlu görüşler yapılmıştır. Şimdi sizlere daha önce deneyimlemiş olan Melox Kullananların Yorumlarını paylaşacağız.

 • Bacak ağrılarım için doktoruma gittim, bu ilacı verdi. 3 hafta sonunda ağrılarım dindi.
 • Ağrı kesici olarak hafif kaldığını düşünüyorum daha iyi ilaçlar kullanmıştım.

Melox Fort 15 mg Kullananlar

Hemen hemen her ilaçta olduğu üzere Melox Fort’ta da çeşitli dozlar bulunmaktadır. Bu dozlar, ağrınızın yeri, boyutu, boy ve kilonuz gibi parametrelere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunun yanında doktorunuz da dozajını belirleyip ilacı size yazacaktır. Şimdi sizlere daha önce deneyimlemiş olan Melox Fort 15 mg Kullananlar ile alakalı detayları paylaşacağız.

 • 12 mg gayet etkili ben çok memnun kaldım. Ağrılarım son buldu.
 • Bence ilaç hiç işe yaramıyor, farklı bir ilaca geçeceğim.

Melox Ampul Kullananların Yorumları

Melox Ampul Kullananların Yorumlarını incelediğimizde genellikle olumlu yorum yapmışlardır. İşte o yorumlar şu şekildedir:

 • Vücutta oluşan ağrılar için çok etkili bir ilaç. Herkese tavsiye ederim.
 • Kolumun ağrımasından dolayı bu ilacı kullanmıştım. Faydalı bir ilaç.

Melox Fort Nasıl Kullanılır?

 • Romatoid artrit: Günde 15 mg. Tedavinin yanıta göre doz, günde 7.5 mg’a düşürülebilir.
 • Osteoartrit: Günde 7.5 mg. Gerektiğinde doz, günde 15 mg’a yükseltilebilir.
 • Ankilozan spondilit : Günde 15 mg şeklinde.
 • Advers reaksiyon (yan etki) riski yüksek olan hastalarda: Tedaviye günde 7.5 mg ile başlanması uygun olmaktadır.
 • Ağır böbrek yetmezliği olan diyaliz hastalarında: Günlük doz 7.5 mg’ı aşmaması gerekir.

Melox Fort tablet’in doktor tarafından tavsiye edilen en fazla günlük dozu 15 mg’dır. Çocuklarda kullanılacak doz oranı belirlenmediğinden dolayı yalnız erişkinlerde kullanılmalıdır. Bu ilaç yemeklerde, suyla veya başka bir sıvıyla yutulmalıdır.

Melox Fort 15 Mg Yan Etkileri

Melox Fort 15 mg yan etkileri konusuna gelecek olursak elbette her ilaç gibi bu ilacın da yan etkileri mevcuttur. Vücudunuzda aşağıdaki yan etkilerinden aşırı derecede etkilenirseniz doktorunuza mutlaka söylemeyi unutmayın. Bunlara bağlı olarak Melox yan etkileri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Hazımsızlık
 • Bulantı
 • Kusma
 • Karın ağrısı
 • Kabızlık
 • İshal
 • Gaza bağlı mide-bağırsakta şişkinlik.

Melox İğne’nin bazı yaygın yan etkileri şunları içerebilir:

 • Mide bulantısı
 • Baş dönmesi
 • Baş ağrısı
 • Döküntü
 • Kaşıntı

Melox Fort Ağrı Kesici Mi?

Son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan Melox Fort Ağrı Kesici Mi? Sorusunun cevabı evettir. Özellikle eklem ve kaslardaki iltihap ve ağrıyı azaltmak için bu ilaç tavsiye edilmektedir. Sizde doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde bu ilacı kullanabilirsiniz.

Melox İğne Kullananlar

Melox İğne, nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar (NSAID’ler) olarak bilinen bir ilaç sınıfına ait olan Meloxicam etken maddesini içeren bir ilaçtır. Osteoartrit, romatoid artrit ve ankilozan spondilit gibi durumlarda ağrıyı gidermek ve iltihabı azaltmak için kullanılır.

Melox İğne Kullananlar yorumlar ise şöyledir:

 • Özellikle Melox İğne yaptırdıktan sonra hasımsızlık sorunu yaşadım. Pek önermiyorum.
 • Ağrı sorunlarıma çözüm olan oldukça etkili bir iğnedir.

Melox Fort Kortizon İçerir Mi?

Melox Fort Kortizon İçerir Mi? Sorusu son zamanlarda kullanıcıların oldukça merak ettiği bir sorudur. Fakat bununla ilgili herhangi bir bilgi internette bulunmamaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İgnis 5 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Melox Fort Kullanıcı Yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Melox Fort Kullanıcı Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.8/5 - (11 Oy)
“Melox Fort Kullanıcı Yorumları – Ne İşe Yarar?” üzerine 4 yorum
 1. Melox fortu yıllardır belim çok ağrıdığı zaman 1 tb alırım vücudumu inanılmaz gevşetiyor ve rahatlatıyor etkisi ortalama 3 gün devam ediyor yan etki yaşamıyorum şükür miktar olarak ayda 1 tablet veya daha az kulllanırım

  Cevapla
Yorum yapın