Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Tamprost Kullananların Yorumları – Prostatı Olanlar Dikkat!

Tamprost Kullananların Yorumları – Prostatı Olanlar Dikkat!

Tamprost kullananların yorumları, genel olarak olumlu yorumlar olmaktadır. Tamprost erkeklerde prostat büyümesi sonucunda ortaya çıkan alt idrar yolu rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılmaktadır. Bunun yanında Tamprost, sadece doktor kontrolünde kullanılması gereken ve sadece eczanelerde satılan bir ilaç olmaktadır.

Bu tarz oldukça etkili olan ilaçlar hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız kullananlar kategorimize bir göz atabilirsiniz. Hadi yazımıza geçelim.

Tamprost Nedir? ⭐

Tamprost Nedir? Tamprost’un etkin maddesi olan tamsulosin hidroklorür, “alfaı-adrenoseptor antagonistleri” olarak adlandırılan bir ilaç grubunun üyesi olmaktadır. “Alfaı-adrenoseptörler” vücudun çeşitli bölümlerinde hücre yüzeyinde bulunan reseptörlerin bir türüdür. Bu yapılar, hücreye gelen mesajları algılar ve hücrenin o mesaj doğrultusunda eylemde bulunmasını sağlarlar.

Bu yazımıza benzer Biogaia Damla Kullananlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tamprost Nedir, Ne İşe Yarar? 

Tamprost Nedir Ne İşe Yarar
Tamprost Nedir Ne İşe Yarar

Öncelikle bu ilacın Prostat küçülten ilaçlardan olduğunu söyleyelim ve Tamprost Nedir, Ne İşe Yarar konusuna açıklık getirelim. Tamprost en iyi protat bezi büyümesine bağlı olarak, ortaya çıkan idrar yolu rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir ilaç olmaktadır. Ayrıca Tamprost kullanım alanları ise genel olarak idrar yollarının rahatlatılması amacıyla kullanılmaktadır. Tamprost idrarın idrar yollarından rahat geçebilmesi için kasların gevşemesi sağlamaktadır. Bu sayede idrara çıkma rahatlamakta ve idrar sıkışması önlenebilmektedir. 

Prostat bezi büyümesi sonucunda, erkeklerde gündüzleri ve geceleri sık idrara çıkma, kesik kesik idrar yapma ve idrarın damla damla gelme sorunları olmaktadır. Tamprost kullananların yorumları da bunu destekler niteliktedir. Bu gibi rahatsızlıklarda ise doktorlar tarafından hastalara en çok tavsiye edilen ilaç ise Tamprost tablet olmaktadır.
Ayrıca Tamprost tablet kullanımı ile erkeklerin yaşadığı bütün idrar yolu rahatsızlıkları tedavi edilebilmektedir. 

Tamprost Yan Etkileri Nelerdir? 

Her ilacın olası yan etkileri mevcuttur. Durum böyle olunca Tamprost Kullananların Yorumları oldukça araştırılmaktadır. Yan etkilerine gelirsek bu gibi durumlarda hastaların vakit geçirmeden ilacın kullanımını bırakarak, en yakın hastanenin acil bölüme gitmesi ve bu durumu doktorlarına bildirmesi gerekmektedir. Bunlara bağlı olarak Tamprost tablet yan etkileri Nelerdir? sorusunun cevabı ise şu şekilde sıralanmaktadır; 

 • Baş ağrısı 
 • Çarpıntı olması 
 • Bayılma 
 • Özellikle otururken ya da ayağa kalkarken kan basıncının aşırı bir şekilde düşmesi 
 • Burun iltihabı yaşanması 
 • Kabızlık ya da ishal 
 • Baş Dönmesi
 • Kurdeşen 
 • Aşırı bir şekilde halsizlik hissedilmesi 
 • Mide bulantısı 
 • Kusma 
 • Görme bozuklukları yaşanması 
 • Görme bulanıklığı olması 
 • Ateşin yükselmesi 
 • Deride kızarıklıkların ya da döküntülerin olması 

Tamprost Kullananların Yorumları 2024

Tamprost Kullananların Yorumları
Tamprost Kullananların Yorumları

Prostat küçülten veya rahatsızlığına tedavi olduğu bilinen bir ilaçtır. Orta yaş ve üstü erkeklerin ortak problemlerinin başında gelmektedir. Özellikle hiç tuvaletten çıkamayan ve ihtiyacını gidermek isteyen kişilerin tercihidir bu ilaç. Ülkemizde de kullanan sayısı bir hayli fazladır.

Özellikle prostat rahatsızlığı olan bireylerin sıklıkla kullandığı bu ilaç, 45 yaş ve sonrasındaki erkeklerde çok görülmektedir. O kişilerin yaptıkları farklı yorumlar da aşağıdadır. Şimdi Tamprost Kullananların Yorumları sizlerle:

 • Böbrek taşı düşürme şikayetiyle gittiğim ürolog tarafından yazıldı. Bunun yanında ağrı kesici de yazdı. Ejakülasyon sırasında sorun yaşatan ilaçtır. Yani dışarıya değil içeriye doğru mesaneye akış yaptırıyor. Sağlıklı bir cinsel birliktelik beklemeyin.
 • Ejakülasyon bozukluğu en yaygın yan etkilerinden birisidir. Kısacası orgazm hissi yaşıyorsunuz fakat meni gelmiyor, mesaneye geri kaçıyor. Mecbur kalınmadıkça kullanılmasını tavsiye etmiyorum.
 • Başlarda bir problem yoktu ama sonlara doğru yan etkileri can sıkmaya başladı.
 • Boşalma konusunda sorunlar yaşadım. Bu ilaç ejakülasyon sorunu yaşatıyormuş bu yüzden cinsellikten uzak kalmak en iyisi.
 • Göründüğü kadar kötü bir ilaç değil. Prostata faydalı olduğu kesin.
 • Düzenli kullanmak gerekiyor. Yoksa Tamprost bile olsa işe yaramıyor.

Özellikle siz de Tamprost Kullananların Yorumları arasına katıldıysanız. Alt kısımda bu ilaç hakkında yorum ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Sizin de yorumunuzu buraya ekleyeceğiz.

Tamprost Kullananlar Yorumları

Yukarıdaki yorumların dışında Tamprost Kullananlar Yorumları aşağıda belirtilmiştir. Sizin de bu ilaç hakkındaki yorumlarınızı alt kısma yazmanız oldukça iyi olacaktır.

 • “Benim için tamsulosin hidroklorür oldukça etkili bir ilaç oldu. Prostatımın neden olduğu idrar sorunlarımı hafifletti ve tuvalete gitme sıklığımı azalttı. Yan etkileri oldukça hafif ve tolere edilebilirdi.”
 • “Tamsulosin hidroklorür, prostatım nedeniyle yaşadığım zorlu idrar problemlerimde büyük bir fark yarattı. Ancak, baş ağrısı, baş dönmesi ve halsizlik gibi yan etkilerim vardı.

Tamprost, prostat büyümesi ve idrar yolu semptomlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İlaç kullanan kişilerin deneyimleri farklı olabilir, ancak çoğu hasta Tamprost’un etkili olduğunu belirtir.

Bazı hastaların yaşadığı yan etkiler arasında baş ağrısı, mide bulantısı ve cinsel isteksizlik yer alabilir. Ancak bu yan etkiler genellikle hafiftir ve zaman içinde azalma eğilimi gösterirler.

Tamprost Kullanıcı Yorumları

İnsanlar bir ilacı kullanmadan önce daha önceden bu ilacı kullanmış kişilerden bilgi almak ister. Hal böyle olunca pek çok ilaç yorumları ortaya çıkıyor. Bizde bu Tamprost Kullanıcı Yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

 • Bu ilacı kullandığınızda bir süre boyunca cinsel ilişkiyi unutun. Boşalma konusunda ciddi sıkıntı yaşatıyor.
 • Baş ağrısı yaptı bende ciddi bir şekilde, doktoruma danışacağız.
 • İdrar çıkışında problem yaşadığım için bu ilacı kullanmaya başladım ama gerçekten boşalma konusunda dışarıya meni çıkmıyor. Tansiyon düşüren ilaçları var fakat yine de doktor bunu vermiş.

Tamprost’un düzenli kullanımı ile prostat bezinin boyutunda küçülme görülebilir ve idrar akışında iyileşmeler sağlanabilir. Bu da hastaların hayat kalitesini artırma yolunda önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.

Tamprost Ne Kadar Süre Kullanılmalı, Kullanım Şekli Nasıldır? 

Tamprost Ne Kadar Süre Kullanılmalı, kullanım şekli olarak, sadece doktor tavsiyesi ile kullanılan bir ilaç olmaktadır. Doktorun verdiği dozlarda ve sürelerde kullanılabilen Tamprost tablet olarak ağız yoluyla alınmaktadır. Tamprost içilirken ilacın kesinlikle çiğnenmeden bir bütün olarak yutulması gerekmektedir. Tamprost tabletin aç karına ve doktorun verdiği dozlarda hep aynı saatlerde alınması lazımdır. 

Hastaların durumuna bağlı olarak uzun süreli olarak ve doktor kontrolünde kullanımı olabilmektedir. Tamprost tableti çocuklar kullanamamaktadır. Tamprost kullananların yorumları da bu şekildedir. 65 yaşın üstünde olan hastalar, bu ilacı doktor kontrolünde kullanabilmektedir. Ağır karaciğer hastalığı olanlar, Tamprost tablet kullanamamaktadır. Böbrek yetmezliği olan hastalar Tamprost tableti,, ancak doktorun doz ayarlaması ve doktor kontrolünde alabilmektedir. 

Tavsiye edilen günlük dozun alınması unutulduğu zamanlarda bunun telafi etmek için kesinlikle çift doz alınmaması gerekmektedir. Son kullanma tarihi geçmiş olan Tamprost tabletin kullanılmaması gerekmektedir. Tamprost tablet ile olan tedavilerde hastalar ancak doktor kontrolünde olmak üzere ilacın kullanımını bırakabilmektedir. 

Araç ya da makine kullanan hastaların Tamprost tablet ile tedavi olmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Özellikle Tamprost tablet ile olan tedavilerde hastalar her türlü yiyeceği ve içeceği tüketebilmektedir. 

Bu yazımıza benzer Jeligra Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tamprost Ne İçin Kullanılır?

İdrar yollarında sorun yaşayan erkeklerde prostat bezinin büyümesi sonucunda ortaya çıkan alt idrar yollarına ait şikâyetlerin tedavisi için Tamprost ilacı kullanılır.

Tamprost Ne Zaman Alınmalı?

Tamprost, erkeklerde prostat büyümesi tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tamprost’un kullanımı doktor tarafından belirlenmelidir ve bireysel olarak değişebilir. Tamprost, prostat büyümesi semptomlarını hafifletmek için uzun süreli kullanım için tasarlanmış bir ilaçtır. İlaç genellikle düzenli olarak alınmalı ve doktorun talimatlarına uygun olarak kullanılmalıdır. Tedaviye başlamadan önce, Tamprost’un kullanımı hakkında doktorunuzla konuşmanız ve uygun bir dozaj belirlemeniz önemlidir. Kısacası Tamprost Ne Zaman Alınmalı? konusu bu şekildedir.

Tamprost Ne Zaman Etki Eder?

Tamprost’un etkisi, ilacın alındığı süreye, semptomların şiddetine ve bireysel farklılıklara bağlı olarak değişebilir. Tamprost, semptomları hafifletmek için 4 ila 12 hafta arasında bir süre içinde etkisini göstermeye başlar. Ancak, bazı durumlarda etki daha uzun sürebilir ve tedavinin tam etkisi 6 ay ile bir yıl arasında bir süre içinde ortaya çıkabilir. Bu nedenle, Tamprost kullanımı sırasında düzenli doktor kontrolleri önemlidir. Sıkma sorulan Tamprost Ne Zaman Etki Eder? sorusu da bu şekildedir.

Tamprost Yan Etkileri Ne Zaman Geçer?

Tamprost Yan Etkileri Ne Zaman Geçer
Tamprost Yan Etkileri Ne Zaman Geçer

Yukarıda Tamprost Yan Etkilerinden bahsettik. Oldukça ciddi yan etkiler mevcut. Ancak tedaviye başladığınız andan itibaren vücudunuzun ilaca alışma süresince bu yan etkileri az da olsa görmeniz mümkün. Ancak Tamprost ilacına alıştıktan ortalama 1 hafta içinde yan etkilerin çoğunun geçtiğini söyleyelim.

Fakat normalin aksine yukarıdaki bahsettiğimiz yan etkiler şiddetli ve uzun süreli yaşanıyorsa. Kesinlikle doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz.

Tamprost Devamlı Kullanılır Mı?

Kullanım süreniz hastalık seviyenize göre değişmektedir. Bu noktada sizi doktorunuz veya eczacınız sizi bilgilendirecektir. O yüzden doktorunuz size bırakın veya tekrardan başlayın demediği sürecek. Bu ilacı kendiniz kullanmaya başlamayınız. O yüzden doktorunuz kontrolünde olmadığınızda Tamprost Devamlı Kullanılmaz.

Bunun yanında unutulan dozlardan sonra dozu eşitlemek için tekrardan ilacı almayınız. Dozu atladıysanız gelecek ilaç vaktini beklemeniz çok daha güvenilir olandır. Tedaviniz sonucunda Tamprost’u tekrar kullanmak istiyorsanız doktorunuza görünüp yeniden reçete edilmesi gerekiyor.

Bu yazımıza benzer Galvus Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tamprost Tedavi Eder mi?

Şimdi Tamprost Tedavi Eder mi? sorusuna gelelim. Özellikle prostat sorunları çekenlerin kurtarıcısı olarak bilinen Tamprost, erkeklerde prostat büyümesi sonucunda ortaya çıkan alt idrar yolu rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılmaktadır. Tamprost kullanıcı yorumları dikkate alındığında ise oldukça etkili bir ilaç olduğunu görüyoruz. Eğer prostat sorununuz var ise doktorunuz sizlere Tamprost reçete edecektir.

Tamprost Ne Zaman İçilir?

Tamprost Ne Zaman Alınır? veya Tamprost günde kaç defa kullanılır? sorularının cevabı ise: kahvaltıdan veya günün ilk öğününden sonra alınmak üzere, günde 1 kapsüldür. TAMPROST kapsülü bütün olarak yutunuz. Kapsülü ezmeyiniz ya da çiğnemeyiniz, çünkü bu etkin maddenin uzatılmış salınımı etkileyebilir.

Tamprost Tansiyonu Etkiler Mi?

Sıkça sorulan bir soru olan Tamprost Tansiyonu Etkiler Mi? hakkında bilgi verelim. Fazlaca Tamprost kullanılması kan basıncında istenilmeyen bir düşmeye sebep olabilir. Eğer tavsiye edilen günlük Tamprost ilacınızı almayı unutursanız, aynı gün içinde daha sonra hatırlar hatırlamaz almanız gerekmektedir. Fakat o günü kaçırırsanız, ilacınızı reçete edilen şekilde kullanmaya devam ediniz.

Tamprost Fiyatı Ne kadar?

Eczanelerde satılan Tamprost Fiyatı 45 TL ile 50 TL arasındadır. Reçeteli olarak alınmaktadır. İlacı alırken son kullanma tarihine mutlaka dikkat ediniz.

Tamprost Böbreklere Zarar Verir Mi?

Tamprost , prostatın büyümesi nedeniyle idrar yolu semptomlarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Tamprost’un böbreklere zarar verdiği konusunda bir kanıt bulunmamaktadır.

Ancak, tamsulosin hidroklorürü kullanmadan önce, böbrek sorunları veya böbrek fonksiyonlarında bozulma gibi bir tıbbi durumunuz varsa, doktorunuza danışmayı unutmayınız.

Prostat Küçülten İlaçlar Nelerdir?

Prostat günümüzde erkeklerin büyük bir çoğunluğu bu hastalıktan müzdarip. Tamprost kullananların yorumlarına bakacak olursak buna rastlamaktayız. Peki prostat büyümesi nasıl önlenir. Bazı prostat küçültme aşamaları var. Eğer siz de bu aşamaları düzgünce uygularsanız prostat sorununuz ciddi oranda azalacaktır. Prostat büyümesini önleyen işte o tedavi yöntemleri;

 • 1. Aşama: İlk tedavi yöntemi kesinlikle hayatın içinden geliyor, davranışları alışkanlıkları değiştirmektir. Örnek olarak su içme alışkanlığı kazanmanız gerekiyor, geceleri aşırı miktarda su alımının kısıtlanması, sağlıklı yaşam, spor yapılması, aşırı kilolardan kurtulmanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca bol tuzlu yiyeceklerden vazgeçilmesi örnek olarak verilebilir.
 • 2. Aşama: Prostat büyümesini engelleyen faktörlerden ve prostata bağlı ortaya çıkan belirtileri yok etmek amaçlı bitkisel ilaç tedavilerini kullanabilirsiniz. Saw Palmetto örnek olarak verilebilir.
 • 3. Aşama: Prostat dokusunu rahatlatıp gevşeten ilaçları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bunlara örnek olarak Tamsulosin, Alfuzosin, Dokzosin, Terazosin, Silodosin verilmektedir.
 • 4. Aşama: Prostatı küçülten ilaçlar kullanmak. Bunlara örnek ise Finasteride, Dutasteride olmaktadır.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak için aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Tamprost kullananların yorumları yazımızı okuduğunuz için sizlere teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımınız devamı gelecektir. Takipte kalın.

4/5 - (11 Oy)
“Tamprost Kullananların Yorumları – Prostatı Olanlar Dikkat!” üzerine 8 yorum
 1. Yaklaşık 15 yıldır kullanıyorum.Memnundum.Yas 70 den sonra Baş dönmem başladı. Acaba Tamprost mu etkiledi.Birakmam halinde tekrar başamı dönmüş olurum.

  Cevapla
  • Bu konuda en doğru ve sağlıklı cevabı doktorunuz verecektir. Yorumunuz için çok teşekkür ederiz.

   Cevapla
 2. Bariz bir yan etkisini görmedim. Gece yatmadan önce alıyorum. Eğer gece ilişkiye gireceksem, ilaç alımını ilişki sonrasına kaydırıyorum. Bu sayede içe boşalma sorunu yaşamıyorum. İlacı ilk kullandığımda peşinden ilişkiye girmiştim ve orgazmın gerçekleşmesine karşın dışarı boşalamamıştım. Gerçekten çok kötü bir duyguydu. İlişkimi, ilaç alımından neredeyse 24 saat sonrasına göre ayarlıyorum artık. Hatta ilaç kanalları nasıl etkiliyorsa artık diyebilirimki meni fışkırtma hızı 30 lu yaşlarımdaki seviyeye çıktı neredeyse. Ki yaşım 54. Bir keresinde ilacı iki gece üst üste almayı unutmuşum. Neredeyse 60 saat ilaç almamıştım ve idrarımı yapamadım. Ayrıca çok ağrı çektim. İlacı aldığımda ise 10 dakika içinde ağrı geçti ve rahatça idrarımı yaptım. Bu durum ilaçsız normal bir şekilde yaşayamayacağımı farkettirdi bana. Doktorum da aynı şeyi söyledi sonra. Hiçbir ilacın doktor tavsiyesi olmadan alınmaması gerektiğini unutmayın…

  Cevapla
  • Verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler, bu konuda beni çok aydınlattınız, daha önce başka bir ilaç kullanıyordum faydası olmayınca doktorum Tamprost verdi bugün altıncı gün oldu, ilk kullandığım gün hemen faydasını gördüm, ancak merak ettiğim cinsel ilişki konusuydu, ben de sizin dediğiniz gibi kullanacağım. İyi günler diliyorum.

   Cevapla
 3. Bu yorumlari okuduktan sonra Tamprosta baslamaktan korktum
  Doktor her aksam bir adet yemekten sonra dedi Yani ilaca baslsmaya cedaret edemiyorum

  Cevapla
Yorum yapın