Tamprost Kullananların Yorumları

Tamprost kullananların yorumları, genel olarak olumlu yorumlar olmaktadır. Tamprost erkeklerde prostat büyümesi sonucunda ortaya çıkan alt idrar yolu rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılmaktadır. Bunun yanında Tamprost, sadece doktor kontrolünde kullanılması gereken ve sadece eczanelerde satılan bir ilaç olmaktadır.  

Tamprost Nedir

Tamprost’un etkin maddesi olan tamsulosin hidroklorür, “alfaı-adrenoseptor antagonistleri” olarak adlandırılan bir ilaç grubunun üyesi olmaktadır. “Alfaı-adrenoseptörler” vücudun çeşitli bölümlerinde hücre yüzeyinde bulunan reseptörlerin bir türüdür. Bu yapılar, hücreye gelen mesajları algılar ve hücrenin o mesaj doğrultusunda eylemde bulunmasını sağlarlar.

Bu yazımıza benzer Biogaia Damla Kullananlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tamprost Nedir, Ne İşe Yarar? 

Tamprost Nedir Ne İşe Yarar

Öncelikle bu ilacın Tamprost Nedir, Ne İşe Yarar konusuna açıklık getirelim. Tamprost en iyi protat bezi büyümesine bağlı olarak, ortaya çıkan idrar yolu rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir ilaç olmaktadır. Ayrıca Tamprost kullanım alanları ise genel olarak idrar yollarının rahatlatılması amacıyla kullanılmaktadır. Tamprost idrarın idrar yollarından rahat geçebilmesi için kasların gevşemesi sağlamaktadır. Bu sayede idrara çıkma rahatlamakta ve idrar sıkışması önlenebilmektedir. 

Prostat bezi büyümesi sonucunda, erkeklerde gündüzleri ve geceleri sık idrara çıkma, kesik kesik idrar yapma ve idrarın damla damla gelme sorunları olmaktadır. Bu gibi rahatsızlıklarda ise doktorlar tarafından hastalara en çok tavsiye edilen ilaç ise Tamprost tablet olmaktadır.
Ayrıca Tamprost tablet kullanımı ile erkeklerin yaşadığı bütün idrar yolu rahatsızlıkları tedavi edilebilmektedir. 

Tamprost Ne Kadar Süre Kullanılmalı, Kullanım Şekli Nasıldır? 

Tamprost Ne Kadar Süre Kullanılmalı, kullanım şekli olarak, sadece doktor tavsiyesi ile kullanılan bir ilaç olmaktadır. Doktorun verdiği dozlarda ve sürelerde kullanılabilen Tamprost tablet olarak ağız yoluyla alınmaktadır. Tamprost içilirken ilacın kesinlikle çiğnenmeden bir bütün olarak yutulması gerekmektedir. Tamprost tabletin aç karına ve doktorun verdiği dozlarda hep aynı saatlerde alınması lazımdır. 

Hastaların durumuna bağlı olarak uzun süreli olarak ve doktor kontrolünde kullanımı olabilmektedir. Tamprost tableti çocuklar kullanamamaktadır. 65 yaşın üstünde olan hastalar, bu ilacı doktor kontrolünde kullanabilmektedir. Ağır karaciğer hastalığı olanlar, Tamprost tablet kullanamamaktadır. Böbrek yetmezliği olan hastalar Tamprost tableti,, ancak doktorun doz ayarlaması ve doktor kontrolünde alabilmektedir. 

Tavsiye edilen günlük dozun alınması unutulduğu zamanlarda bunun telafi etmek için kesinlikle çift doz alınmaması gerekmektedir. Son kullanma tarihi geçmiş olan Tamprost tabletin kullanılmaması gerekmektedir. Tamprost tablet ile olan tedavilerde hastalar ancak doktor kontrolünde olmak üzere ilacın kullanımını bırakabilmektedir. 

Araç ya da makine kullanan hastaların Tamprost tablet ile tedavi olmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Özellikle Tamprost tablet ile olan tedavilerde hastalar her türlü yiyeceği ve içeceği tüketebilmektedir. 

Tamprost Ne İçin Kullanılır

Tamprost Kullananların Yorumları
Tamprost Kullananların Yorumları

İdrar yollarında sorun yaşayan erkeklerde prostat bezinin büyümesi sonucunda ortaya çıkan alt idrar yollarına ait şikâyetlerin tedavisi için Tamprost ilacı kullanılır.

Tamprost Yan Etkileri Nelerdir? 

Her ilacın olası yan etkileri mevcuttur. Durum böyle olunca Tamprost Kullananların Yorumları oldukça araştırılmaktadır. Yan etkilerine gelirsek bu gibi durumlarda hastaların vakit geçirmeden ilacın kullanımını bırakarak, en yakın hastanenin acil bölüme gitmesi ve bu durumu doktorlarına bildirmesi gerekmektedir. Bunlara bağlı olarak Tamprost tablet yan etkileri ise şu şekilde sıralanmaktadır; 

 • Baş ağrısı 
 • Çarpıntı olması 
 • Bayılma 
 • Özellikle otururken ya da ayağa kalkarken kan basıncının aşırı bir şekilde düşmesi 
 • Burun iltihabı yaşanması 
 • Kabızlık ya da ishal 
 • Kurdeşen 
 • Aşırı bir şekilde halsizlik hissedilmesi 
 • Mide bulantısı 
 • Kusma 
 • Görme bozuklukları yaşanması 
 • Görme bulanıklığı olması 
 • Ateşin yükselmesi 
 • Deride kızarıklıkların ya da döküntülerin olması 

Tamprost Etken Madde

Her bir uzatılmış salimli kapsül 0.4 mg tamsulosin hidroklorür içermektedir.

Tamprost Kullananların Yorumları

İşte sizlere bu ilacı kullananların yorumlarını derledik.

Kullanıcı diyor ki;

Böbrek taşı düşürme şikayetiyle gittiğim ürolog tarafından yazıldı. Bunun yanında ağrı kesici de yazdı. Ejekülasyon sırasında sorun yaşatan ilaçtır. Yani dışarıya değil içeriye doğru mesaneye akış yaptırıyor. Sağlıklı bir cinsel birliktelik beklemeyin.

Kullanıcı diyor ki;

Ejakülasyon bozukluğu en yaygın yan etkilerinden birisidir. Kısacası orgazm hissi yaşıyorsunuz fakat meni gelmiyor, mesaneye geri kaçıyor. Mecbur kalınmadıkça kullanılmasını tavsiye etmiyorum.

Bu yazımıza benzer Galvus Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Prostat Küçülten İlaçlar Nelerdir?

Prostat günümüzde erkeklerin büyük bir çoğunluğu bu hastalıktan müzdarip. Peki prostat büyümesi nasıl önlenir. Bazı prostat küçültme aşamaları var. Eğer siz de bu aşamaları düzgünce uygularsanız prostat sorununuz ciddi oranda azalacaktır. Prostat büyümesini önleyen işte o tedavi yöntemleri;

 • 1. Aşama: İlk tedavi yöntemi kesinlikle hayatın içinden geliyor, davranışları alışkanlıkları değiştirmektir. Örnek olarak su içme alışkanlığı kazanmanız gerekiyor, geceleri aşırı miktarda su alımının kısıtlanması, sağlıklı yaşam, spor yapılması, aşırı kilolardan kurtulmanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca bol tuzlu yiyeceklerden vazgeçilmesi örnek olarak verilebilir.
 • 2. Aşama: Prostat büyümesini engelleyen faktörlerden ve prostata bağlı ortaya çıkan belirtileri yok etmek amaçlı bitkisel ilaç tedavilerini kullanabilirsiniz. Saw Palmetto örnek olarak verilebilir.
 • 3. Aşama: Prostat dokusunu rahatlatıp gevşeten ilaçları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bunlara örnek olarak Tamsulosin, Alfuzosin, Dokzosin, Terazosin, Silodosin verilmektedir.
 • 4. Aşama: Prostatı küçülten ilaçlar kullanmak. Bunlara örnek ise Finasteride, Dutasteride olmaktadır.

Tamprost Fiyat 2022

Eczanelerde satılan Tamprost Fiyatı 45 TL ile 50 TL arasındadır. Reçeteli olarak alınmaktadır. İlacı alırken son kullanma tarihine mutlaka dikkat ediniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak için aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Tamprost kullananların yorumları yazımızı okuduğunuz için sizlere teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımınız devamı gelecektir. Takipte kalın.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın