Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Mixovul Fitil Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?

Mixovul Fitil Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?

Mixovul Fitil Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Kadın doğum uzmanlarının sıklıkla yazdığı Mixovul Fitil vajina bölgesinde kaşıntı, kızarıklık, şişme, yanma veya bölgede yoğun kıvamlı akıntı ile seyreden vajina iltihabı tedavisinde kullanılmaktadır. Bu yazımızda Mixovul 7 ovul’un ne olduğundan, ne işe yaradığından, kullananlar yorumlarından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Mixovul hakkında bilgi almak mı istiyorsunuz?

Daha önceden kullanan kişilerin yorumlarını mı merak ediyorsunuz?

Doğru yere geldiniz. Buradan bu ilaç hakkında fikir alabilirsiniz.

Mixovul Fitil Nedir?

Mixovul övül vajina içerisine yerleştirilerek uygulanan ovül formunda bir ilaçtır. Antibakteriyel bakterilere karşı oldukça etkili bir ilaçtır. Beyaz – kırmızı renkli kutuda satılan bu ilaç vajina bölgesindeki kaşıntı ve kızarıkların gitmesi için kullanılmaktadır. Kutunun içerisinde 7 adet ovül ve ilacın vajina içerisine yerleştirilmesi için 7 adet parmaklık bulunur. Mixovül doktorların vajina rahatsızlıklarında sıklıkla önerdiği bir ilaçtır.

Buna benzer olarak Devit 3 Damla Kullananlar Yorumları yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.  

Mixovul Fitil Ne İşe Yarar?

Mixovul Fitil Ne İşe Yarar? Diye merak ediyorsanız vajina bölgesinde oluşabilecek kaşıntı, yanma, şişme, kızarma gibi belirtilerin olduğu rahatsızlıklarda ve vajinada oluşan iltihabı temizlemek için kullanılır. Vajina bölgesinde oluşabilecek bakteri ve mantarların üremesini durdurur ve bunları öldürür. Bu yüzden kadınlar tarafından sık sık tercih edilmektedir.

Mixovul Ne İşe Yarar
Mixovul Ne İşe Yarar

Mixovul fitil Nasıl Kullanılır? 🌟

İlk önce Mixovul fitil nasıl kullanılır sorusu hakkında bilgi verecek olursak, öncelikle doktorunuzun size söylediği şekilde kullanın. Tedaviye başladığınız günden itibaren 7 gün içinde günde 1 kere gece yatmadan önce ovül uygulayınız. Sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı yukarı doğru kaldırın. Ovülü vajina bölgesine yerleştirerek mümkün olabildiğince uzak noktaya itin. Bu işlemleri yaptıktan sonra 30 dakika ayağa kalkmazsanız daha iyi olur. Bu şekilde Mixovul fitili kullanmanız gerekir.

Mixovul Fitil Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Mixovul fitil, vajinal enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca Mixovul fitilin etki süresi, kullanım amacına ve enfeksiyonun şiddetine bağlı olarak değişebilir.

Genellikle, mixovul fitilin etkisi birkaç gün içinde hissedilir. Ancak, tam olarak ne kadar sürede etkisini göstereceği kişiden kişiye ve enfeksiyonun tipine göre değişebilir. İlaç kullanımı sırasında doktorun verdiği talimatlara uyulması önemlidir ve tedavi süresi boyunca ilacın düzenli kullanımı devam etmelidir.

Eğer mixovul fitilin etkisi hakkında endişeleriniz varsa veya belirtilerinizde herhangi bir düzelme olmazsa, doktorunuzla görüşmeniz önemlidir.

Mixovul Fitil Yan Etkileri

İlk olarak Mixovul fitil yan etkileri her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da görülmektedir. Bu ilacın yan etki gösterme ihtimali ne kadar düşük olsa da görüldüğü zaman ilacı derhal bırakıp en yakın hastaneye gidiniz. Vücudunuzun birçok yerinde yan etki görülebilmektedir. Bu yüzden aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz ilacı kullanmayı bırakınız. Bu yan etkiler şunlardır;

 • Ciddi deri döküntüleri
 • Karın ağrısı
 • Nefes alma güçlüğü
 • Boğazda şişme

Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları

Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları

Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları size bu ilaç hakkında kesin bilgiler vermez, unutmayın. Herkesin yaşadığı yan etkiler farklı olabilmekte, bu nedenle yorumlardan etkilenerek tedavinizi sakın aksatmayın veya kendi kendinize bu ilacı kullanmaya başlamayın.

Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları içerisinden birkaç tanesini seçtik ve sizinle paylaşmak istedik:

 • Fitili kullandıktan sonra şiddetli karın ağrısı yaptı. Dikkat edilmesi gerekiyor.
 • Kullanımı hiç rahat değil ama çok etkili bir fitil.
 • Vajina problemlerime çözüm olan bir ilaç.
 • Kullandıktan sonra akıntı başladı. Korkmam gerekiyor mu?

Mixovul Fitil Kullananlar

Özellikle Mixovul Fitil Kullananların yapmış olduğu yorumları sizler için derledik. Bu ilacı kullanan hastalar genellikle olumlu sonuçlar almışlardır. İlacı kullanma durumunuza göre ve neticeleri kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. İşte karşınızda kullanıcı yorumları;

Son derece etkili ve fayda sağlıyor. Doktorumun önerisi ile kullandım ilk günden itibaren fayda görmeye başladım sizlere de tavsiye ederim. Ben bir yan etki de görmedim.

Kullanıcı Yorumu

Kullanımı biraz zor olsa da çok etkili sonuçlar veriyor. Beni vajina bölgemdeki sıkıntılarda kurtardı artık çok şükür daha iyiyim.

Kullanıcı Yorumu

Güzel etkiler sağlıyor ayrıca fiyatı da pahalı değil sadece biraz kullanımı zor gibi ama 7 gün olduğu için çok problem olmuyor.

Kullanıcı Yorumu

 Vajinanızda problem varsa gerçekten çözüyor ben çok memnun kaldım.

Kullanıcı Yorumu

Mixovul Fitil Kullandıktan Sonra Akıntı Olur Mu?

Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumlarına bakıldığında oldukça kişi Mixovul Fitil Kullandıktan Sonra Akıntı sorununu yaşadığı belirtmiştir. Akıntı yaşanıyor evet. Bu durumun başlıca sebepleri var. Vücut ısısıyla birlikte eriyen fitil vajina içerisinde sıvılaşmaktadır. Kullanımından hemen sonra akıntı yaşanması oldukça doğaldır.

Merak etmeyin endişelenecek bir durum yoktur. Eğer akıntı doğal durumun dışına çıkarsa doktorunuza veya eczacınıza başvurmayı unutmayınız.

Mixovul Fitil Fiyatı 2022

Eczanelerin dışında satılmayan Mixovul Fiyat 60 TL’dir. İnternet üzerinden satışı olmayan bu ilacı eczanelerden reçeteli veya reçetesiz olarak temin edebilirsiniz. Aile hekiminize de bu ilacı yazdırabilirsiniz. İlacı alırken kullanılmamış olmasından emin olunuz.

Buna benzer olarak Etrexin Jel Kullananlar Yorumlari yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz. 

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Mixovul Fitil Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

3.7/5 - (8 Oy)
“Mixovul Fitil Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?” üzerine 11 yorum
 1. Hayatımda çok ilaç kullandım 68 yaşındayım böyle bir yan etki hiç görmedim acillik oldum sıtma gibi nöbetler geçirdim ateş yaptı resmen kriz geçirtiyor önce anlamadım fitil diye önemsemedim 5 gün hayatım zehir oldu kalanı hemen çöpe attım bu fitili kullananlar çok dikkat edin

  Cevapla
 2. Bu fitil bende kanama yaptı , adetime 8 gün vardı kullandığımın 2ci günü adet oldum fitili kestim erken adet olduğumu sandım, adetim biteli 10 gün oldu tekrar fitile başladım yine kanamam oldu. Bence bu normal bi durum değil kullanmiycam kesinlikle…

  Cevapla
 3. gece sitma ve ates yaptı. oteki gun icmedim ateslenmedim.tekrar denedim oteki gece yine ayni sey.yillardir ovul kullanırım böyle birsey görmedim.kanser hastasıyım bu ilac yüzünden tedavim 1 hafta ertelendi.bunun yerine başka ilan isteyin.

  Cevapla
 4. Fitilin 6. Kullanımında kollarım da ve sirtim da agri başladı yüzüm ateş gibi kipkirimizi oldu ve cayır cayır yanıyorum.

  Cevapla
 5. Fitilin 2. kullanımında adale ağrısı, halsizlik, yorgunluk, iştahsızlık,Anormal üşüme sbah başladı 16.30 akadar vücut ısımı dengeleyemedim,sersemlik kalp ritminde bozukluk yaptı. Günüm mahvoldu.Çok fitil kullandım bu yaşa kadar (56 yaş) böylesini görmedim.Dikkatli olun derim.

  Cevapla
 6. Halsizlik uyku hali ve bulantı oldu. Ağzımda acı acı bir tat. Yaygın görülüyormuş bu yan etkiler doktorum söyledi ama inşallah sonuç alırım da bu bulantıyı çektiğime değer🥲

  Cevapla
Yorum yapın