Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Devit 3 Damla Kullananlar Yorumları

Devit 3 Damla Kullananlar Yorumları

Devit 3 Damla Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Devit 3 oral damla ve Devit 3 ampul olmak üzere iki türde bulunan bir ilaçtır. Bu iki ilaç türü de aynı hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Devit 3 Damla Kullanıcı Yorumlarını ele aldığımızda Reçeteli ve reçetesiz olarak satışı olan bu ilaç 20 ml’lik cam şişede veya beyaz-sarı renkli kutularda satılıyor. Bu yazımızda devit damlanın ne olduğundan, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz. Ayrıca diğer sağlık ilaçları hakkında kullananlar neler söylemiş bunlara bakabilirsiniz.

Devit 3 Damla Nedir?

Devit 3 vitamin ilacıdır. Bu ilaç hem bebek hem de yetişkinler de D vitaminin eksik olduğu durumlarda kullanılıyor. Bunun dışında kemik erimesi rahatsızlığında da yaygın olarak kullanılır. Ağız yoluyla kullanılan Devit 3 sindirim sistemi ve metabolizma için son derece faydalıdır.

Buna benzer olarak Saneloc kullananlar yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Devit 3 Damla Ne İşe Yarar?

Devit 3 Ampul Ne İşe Yarar? Bu ilaç D vitamini yetersizliğini ortadan kaldırmak için kullanılan bir vitamin ilacıdır. Bununla birlikte Raşitizm yani kemik rahatsızlığının tedavisinde de kullanılır. Devit 3 Ne İçin Kullanılır? Diye merak ediyorsanız kemiklerde mineral azalmasına bağlı rahatsızlıkların tedavisinde, kemik erimesine bağlı kırık oluşma riski bulunan durumlarda da tedaviyi desteklemek için kullanılıyor.

Devit 3 Damla Yan Etkileri Yorumlar

Devit 3 damla yan etkiler yorumlar kişilerde nadiren de olsa görülebiliyor. Fakat Devit 3 Damla Kullanıcı Yorumlarını okuduğumuzda yan etkileri birçok kimsede görülmektedir. Buna rağmen çok hafif olduğunu söylüyorlar. İlacın içindeki bileşenlere karşı hassasiyeti olan kişilerde görülebilecek yan etkiler şunlardır;

Devit 3 Damla Yan Etkileri
Devit 3 Damla Yan Etkileri
  • Mide Bulantısı
  • Deride Döküntü
  • İdrarla atılan kalsiyum miktarında artma
  • Kanda kalsiyum miktarının normalden yüksek olması
  • İdrar yapamama durumu
  • Aşırı miktarda idrar yapma

Devit 3 Damla Faydaları

Ayrıca Devit 3 ampul faydaları görülen hastalığa göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat her hastalığa göre oldukça fazla faydası vardır. Devit 3 damla insan vücudundaki vitamin dengesini koruyor. Bu sayede D vitaminden dolayı görülen kemik rahatsızlıklarını önler. Yaşlandıkça ortaya çıkan kemik rahatsızlıklarının engellenmesini sağlar. Devit ampul fiyat 7 TL’dir, Devit damla fiyat ise 16 TL’dir.

Devit 3 Damla Bebeklerde Nasıl Kullanılır?

Yeni doğan bebeklerde devit 3 damla anne sütünde veya gıdalarla karıştırılarak veriliyor. Uzmanlar, bebeğin doğumundan itibaren 1 yaşına kadar günde 3 damla verilmesini öneriyor. Devit 3 Damla Kullanıcı Yorumları yapan insanlar bu 3 damlanın bebeğin günlük alması gereken D vitamini takviyesini karşıladığını söylüyor. Bebeğinizin yemeğine katarak ağız yoluyla verebilirsiniz.

Buna benzer olarak Etrexin Jel Kullananlar Yorumlari yazımıza da göz atabilirsiniz.

Devit 3 Damla Suya Mı Damlatılır?

Bebeğinize vermek istiyorsanız, onun yemeğine 3 damla döküp karıştırıp öyle verebilirsiniz. Fakat kendiniz için kullanıyorsanız suya damlatmanıza gerek yoktur. Ayrıca böyle yaparsanız kötü bir tat oluşur. İlacı içmeniz daha zor olabiliyor. Normalde doktorların önerdiği Devit 3 damla kullanımı günde 1 kez ağızdan alınıp kullanılmaktadır.

Devit 3 Damla Kullanıcı Yorumları

Devit 3 Damla Kullanıcı Yorumları bu ilacın oldukça fayda gösterdiğini söylüyorlar. Yan etkilerinin oldukça az görüldüğünü ve görülen hastalarda hafif atlatıldığını söyleyebiliriz. İşte kullanıcı yorumları sizlerle;

Doktora gittim d vitaminim eksik çıkınca doktorum yazdı bu damlayı. Kullandıktan sonra test yine test yaptırdım bu sefer eksik çıkmadı.

Kullanıcı Yorumu

Çocuklarımda kullanıyorum herhangi bir yan etkisi olmadı ayrıca faydasını da gördük. Kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumu

Kesinlikle faydası oluyor deneyin derim D vitamini kemikler için çok gereklidir. Kemiklerde sorunlarınız var ise kullanmaya başlayın.

Kullanıcı Yorumu

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Devit 3 Damla Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın