Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Prednol İğne Kullananların Yorumları – Prednol Kortizon İlacı

Prednol İğne Kullananların Yorumları – Prednol Kortizon İlacı

Prednol iğne kullananların yorumları ve Prednol Kortizon Kullananlar Yorumları genel olarak olumlu olup, hastalar ilaçtan çok memnun kaldıklarını söylemektedirler. Bunun yanında Prednol iğne iltihaplı hastalıklar için doktorlar tarafından hastalara en çok reçete edilen ilaçlardan birisidir. Prednol iğne antihistaminik ilaç grubunda yer almakta olup, alerjik hastalıkların tedavisinde son derece etkili olan bir ilaçtır. 

Ayrıca Prednol iğne ampül olarak sadece eczanelerde satılan ilaçlardandır. Prednol iğne kronik olan iltihaplı hastalıklara en iyi gelen ilaçlardan birisi olmaktadır. Bunun yanında Prednol iğne iltihap azaltıcı ve alerji giderici özellikleri bulunmakta olup, bu nedenle pek çok cilt ve deri hastalığında kullanılabilmektedir. Prednol iğne krem, sadece eczanelerde satılmakta olup, doktorun verdiği dozlarda ve doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir ilaç olmaktadır. 

Yazımız içerisinde prednol iğne’nin ne olduğundan, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz. Ayrıca Kullananlar ile alakalı diğer yazılarımıza bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan Sağlık kategorisine gidebilirsiniz.

Prednol İğne Nedir, Ne İçin Kullanılır? 💊

Prednol İğne Nedir Ne İçin Kullanılır

Öncelikle Prednol İğne Nedir, Ne İçin Kullanılır konusunu bir açıklayalım. En iyi iltihaplı hastalıkları tedavi eden ilaçlarından birisi olan Prednol iğne kullanım alanları arasında sedef hastalığı en başta yer almaktadır. Prednol iğne içeriği itibari ile vücutta iltihaba, kızarıklıklara ve şişliğe neden olan kimyasalların etkilerini kısa sürede azaltmakta ve deri hastalıklarının tedavi edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca Prednol İğne Kullananların Yorumları da buna uygundur. Prednol iğnenin başlıca özellikleri ise damar daraltması, alerji önlemesi ve iltihapları gidermesi olmaktadır. Bunlara bağlı olarak Prednol iğne kullanım alanları ise şu şekilde sıralanmaktadır; 

 • Sedef hastalığı 
 • Ayak ve vücut mantarları 
 • Cilt hastalıkları 
 • Sulu egzama 
 • Ödem 
 • Deride kalınlaşma 
 • Mayasıl 
 • Egzama 
 • Çocuk egzaması 
 • Alerjik deri iltihabı 
 • Bacaklarda varise bağlı olarak gelişen deri hastalıkları 
 • Deride oluşan kabarıklar ve iltihapların tedavisi 
 • Ciltte oluşan sivilceler ve akneler 

Bu içeriğimize benzer olan Biogaia Damla Kullananlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Prednol Krem Ne İçin Kullanılır?

Prednol krem genel olarak farklı cilt hastalıkları tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Etken Maddesi Prednasinolon olan Prednol Krem, egzama tarzı deri hastalıkları için genelde krem kullanılmaktadır. Deride kaşıntı, kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltacak olan bu krem iltihap azaltıcı, damar daraltıcı ve alerji önleyici etkiler  göstermektedir.

Prednol İğne Kullananların Yorumları

Prednol İğne Kullananların Yorumları
Prednol İğne Kullananların Yorumları

Şırıngalı şekilde tedavi uygulanan bu ilaçta çeşitli deri iltihapları, kızarıklık ve hastalıklara iyi gelmektedir. Bunun yanında belirli aralıkla uygulanan tedaviler kişilerde olumlu veya olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Şimdi sizlere Prednol İğne Kullananların Yorumlarını paylaşacağız.

Prednol iğne kullandıktan sonra sorunlarım ortadan kalktı. Şu anda kendimi daha iyi hissediyorum.

Şevval Hanım

İlaç alerjisinden sonra kullanmayı bıraktım, bende ciddi bir şekilde yan etki oluşturdu.

Buket Hanım

Doktorum hastalığımdan sonra bu ilacı önermişti, arkadaşım da fayda etmiş umarım bende de eder.

Şeyma Hanım

Prednol İğne Nasıl Kullanılır?

Ayrıca Prednol iğne sadece doktor kontrolünde kullanılabilen bir ilaç olup, buna bağlı olarak iğne olarak deriye tatbik edilmektedir. Bunlara bağlı olarak Prednol iğne kullanım şekli itibari ile 3 aydan fazla kullanılmaması gerekmektedir. Çocuklar ise Prednol iğneyi ancak doktor kontrolünde kullanabilmektedir. Prednol iğne kullanımından önce ise tatbik edilecek olan bölgenin, öncelikle çok iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.  

Ayrıca temizlenmiş olan bölgeye, Prednol iğne enjekte edilmektedir. Prednol iğne ile olan tedavilerden, ilacın etkisi 10 ile 30 gün arasında ortaya çıkmaktadır. Hamile olan kadınlar gebeliklerinde doktor kontrolü ile olmak şartı ile Prednol iğne kullanabilmektedir. Emziren annelerin ise yine doktor kontrolünde olmak üzere bu ilacı kullanmaları gerekmektedir. Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalar ise ancak doktor kontrolünde Prednol iğne kullanabilmektedir. 

Prednol İğne Etken Maddeleri Nelerdir? 

Prednol iğne etken maddesi metilprednisolon olmaktadır. maddesi metilprednisolon olan bir ilaçtır. Vücudunuzdaki kortikosteroidler doğal olarak üretilirler ve birçok vücut fonksiyonu için önemlidir. Özellikle Prednol iğne krem içeriğinde yer alan yardımcı maddeler ise saf su, stearil alkol, gliserol, izopropil miristat, izopropil alkol ve disodyum edetat olmaktadır. 

Bu içeriğimize benzer olan Hindistan Cevizi Yağı Kahve İle Zayıflayanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Prednol 16 İğne Yan Etkileri Nelerdir? 

er ilacın olası yan etkileri mevcuttur. Durum böyle olunca Prednol İğne Kullananların Yorumları oldukça araştırılmaktadır. Yan etkilerine gelirsek bu yan etkiler hafif seyrettiğinde birkaç gün içinde kaybolabilmektedirler. Prednol 16 iğne yan etkileri ise şunlar olmaktadır; 

 • Şişmiş deri kabarcıkları 
 • Tansiyonun yükselmesi 
 • Deride döküntülerin yaşanması 
 • Cilt üzerinde çatlakların oluşması 
 • Derinin su toplaması 
 • Ciltte ağrılı kaşıntıların ve kızarıklıkların ortaya çıkması 
 • İlaca karşı aşırı duyarlılık 
 • Ciltte incelmelerin yaşanması 
 • Ciltte aknelerin olması 
 • Ağız çevresinde iltihaplanma olması 
 • Aşırı kıllanma oluşması 
 • Alerjik cilt reaksiyonları görülmesi 
 • Cilt renginin değişmesi 
 • Baş ağrısı
 • Kilo alma
 • Susuzluk hissi
 • Ciltte döküntü
 • Göz problemleri
 • Enfeksiyon

Prednol Kortizon Kullananlar Yorumları

Prednol Kortizon Kullananlar

İltihaba, kızarıklığa ve çeşitli deri rahatsızlıklarına iyi gelen bir ilaçtır. Bu tür durumların tedavisinde reçete edilmektedir. Ayrıca ülkemizde de sık sık yazılan bir ilaç olduğu gibi birçok yaş grubuna da hitap edebilmektedir. Prednol Kortizon Kullananlar Yorumları yapan kişilerin birçoğu ilaçtan memnun kalmışlardır. Fakat bazılarında yan etki görüldüğü için ilacı kullanmayı bırakıp başka ilaç kullanmaya başlamışlardır. Prednol Kortizon Kullananlar Yorumları sizlerle;

“Şunu söyleyebilirim ki ilacı Prednol aldığımda şiddetli baş ağrım oluyordur. Aç karnına sabah iki adet majezik aldığımı bilirim. “

“Tadı oldukça kötü bir ilaçtır kendisi. Kötü tadını almamak için her şeyi yaparım”

Bu ilacı kullanırken tuz kullanmamaya dikkat etmezseniz vücudunuz su tutmaya devam edecektir.

Prednol 16 Mg Tablet Kullanıcı Yorumları

İnsanlar bir ilacı kullanmadan önce gerçekten işe yarıyor mu diye merak ederek daha önceden kullanmış kişilerin fikirlerini okumak ister. Biz de Prednol 16 Mg Tablet Kullanıcı Yorumlarını derledik.

 • Size tavsiyem eğer bu ilacı kullanacaksanız tuz kullanmamaya çalışın yoksa benim gibi suratınız ay gibi şişebilir.
 • Bu ilaç çoğu hastalığa iyi geliyor sanırım. Tabi doktora danışmak gerekiyor yine de. Mideyi biraz zorladığı için genelde mide koruyucu ile birlikte verilmektedir.

Prednol 16 Mg Kilo Aldırır Mı?

İlk olarak Prednol içeriğinde kortizon hormonu içerir. Bu da oldukça dikkatli kullanılmasını gösteren bir ilaç olduğunu gösterir. Bunun yanında Prednol Kortizon Kullananlar Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Eğer yaşamınıza dikkat etmezseniz özellikle tuz tüketimini azaltıp su tüketimini arttırmazsanız kilo alımına sebep olabilir.

Prednol Kortizon Mu?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Prednol tablet içeriğine kortizon bulundurur. İlacı kullanmaya başladığınızdan bu yana bol bol su tüketip tuz ve alkol gibi şeylerden uzak durmanızı öneriyoruz. Aksi bir durum oluştuğunda doktorunuzla iletişime geçmeyi unutmayınız.

Prednol Fiyat

Prednol fiyatı eczane perakende satış fiyatı KDV dahil 55 TL olduğu biliniyor.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Son olarak Prednol İğne Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (5 Oy)
“Prednol İğne Kullananların Yorumları – Prednol Kortizon İlacı” üzerine 3 yorum
 1. Dün akşam prednol iğne oldum
  Geceden bu yana kalça ve eklem ağrısından ölüyorum. Bu nasıl bir ağrı ve ne zaman geçecek.

  Cevapla
Yorum yapın