Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Prilam DR Kullananlar Yorumları

Prilam DR Kullananlar Yorumları

Bugün Prilam DR Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Prilam dr hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Prilam nedir, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri, fiyatı ve Prilam dr Kullananların Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka tür ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Prilam dr Nedir?

İlk olarak Prilam dr nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Bu ilaç, etkin madde olarak doksilamin süksinat ve piridoksin hidroklorür (vitamin B6) içermektedir. Prilam dr; yuvarlak, beyaz renkli, bikonveks, çentiksiz geciktirilmiş salım sağlayan film tablettir. 30 film tablet içeren blister ambalajlarda piyasaya sunulmuştur.

Prilam dr Ne İşe Yarar?

Prilam dr Ne İşe Yarar?
Prilam dr Ne İşe Yarar?

Sıkça sorulan Prilam dr Ne İşe Yarar sorusuna cevap vermek gerekirse; Bu ilaç, kadınlarda hamilelik durumlarında oluşan kusma ve bulantı durumlarının çok rahatsız etmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Kısacası Prilam dr ilacı kusma ve bulantı durumlarını ortadan kaldırma konusunda işe yarayan bir ilaçtır.

Prilam dr Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Prilam dr Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Kısacası bu ilaç, hamile kadınlarda geleneksel yöntemlere yanıt vermeyen kusmanın ve mide bulantısının tedavisinde kullanılmaktadır.

Prilam dr Nasıl Kullanılır?

Bulantı hapını daima doktorunuzun söylediği şekilde ve prospektüste yazıldığı gibi kullanınız. İşte Prilam dr nasıl kullanılır hakkında bilgiler aşağıdaki listede bulunmaktadır.

 • 1. gün yatmadan önce iki tablet alınız.
 • 2. gün yatmadan önce iki tablet alınız, eğer kusmanız ve mide bulantınız ikinci gün içerisinde daha iyi durumda veya kontrollü ise, her gün yatmadan önce iki tablet almaya devam ediniz. Bu duruma doktorunuz farklı bir tedavi tavsiye etmediği sürece devam edilmelidir.
 • 3. gün eğer 2. günde hala kusmalarınız ve mide bulantılarınız devam ediyorsa üçüncü gün üç tablet alınız (bir tablet sabah, iki tablet yatmadan önce).
 • 4. gün eğer kusmalarınız ve mide bulantılarınız 3. günün sonunda daha iyi kontrol ediliyor veya iyi durumdaysa, günde üç tablet almaya devam ediniz (bir tablet sabah iki tablet yatmadan önce). Eğer kusmalarınız ve mide bulantılarınız üçüncü gün de devam ediyorsa, dört tablet almaya başlayınız (bir tablet sabah, bir tablet öğleden sonra ve iki tablet yatmadan önce).

Bir gün içerisinde dört tabletten fazla almayınız.

 • Prilan dr’yi aç karnına bir bardak su ile kullanınız.
 • Prilam dr ilacını bölmeden yutunuz, ilaçlar yutulmadan önce ezilmemeli, çiğnenmemelidir.

Prilam dr Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Prilam DR‘nin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor. Üstelik yan etkilerden dolayı çok rahatsız olursanız doktorunuza danışıp Prilam dr muadili ilaçları kullanıp kullanamadığınızı sorabilirsiniz.

Aşağıdakilerden biri olursa, Prilan dr’yi kullanmayı durdurunuz. Özellikle doktorunuza bildirin ve en yakın hastaneye gidiniz.

 • Baş dönmesi
 • Uyuşukluk
 • Huzursuzluk
 • Ağız kuruluğu
 • Göz bebeklerinde büyüme
 • Kafa karışıklığı, uyku hali,
 • Hızlanmış kalp atışı
 • Kas ağrısı veya güçsüzlüğü
 • Şiddetli ve ani böbrek problemleri

Yukarıda görülen etkilerin hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Yaygın Yan Etkiler

 • Uyuşukluk,
 • Alkol de dahil olmak üzere santral sinir sistemi depresanlar ile beraber kullanımından kaynaklanabilecek düşme ve kazalar

Prilam dr Fiyat

Eczanelerde satılan prilam dr 10 mg fiyatı yaklaşık olarak 122 TL’dir. Fakat her ilaçta olduğu gibi fiyatlar değişebiliyor. Ayrıca, ilacı almadan önce kullanılmamış olduğundan emin olunuz.

Prilam DR Kullananlar Yorumları

Özellikle Prilam DR Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Tabii ki her ilacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Buradaki yorumların amacı sizlere fikir vermesidir. Ayrıca başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Ürispas Kullananların Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizlere hamilelikte Prilam dr kullananlar hakkında birkaç yorum.

Hamilelikte bulantı ve kusma için doktor tarafından verilen ilaç. Ben beş gündür kullanıyorum ve bulantımı oldukça azalttı.

Kullanıcı yorumu

Bende yalnız feci derecede uyku yaptı. Dikkat gerektiren bir işiniz varsa veya araba kullanacaksanız çok dikkat ediniz.

Kullanıcı yorumu

İki aydır kullanıyorum etkisini iyi gösteriyor. Fakat kullanmayı bırakınca bulantım yine başlıyor. Ne zaman bırakmam gerekiyor zaman gösterecek.

Kullanıcı yorumu

Yukarıda sizlere Prilam DR 10 mg hakkında birkaç tane fikir almanız açısından yorumlar derledik. Yine de doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Prilam DR Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça merak edilen Prilam DR hakkında sorulan sorular olduğundan dolayı sizler için derledik.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Prilam DR Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4/5 - (2 Oy)
“Prilam DR Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum
Yorum yapın