Fulsac Kullananların Yorumları

Fulsac Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilacın etken maddesi Fluoksetin hidroklorür‘ dür. FULSAC 20 mg Kapsül, beyinde salgılanan ve  sinir hücreleri arasında iletimi ve ruh halinin kontrolünü sağlamakta olan serotonin adlı kimyasala etki ederek, serotoninin seviyesini normale çevirmektedir. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne olduğundan, ne için kullanıldığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Fulsac 20 Mg Nedir?

Fulsac, seçici bir serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI) antidepresandır. Fulsac’ın çalışma şekli hala tam olarak anlaşılmış değil. Merkezi sinir sistemindeki sinir hücreleri arasındaki iletişimi olumlu yönde etkilediği veya beyindeki kimyasal dengeyi geri kazandırdığı düşünülmektedir. Fulsac, majör depresif bozukluğu, bulimia nervoza (bir yeme bozukluğu), obsesif kompulsif bozukluğu ve panik bozukluğunu tedavi etmek için kullanılır.

Bu içeriğimize benzer olan M Furo Krem Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Fulsac Ne İçin Kullanılır?

Antidepresan olan Fulsac obsesif kompülsif bozukluk, Premenstrüel Disforik Bozukluk, bulimia nervoza depresyona bağlı anksiyete tedavilerinde kullanılan bir antidepresandır. Fulsac Ne İşe Yarar diye merak edenler de çoktur. Bu ilaç, depresyon ( majör depresif bozukluk) tedavisi ve obsesif kompülsif bozukluk tedavisinde kullanılmakla birlikte bulimia nervoza ve adet kanaması öncesi görülen sıkıntı, üzüntü, öfke, sinirlilik, gerginlik  durumlarıyla kendini gösteren disforik bozukluk tedavisinde de kullanılmaktadır.

Fulsac Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Antidepresanlar kişinin uzun süre boyunca kendisini üzgün ve çökkün hissetmesini ortadan kaldırmak için kullanılan ilaçtır. Depresyonda olan kişiler bu ilacı kullandıktan sonra hayatlarına daha mutlu şekilde devam ettiklerini söylemektedir. Bu antidepresanlardan biri de Fulsac’dır. Fulsac düzenli kullanılmaya başlandıktan 2-3 hafta sonra etkisini göstermeye başlamaktadır. Bir anda etkisini görmeniz mümkün değildir.

Fulsac İle Zayıflayanlar

Fulsac’ın yan etkilerinden biri de iştahsızlık olduğu için bu ilacı kullananlar kilo verebilmektedir. Fakat kişiden kişiye değişen bu yan etkiler bazılarında Fulsac kilo aldırır mı diye sorduruyor olabilmektedir. Evet fulsac bazı insanlarda kilo artışı olarak da gözükebilmektedir. Lütfen doktor denetimi olmadan zayıflamak için bu ilacı kullanmayınız. Çünkü antidepresan ilaçların yan etkileri fazla olduğu için gerek duyulmadığı zaman kullanılmamalıdır.

Fulsac Kullananlarin Yorumlari
Fulsac Kullananlarin Yorumlari

Fulsac Fiyat

Bu ilaç tablet, şurup ve kapsül şeklinde de satılmaktadır. Reçetesiz olarak alınabilir fakat antidepresan türünde bir ilaç olduğu için doktorunuz önermediği sürece kullanmamakta fayda vardır. Eczanelerde satılan Fulsac 20 mg fiyat 35 TL’dir.

Bu içeriğimize benzer olan Dideral Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Fulsac Yan Etkileri

Aşağıdaki alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birine sahipseniz acil tıbbi yardım alın : deri döküntüsü veya kurdeşen; nefes almada zorluk; yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi. Ruh hali veya davranış değişiklikleri, endişe, panik atak, uyku sorunu veya dürtüsel, sinirli, heyecanlı, düşmanca, agresif, huzursuz, hiperaktif (zihinsel veya fiziksel) hissediyorsanız, yeni veya kötüleşen belirtileri doktorunuza bildirin. Yaygın olarak görülen fulsac 20 mg yan etkileri ise şunlardır:

  • Uyku sorunları
  • Baş ağrısı
  • Halsizlik
  • Titreme
  • Şiddetli cilt reaksiyonu
  • Bulanık görme
  • İştahsızlık

Fulsac Kullananlar

Fulsac kullananlar genellikle depresyondan çıktıklarını ve günlük hayatlarında daha mutlu ve huzurlu olduğunu söylemektedir. Tabi ki yan etkilerinden dolayı bazı insanlar hiç memnun değildir. Antidepresan olduğu için yan etkileri yaygın olarak görülebilmektedir. Fulsac 20 mg kullanıcı yorumları sizlerle;

30 gündür kullandığım bir ilaç şu ana kadar hiçbir yan etki görmedim ve depresyondan çıktığımı söyleyebilirim.

Gamze Hanım

Kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem, 3 haftada 4 kilo verdim ve kendimi hala kötü hissediyorum.

Nermin Hanım

Doktorumun önerdiği bir antidepresandı, ilk başlarda alırken işe yaramaz sanmıştım fakat artık kendimi iyi hissediyorum.

Faruk Bey

Zamanında prozac antidepresanı kullanmıştım, onun da çok fazla yan etkisi vardı bu da onun muadili sanırım.

Hayriye Hanım

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Fulsac Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

“Fulsac Kullananların Yorumları” üzerine bir yorum

Yorum yapın