Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Fulsac Kullananların Yorumları – Fulsac 20 Mg Yorumları – Dikkat!

Fulsac Kullananların Yorumları – Fulsac 20 Mg Yorumları – Dikkat!

Fulsac Kullananların Yorumları ve Fulsac 20 Mg Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilacın etken maddesi Fluoksetin hidroklorür‘dür. FULSAC 20 mg Kapsül, beyinde salgılanan ve  sinir hücreleri arasında iletimi ve ruh halinin kontrolünü sağlamakta olan serotonin adlı kimyasala etki ederek, serotoninin seviyesini normale çevirmektedir. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne olduğundan, ne için kullanıldığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Fulsac 20 Mg Nedir?

Fulsac, seçici bir serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI) antidepresandır. Fulsac’ın çalışma şekli hala tam olarak bilindiği belli değildir. Merkezi sinir sistemindeki sinir hücreleri arasındaki iletişimi olumlu yönde etkilediği veya beyindeki kimyasal dengeyi geri kazandırdığı düşünülmektedir. Fulsac Kullananların Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Ayrıca Fulsac, majör depresif bozukluğu, bulimia nervoza (bir yeme bozukluğu), obsesif kompulsif bozukluğu ve panik bozukluğunu tedavi etmek için kullanılıyor.

Bu içeriğimize benzer olan M Furo Krem Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Fulsac Ne İçin Kullanılır?

Antidepresan olan Fulsac obsesif kompülsif bozukluk, Premenstrüel Disforik Bozukluk, bulimia nervoza depresyona bağlı anksiyete tedavilerinde kullanılan bir antidepresandır. Fulsac Ne İşe Yarar? diye merak edenler de çoktur. Bu ilaç, Fulsac 20 Mg Yorumları tarafından da şu belirtiler konuşulmuştur: depresyon ( majör depresif bozukluk) tedavisi ve obsesif kompülsif bozukluk tedavisinde kullanılmakla birlikte bulimia nervoza ve adet kanaması öncesi görülen sıkıntı, üzüntü, öfke, sinirlilik, gerginlik  durumlarıyla kendini gösteren disforik bozukluk tedavisinde de kullanılmaktadır.

Fulsac Kullananlar

Fulsac kullananlar genellikle depresyondan çıktıklarını ve günlük hayatlarında daha mutlu ve huzurlu olduğunu söylemektedir. Tabi ki yan etkilerinden dolayı bazı insanlar hiç memnun değildir. Antidepresan olduğu için yan etkileri yaygın olarak görülebilmektedir. Fulsac 20 mg kullanıcı yorumları sizlerle;

“İlk defa kafamın içindeki kendimle kavgam bitti. Artık çok iyi hissediyorum. Kesinlikle iyi geliyor”

Buse Hanım

30 gündür kullandığım bir ilaç şu ana kadar hiçbir yan etki görmedim ve depresyondan çıktığımı söyleyebilirim.

Gamze Hanım

Kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem, 3 haftada 4 kilo verdim ve kendimi hala kötü hissediyorum.

Nermin Hanım

Doktorumun önerdiği bir antidepresandı, ilk başlarda alırken işe yaramaz sanmıştım fakat artık kendimi iyi hissediyorum.

Faruk Bey

Zamanında prozac antidepresanı kullanmıştım, onun da çok fazla yan etkisi vardı bu da onun muadili sanırım.

Hayriye Hanım

Fulsac Kullananların Yorumları

Fulsac Kullananların Yorumları

Depresyon bozukluğu durumlarında sık sık reçete edilen Fulsac, ülkemizde de oldukça sık tercih ediliyor. Hem olumlu hem de olumsuz birçok Fulsac Kullananların Yorumları bulunuyor. İşte bazıları

 • Piyasada prozac adlı ilacı bulamadığım için muadil olarak verilen en etkili ilaçtır.
 • Ağlayamama sorunu yaşadığım güçlü bir antidepresandır.
 • Bende ciddi uyku sorunlarına neden oldu, o nedenle bıraktım.
 • Sanırım yan etki olarak uyku ve cinsel isteksizlik yaşıyorum. psikolojik sıkıntılardan dolayı da yaşanıyor olabilir emin değilim.
 • Psikiyatristim tarafından majör depresyon ve okb hastalığıma istinaden bugün yazılan bir ilaç. Bakalım neler olacak

Fulsac 20 Mg Kullanıcı Yorumları

Fulsac 20 Mg Kullanıcı Yorumları
Fulsac 20 Mg Kullanıcı Yorumları

Dozaj, rahatsızlık boyutunuza ve boy kilo oranınıza göre doz farklılıkları olacaktır. 20 mg gibi dozajları da kişiden kişiye kullanım farklılığına sebep olmaktadır. 20 MG kullananların vücutta yaşadığı etkiler daha farklıdır. Ülkemizde de yaygın bir şekilde bu dozah tercih edilmektedir. Fulsac 20 Mg Kullanıcı Yorumları:

 1. 1-2 haftadır kullanıyorum. Psikolojik olarak bir değişme olmadı ama uyuyamıyorum kesinlikle.
 2. yaklaşık 7 aydır düzenli kullanıyorum. İşlerim yoluna girdiğini söyleyebilirim.
 3. Uyuyorum uyanıyorum, ardından tekrar uyuyorum ve uyanmak istemiyorum. Sonradan daha fazla uyuyorum.

Fulsac İlaç Kullanıcı Yorumları

İlk olarak Fulsac İlaç Kullanıcı Yorumları hakkında merak edilenler arasında kullanıcıların deneyimleri de bulunuyor. İşte, Fulsac ilacı hakkında kullanıcılar tarafından yapılan bazı yorumlar:

 • Birkaç aydır kullanıyorum ve sivilcelerimde büyük bir azalma fark ettim. Cilt doktorum bana bu ilacı önerdi ve sonuçları gerçekten şaşırtıcı.
 • Fulsac ilacını kullanmaya başladıktan sonra cildimde büyük bir kuruluk yaşadım. Ancak, nemlendirici kullanarak bu sorunu çözdüm. Bununla birlikte, sivilcelerimde gözle görülür bir azalma oldu.
 • Benim cildim için harika bir çözüm oldu. Önceden, sivilcelerim yüzünden kendimi çok özgüvensiz hissediyordum. Ancak, ilacı kullanmaya başladıktan sonra cildimdeki değişim gerçekten inanılmazdı. Artık kendimi daha iyi hissediyorum.
 • Fulsac ilacını kullandığım süre boyunca birkaç yan etki yaşadım. Baş ağrısı, mide rahatsızlığı ve halsizlik gibi belirtiler gösterdim. Ancak, cildimdeki sivilcelerdeki azalmayı fark ettikten sonra bu yan etkileri göze almaya değer olduğunu düşündüm.
 • Fulsac ilacı benim için hiçbir fayda sağlamadı. Sivilcelerimde herhangi bir azalma olmadı ve aksine, cildimde daha fazla kuruluk ve tahriş yaşadım. Bu ilaç benim için uygun değildi.

Fulsac 20 mg Kullananlar

Fulsac 20 mg kullananlar, ilacın etkileri ve yan etkileri hakkında deneyimlerini paylaşıyorlar. İşte bazı kullanıcı yorumları:

 • Fulsac 20 mg, benim için çok etkili bir ilaç oldu. Erektil disfonksiyon sorunum nedeniyle oldukça endişeliydim, ancak bu ilaç sayesinde cinsel hayatıma geri döndüm. Yan etkileri neredeyse hiç hissetmedim ve tedavinin faydaları benim için kesinlikle daha ağır bastı.
 • Fulsac 20 mg’nin etkisi benim için biraz sınırlıydı. Bazı zamanlarda etkisini hissettim, ancak diğer zamanlarda tam olarak işe yaramadı. Yan etkileri de oldukça rahatsız ediciydi. Bu nedenle, başka bir ilaç denemeyi düşünüyorum.
 • Fulsac 20 mg, cinsel hayatımı tamamen değiştirdi. İlk başta yan etkileri biraz şiddetliydi, ancak zamanla vücudum ilaca daha iyi adapte oldu. Şimdi ise tedavinin faydalarından büyük ölçüde yararlanıyorum ve kendimi daha iyi hissediyorum.

Fulsac 40 mg Kullananlar

İlacın gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak edenler için aşağıdaki sizlere örnek yorumlar paylaştık. İşte Fulsac 40 mg Kullananlar yorumları sizlerle:

 • Fulsac 40 mg, erektil disfonksiyon sorunum için mükemmel bir çözüm oldu. Etkisi oldukça güçlü ve uzun sürdü, ancak bazı yan etkileri vardı. Baş ağrısı ve mide bulantısı gibi rahatsızlıklar yaşadım, ancak tedavinin faydalarından daha ağır basıyordu.
 • Fulsac 40 mg, cinsel hayatımı yeniden canlandırdı. İlacın etkisi oldukça uzun sürdü ve cinsel ilişkiyi daha keyifli hale getirdi. Ancak, bazı yan etkileri oldukça rahatsız ediciydi. Bu nedenle, ilacı kullanmadan önce doktorunuzla yan etkileri hakkında konuşmalısınız.
 • Fulsac 40 mg, benim için mükemmel bir ilaç oldu. Erektil disfonksiyon sorunum nedeniyle oldukça endişeliydim, ancak ilaç sayesinde cinsel hayatıma geri döndüm. Yan etkileri neredeyse hiç hissetmedim ve tedavinin faydaları benim için kesinlikle daha ağır bastı.

Fulsac Kullanıcı Yorumları

Sizde bir ilacı kullanmadan önce daha önce bu ilacı kullanmış kişilerin yorumlarını merak ediyorsanız aşağıdaki örnek yorumları okuyabilirsiniz. İşte Fulsac Kullanıcı Yorumları sizlerle:

 • Etkisi benim için oldukça güçlü oldu. Ancak, baş ağrısı ve mide bulantısı gibi yan etkileri benim için oldukça rahatsız ediciydi. Bu nedenle, ilacı kullanmadan önce yan etkileri hakkında doktorumla daha fazla konuşmalıydım.
 • Fulsac ile cinsel hayatımı yeniden canlandırdım. İlacın etkisi oldukça uzun sürdü ve yan etkileri neredeyse hissetmedim. Bu nedenle, ilaç benim için harikaydı ve kesinlikle tekrar kullanacağım.

Fulsac Yan Etkileri

Aşağıdaki alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birine sahipseniz acil tıbbi yardım alın, Fulsac Kullananların Yorumları arasında rastlanan belirtiler de şunlar: deri döküntüsü veya kurdeşen; nefes almada zorluk; yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi. Ruh hali veya davranış değişiklikleri, endişe, panik atak, uyku sorunu veya dürtüsel, sinirli, heyecanlı, düşmanca, agresif, huzursuz, hiperaktif (zihinsel veya fiziksel) hissediyorsanız, yeni veya kötüleşen belirtileri doktorunuza bildirin. Yaygın olarak görülen fulsac 20 mg yan etkileri ise şunlardır:

 • Uyku sorunları
 • Baş ağrısı
 • Halsizlik
 • Titreme
 • Şiddetli cilt reaksiyonu
 • Bulanık görme
 • İştahsızlık

Fulsac Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Antidepresanlar kişinin uzun süre boyunca kendisini üzgün ve çökkün hissetmesini ortadan kaldırmak için kullanılan ilaçtır. Depresyonda olan kişiler bu ilacı kullandıktan sonra hayatlarına daha mutlu şekilde devam ettiklerini söylemektedir. Fulsac Kullananların Yorumlarına baktığımızda da benzer sonuçlar görmekteyiz. Bu antidepresanlardan biri de Fulsac’dır. Fulsac düzenli kullanılmaya başlandıktan 2-3 hafta sonra etkisini göstermeye başlamaktadır. Bir anda etkisini görmeniz mümkün değildir.

Bu içeriğimize benzer olan Dideral Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Fulsac Fiyat

Bu ilaç tablet, şurup ve kapsül şeklinde de satılmaktadır. Reçetesiz olarak alınabilir fakat antidepresan türünde bir ilaç olduğu için doktorunuz önermediği sürece kullanmamakta fayda vardır. Fulsac 20 Mg Yorumlarına bakacak olursak da eczanelerde satılan Fulsac 20 mg fiyat 40 TL’dir.

Fulsac Faydaları

Depresyon tedavisinde doktorların öncelikle önerdiği ilaç bu ilaçtır. Çünkü diğer antidepresan ilaçlara göre daha az yan etkisi bulunmaktadır. Obsesif kompulsif bozukluk, depresyon, panik atak gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu ilacı kullandıktan sonra duygunu durumunuzu düzeltir ve enerji düzeyinizi artırmaktadır. Böylece Fulsac Faydalarını açıklamış olduk.

Fulsac 40 mg İştahsızlık Yapar Mı?

Doktorunuz önermediği sürece kesinlikle kullanmamanız gereken bir ilaçtır. Çünkü antidepresan olduğu için oldukça ciddi yan etkilere sahiptir. Bunlardan biri de iştahsızlıktır. İlacı kullandıktan sonra yemek yememe isteği geldiğinden dolayı zayıflarsınız. Böylece Fulsac 40 mg İştahsızlık Yapar Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Fulsac Sabah Mı Akşam Mı Alınır?

Fulsac Sabah Mı Akşam Mı Alınır? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bu ilacı ne zaman aldığınız önemli değildir her gün düzenli bir saatte alırsanız hiçbir zararı olmaz. Fakat Genellikle doktorlar sabah alınmasını tercih etmektedir.

Fulsac Kilo Aldırır Mı?

Fulsac kilo almanın tersine zayıflatan bir ilaçtır. Hatta birçok antidepresan kullanan kişiler zayıflama ilacı olarak bu ilacı tercih etmektedir. Kilo alımı kesinlikle görünen bir şey değildir. Böylece Fulsac Kilo Aldırır Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Collagen Forte Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Fulsac Muadili Veya Eşdeğerleri

Dünya üzerinde satışı olan her ilacın muadili bulunmaktadır. Fulsac muadili veya eşdeğerleri de mevcut ve ayrıca bu ilaçlar benzer tedavilerde endike. Fulsac muadili ilaçlar ise şu aşağıdaki listede sıralanmıştır. Ayrıca benzer bir yazımız olan Rantudil Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

ALFUTU 10 mg uzatılmış salınımlı 30 tablet
XALFU XL 10 mg uzatılmış salınımlı 90 tablet
XALFU XL 10 mg uzatılmış salınımlı 30 tablet
XATRAL XL 10 mg 30 tablet

Fulsac İle Zayıflayanlar

Fulsac’ın yan etkilerinden biri de iştahsızlık olduğu için bu ilacı kullananlar kilo verebilmektedir. Fakat kişiden kişiye değişen bu yan etkiler bazılarında Fulsac kilo aldırır mı diye sorduruyor olabilmektedir. Evet fulsac bazı insanlarda kilo artışı olarak da gözükebilmektedir. Lütfen doktor denetimi olmadan zayıflamak için bu ilacı kullanmayınız. Çünkü antidepresan ilaçların yan etkileri fazla olduğu için gerek duyulmadığı zaman kullanılmamalıdır.

Fulsac Uyku Yapar mı?

Fulsac, aktif bileşeni zolpidem içeren bir uyku ilacıdır. Bunun yanında Fulsac Uyku Yapar mı? sorusu ile alakalı, uyku sorunlarıyla başa çıkmak için kullanılan bir çözüm olabilir. İlacın etkisi, beyindeki bazı kimyasalları etkileyerek uyku hâlini tetiklemesine dayanır. Fulsac’ın kullanımı, uyku düzenini düzeltmek ve kaliteli bir uyku sağlamak amacıyla uygun durumlarda önerilebilir. Ancak, her ilaç gibi Fulsac da yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkiler arasında baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı ve sabah hâlâ uyuklama gibi durumlar bulunabilir. Fulsac kullanırken doktorunuzun talimatlarına uymak önemlidir ve olası yan etkilerden haberdar olmanız gerekmektedir.

Bunun yanında Fulsac 20 Mg Yorumları ile alakalı soru ve cevaplarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Fulsac Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (21 Oy)
“Fulsac Kullananların Yorumları – Fulsac 20 Mg Yorumları – Dikkat!” üzerine 38 yorum
 1. 5 gundur kullanıyorum yuzum şişiyor başımın arkasında ağrı ateş basması ve iştahsızlık var doktora ulasamıyorum ne yapmalıyım

  Cevapla
  • Fulsac Kullananların Yorumları için faydalı yorumunuz için teşekkür ederiz. Doktorunuza ulaşamıyorsanız farklı bir uzmana danışmalısınız. Fiziksel zararlar tehlike arz edebilir.

   Cevapla
  • Yüzde ve boğazda şişme, nefes alamama ciddi yan etkiler olabilir. Acil servise gidip doktorla konuşun.

   Cevapla
 2. Yeni başladım bu ilacı kullanmaya migde bulantilarim var ama sakinim suan icin bugun dışarıya çıktığımda basim dondu biraz sadece 4 gunum umarım.iyilesirim

  Cevapla
  • Ben 2 tane atıyorum 2 aydır doktor yükseltti ama zihin karışıklığı kafayı güzel yapıyor yorgunluk hissi ağırlık hissediyorsun

   Cevapla
   • Evet olmuştu ama yan etkiside oluyor şuan teke düşürdüm bırakacam yeterince içtiğimi düşünüyorum 6 aydır içiyorum doktora gidip azaltıp bırakcam heralde

 3. Benimde 2ci günüm umarım işe yarar tek bi hapın günde 1tane içerek işe yarıycanı düşünmüyorum ama hayırlısı bakalım 1 ay sonra gelip yorumumu okuycam

  Cevapla
 4. Yorumlar beni korkuttu ve kafamı karıştırdı. Prospektüsü okudum o kadar yan etkisi var ki. Endişeme endişe kattı. Günde bir taneyle baslicam. Bakalım noluyo.

  Cevapla
   • 2 yıldır kullanıyorum okuduğum kitap dan içtiğim suya kadar farkındalığım arttı hemen kullanmaya başlayınca etkisini göremezsiniz düzenli kullanmak şart enerjim zekam algım değişti mükemmel bir ilaç

   • Merhaba ben kullandım faydasını da gördüm nöroloji doktoru reçete etti kafama göre kullandım ama bende göz bozukluğu yaptı uzağı göremedim gözlerim bir anda 6 numara oldu göz doktorum siz antidepresan mı kullanıyorsunuz diye sordu maalesef böyle bir korku yaşattı bana ve bıraktım gözlerim 7 gün sonra normale döndü

 5. Bende yeni başladım ilk dört hap gün aşırı içilecek sonra her gün tek ama iki tane de hissettim iyiyim içince daha sakin oluyorum uyku problemim yada yan etki yok sadcee acikmiyorum zaten çok yemek yiyen birisi de değildim

  Cevapla
 6. Bende aşırı terleme ve uyku sorunu yaptı kafamdaki karıncalanmayı aldı doktorum devam dedi kullandıkça bu sorunlar ortadan kalkacak dedi daha 2 haftalığım

  Cevapla
 7. Ben 5 yıldır kullanıyorum bu hapı içince neşeleniyorum.hayat toz pembe oluyor hiç bir yan etkisi olmadı ama doktoruma gidip yavaş yavaş brakmayı düşünüyorum ayrıca içtah kaybıda hiç olmadı sağlıklı günler dilerim

  Cevapla
 8. Bir aydır kullanıyorum şimdilik iyi sonuç göremedim sanırım bana hafif geldi önceden paxsera kullandım bakalım nasıl olacak..

  Cevapla
 9. Ben yaklaşık 4 aydır kullanıyorum kendimi iyi hissediyorum çok sinirli biriydim o konuda çok sakinlestirdi beni daha iyim ilk başta hapi yutamiyordum onu atlatim tek sorun bende gece çok rüya görüyorum çoğu cansel içerikli normal ruyada görüyorum ama bu çok sıklaştırın kilo kaybı olmadi bende onun harici bir sıkıntı yok

  Cevapla
 10. Merhaba bende yan etkisi olarak mide yanmasi oldu. Bir sey yedigim zaman mideme yanma hissi veriyor bu normal mi ? Doktora 2 hafta sonra randevum var bana bunu kullan dedi yanmadan dolayi iştahsızlık oluyor 2 haftaya kadar bir sey olursa korkusu var birakmam daha mi dogru olur

  Cevapla
 11. Merhabalar ben fulsac ilacını kullanıyorum 5 .gün oldu ilk gün iyidi ama bugün. Çok kötüydüm baş ağrsi acayip oluyo mide bulantısı oluyo ilacı aldıktan 2 .saat sonra etkisini gosteriyo ve aslında ise yariyo kafama artik takmiyoum sakın oluyoum ama baş ağrisi yüzünden çok kötüyüm ve sabah almamaya karar verdim bugün akşam içip yaticam inşallah birsye olmaz çünkü. Dayanamıyorum baş ağirina bunu yaşayan olursa yazsın bana lütfen şu an ihtiyacım var teşekkür ederim

  Cevapla
Yorum yapın