Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Zyrtec Tablet Fiyatı 2023 – Ne İşe Yarar?

Zyrtec Tablet Fiyatı 2023 – Ne İşe Yarar?

Zyrtec Tablet Fiyatı 2023 yazımızla beraberiz. Zyrtec, alerji semptomlarını tedavi etmek için kullanılan etkin bir ilaçtır ve ülkemizde birçok eczanede bulunabilir. Bu nedenle, Zyrtec tablet fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için önemli bir konudur. Bu tarz ilaçların veya kremlerin kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Zyrtec Tablet Fiyatı 2023

Öncelikle Zyrtec tablet fiyatı 2023 yılının dikkat çekenleri arasında yer almaya devam ediyor. Zyrtec tablet, alerjilere karşı korunmak, kurdeşen ve çeşitli alerjik reaksiyonları tedavi etmek amacıyla kullanılmaktadır. Hem tablet formunda hem de eriyebilir şekilde satılmaktadır. Tablet formunda olan hali günde bir kez ağız yoluyla alınırken önerilen dozaj miktarı da çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Güncel satış fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Zyrtec 1 Mg 200 Ml Şurup: 55,50 TL
 • Zyrtec 10 Mg 20 Film Tablet: 55,50 TL
 • Zyrtec 10 Mg 20 Ml Oral Damla: 55,50 TL

Zyrtec Tablet Günde Kaç Kere Kullanılır?

Zyrtec Tablet Günde Kaç Kere Kullanılır?
Zyrtec Tablet Günde Kaç Kere Kullanılır?

Sıkça merak edilen Zyrtec Tablet Günde Kaç Kere Kullanılır? sorusu hakkında bilgi verelim. Zyrtec tablet, genellikle günde bir kez kullanılır. Ancak, doktorunuz farklı bir dozaj planı önerdiyse, mutlaka doktorunuzun talimatlarını takip etmelisiniz. Ayrıca, Zyrtec’i her zaman su ile birlikte almalısınız ve tabletleri çiğnemeden yutmalısınız. İlacın dozajı, kişinin yaşına, sağlık durumuna ve semptomların şiddetine göre değişebilir, bu nedenle doktorunuza danışmadan ilacın dozajını değiştirmeyin.

Zyrtec Tablet Ne İşe Yarar?

Hastalar genellikle ilaç kullanımından evvel Zyrtec tablet ne işe yarar minvalinde çeşitli sorular yöneltebiliyor. Aktif bileşeni cetirizine olan Zyrtec tablet, histamin denen bir kimyasalın etkilerini ortadan kaldırmaya yönelik kullanılır. Histamin ise vücuttaki alerjik semptomları tetikleyen maddelerden biridir. Zyrtec aşağıdaki alanlarda etkin şekilde tedavi için kullanılmaktadır:

 • Heus: Genellikle bahar ve yaz aylarında çiçeklerin açmasıyla ortaya çıkan bir alerjik semptomdur. Bu semptomda; burun tıkanıklığı, akıntı, hapşırma, gözlerde sulanma ve kaşıntı gibi belirtiler mevcuttur. Zyrtec tablet ile tedavi edilmektedir.
 • Kurdeşen: Ciltte kaşıntı, kızarıklık, kabarcık ve şişme gibi semptomların oluşmasına neden olur. Alerjik bir reaksiyon olan kurdeşen de Zyrtec ile tedavi edilir.

Yukarıdakilerin yanı sıra; ev tozu, hayvan tüyü, böcek ısırığı ya da gıda alerjisi gibi reaksiyonlarda meydana gelen semptomları hafifletmek için de Zyrtec tavsiye edilmektedir. Fakat hangi koşulda olursa olsun bir uzman hekim tavsiyesi olmadan kullanılmaması gereklidir. Nitekim içerisindeki bileşenlere alerjisi olan kişiler için sakıncalı yan etkileri bulunabilir.

Zyrtec Hap Ne Zaman Kullanılır?

Sıkça merak edilen Zyrtec hap ne zaman kullanılır sorusunun yanıtı oldukça basittir. Şiddetli şekilde alerjik reaksiyonların gösterildiği durumlarda kullanılmaktadır. Günde bir kez ağız yoluyla alınan bu hap çeşitli faktörlere göre dozajının ayarlanabilmesini sağlar. Nitekim hastanın yaşı, genel sağlık durumu ve semptomlarının şiddetine göre günde bir kez olan bu dozajın artması ya da azalması mümkündür.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Zyrtec Kullananlar Yorumları  yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Zyrtec Yan Etkileri Nelerdir?

Zyrtec, yıllardır alerjik semptomların tedavisinde en sık kullanılan ilaçlardan birisidir. Bu minvalde Zyrtec yan etkileri nelerdir sorusunun yanıtı aşağıdaki gibidir:

 • Baş ağrısı
 • Yorgunluk
 • Ağız kuruluğu
 • Bulantı
 • Uykusuzluk
 • Karın ağrısı
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Aritmi
 • Sinirlilik hali
 • Çarpıntı
 • Terleme

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Zyrtec Şurup Kullanan Anneler  yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Zyrtec 10 Mg Tablet Ne İçin Kullanılır?

Zyrtec 10 mg tablet ne için kullanılır diye merak edenler için yanıt alerjik semptomların tedavisi olacaktır. Nitekim Zyrtec, bilinen tüm alerjik reaksiyonların tedavi edilmesi ve ortadan kaldırılabilmesi için üretilmektedir. Bahsi geçen semptomlar çoğunlukla; hapşırma, gözlerde kaşıntı, sulanma ve kızarıklık gibi semptomlardır. Bunların yanı sıra; egzama, ürtiker, deri döküntüleri gibi durumlar için de tercih edilmektedir.

Tedavi yolu ise Zyrtec’in alerjiye sebebiyet veren histamin adlı kimyasalın salınımını engellemesiyle mümkündür. Bu sayede semptomların tamamı hafifletilir. Zyrtec’in alerjiyi doğrudan tedavi etmediğini de bilmek gerekir. Zyrtec yalnızca alerjik reaksiyonlar sırasındaki semptomların daha hafif olmasını sağlayan bir ilaçtır. Nitekim etkili bir ilaç olduğu için birçok kişi tedavi ettiğini düşünebilmektedir. Fakat yine de sonrasında bir alerji testi yaptırmak ve hekim tarafından tavsiye edilen tedavi yolunu izlemek gereklidir.

Zyrtec 10 mg tabletin dozajı doktor önerisiyle kullanılmalıdır. Sıklıkla günlük bir kez alındığı ve yemek esnasında alınabildiği bilinir. Fakat dozajın belirlenmesinde; kişinin yaşına, ağırlığına, semptomların şiddetine, tıbbi geçmişine ve genel sağlık durumuna dikkat edilmesi elzem durumlardan biridir.

Zyrtec Reçetesiz Alınır Mı?

Merak edilen bir soru da Zyrtec Reçetesiz Alınır Mı? sorusudur. Evet, Zyrtec reçetesiz olarak satın alınabilir. Zyrtec, antihistaminik bir ilaçtır ve birçok ülkede reçetesiz olarak eczanelerde satılmaktadır. Ancak, ilacın dozajı ve kullanım talimatları hakkında doktorunuza veya eczacınıza danışmanız önerilir. Ayrıca, Zyrtec kullanmadan önce, mevcut tıbbi durumlarınız, aldığınız diğer ilaçlar ve herhangi bir alerjiniz hakkında doktorunuzu bilgilendirmeniz önemlidir.

Ayrıca, Zyrtec Tablet Fiyatı 2023 ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için hazırladık.

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Zyrtec Tablet Fiyatı 2023 adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın