Ana Sayfa » Fiyatları » PS5 Amerika Fiyatı 2023 – PS5 Kaç Dolar Güncel Fiyat!

PS5 Amerika Fiyatı 2023 – PS5 Kaç Dolar Güncel Fiyat!

PS5 Amerika Fiyatı 2023 ve PS5 Kaç Dolar yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda tüm oyun severleri yakından ilgilendiren PS5 genel özellikleri ve fiyatlarıyla ilgili bilgiler sunacağız. 2 yıl önce piyasaya sunulan PS5, en son çıkan konsol olarak hala popülerliğini sürdürüyor. Birbirinden farklı oyunları oynayabileceğiniz PlayStation 5 hakkındaki her şey sizlerle. Ayrıca dilerseniz fiyatları kategorimizde yer alan çeşitli yazılara da bağlantıdan göz atabilirsiniz.

PS5 Amerika Fiyatı 🎮

2020 yılında piyasaya giriş yapan PS5 Amerika Fiyatı ile yazımıza başlayalım. Sony tarafından geliştirilen bu video oyun konsolu, tüm oyun severler tarafından çok beğenilmiştir. SSD’li üretilmiş olması nedeniyle PlayStation 5, bir alt sürüm olan PlayStation 4’e göre daha kalitelidir. Başta grafik işlemcisi olmak üzere tüm donanımlarıyla performanslı bir konsoldur. Kullanıcılar tarafından PlayStation 5 konsolunda birçok oyun oynanmaktadır. Bunlardan en popüler olanları şu şekilde listelenebilir:

 • Stray
 • GTA V
 • Fortnite
 • Apex Legends
 • Fifa 23
 • NBA 2K23
 • Call of Duty Modern Warfare 2
 • God of War
 • God of War Ragnarök
 • Spider-Man: Miles Morales
 • Last of Us 2

Bunun yanında ülkemizde teknolojik cihazların çok pahalı olması sebebiyle farklı ülkelerde özellikle de Amerika’da PS 5 fiyatı çok merak edilmektedir. Aşağıdaki tabloda fiyatları görebilirsiniz.

Amerika’da PS 5 fiyatı 🎮Fiyatı ($)
PS5 👾500 $
Kol 🕹️70 $
Oyunlar 🎲30-150 $

PlayStation 5 Amerika Fiyatı

Ülkemize göre çok ama çok daha uygun olan PlayStation 5 Amerika Fiyatı ile devam ediyoruz. Kurda oluşan artış nedeniyle fiyatlar ülkemizde gittikçe yükselmektedir. PS5 almak isteyenler için ise en uygun ülkelerden biri Amerika’dır. Konsol ile birlikte alınacak kol veoyunlar ile ilgili fiyat bilgilendirmesini de sizler için düzenledik. PlayStation 5 Amerika Fiyatı listesi şu şekildedir:

 • PlayStation 5 Konsol : 499 $
 • 1 Adet PlayStation Kol : 69 $
 • Oyunlar : 29 – 69 $

Ayrıca Amerika Market Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

PS5 Kaç Dolar (Playstation 5 Kaç Dolar) 🕹️

PS5 Kaç Dolar
PS5 Kaç Dolar

Bazı internet sitelerinde kimi günler indirim olmaktadır. PS5 Kaç dolar sorusu için güncel cevap 499$ olacaktır. Bu fiyat PS5 Amerika Fiyatı için belirtilmektedir. Fakat oyunlarla toplu şekilde alındığında bazen indirimlerle birlikte daha uyguna gelmektedir. Hatta en güncel şekilde örnek bir fiyat vermek gerekirse; PlayStation 5 + DeathLoop + Battlefield 2042 + FarCry 6 oyunu 639$ olarak satılmaktadır. Ülkemizde şu anda PlayStation5 18.000 TL’ye satılmaktadır. Bu nedenle PlayStation 5 Amerika Fiyatı daha ucuz olmaktadır.

PS5 Kaç Euro (Playstation 5 Kaç Euro)

Para birimi olarak Euro kullanan ülkeler göz önüne alındığında PS5 Amerika Fiyatı daha uygundur. Fakat ülkemize kıyaslandığında kur karşılığıyla daha uygundur. PS5 Kaç Euro sorusunun yanıtı yalnız konsol düşünülecek olursa 549 €’dur. Oyunlarla birlikte alım yapıldığında fiyatta indirimler bulunmaktadır.

PS5 Yurtdışı Fiyatı

Son olarak PS5 Yurtdışı Fiyatı incelemesi yapacağız. Yurtdışına seyahate çıkacak olanların en büyük sorusu, yurtdışından oyun konsolu getirilip getirilmediği yönünde olmaktadır. Yasalarda geçen haliyle yanınızda 1 adetle sınırlı kalacak şekilde oyun konsolu getirmeniz serbesttir. Daha fazlası getirildiğinde bazı vergiler devreye girmektedir. Çoğu ülkede PS5 Türkiye fiyatından daha ucuzdur. Bu nedenle yurtdışından getirmek isteyen kişiler çok fazladır. En güncel haliyle PlayStation 5 Yurtdışı Fiyatı listesi şu şekildedir:

 • Almanya PS5 Fiyatları : 549 €
 • PS5 Amerika Fiyatı : 499 $
 • PS5 Bulgaristan Fiyatı : 550 $
 • PS5 Gürcistan Fiyatı : 700 $
 • PS5 Türkiye Fiyatı : 18.000 TL

Ayrıca Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yurtdışından alınan PS5 Türkiye’de çalışır mı?

Merak edilen diğer konulardan biri ise yurtdışından alınan ps5 Türkiye’de çalışır mı? hususudur. Az önce bahsettiğimiz gibi yurtdışından yalnız bir adet konsol getirebilirsiniz. Bu getirdiğiniz konsolun garantisi ise yurtdışında olacağı için sadece garanti ile ilgili problemler yaşanabilir. Bunun dışında yurtdışından alınan ps5 Türkiye’de çalışır mı? sorusunun yanıtı evet olacaktır. Çalışması açısından herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Son olarak PS5 Amerika Fiyatı ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca PS5 Amerika Fiyatı 2023 yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz fiyatları kategorimizdeki diğer yazıları da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

4.8/5 - (5 Oy)
Yorum yapın