En İyi Dram Filmleri İmdb 2022

En İyi Dram Filmleri İmdb 2022 yazımızla sizinleyiz. En Yeni Dram Filmlerini birlikte inceleyeceğiz. Dram filmleri günümüzde en çok izlenen film türlerinden birisidir. Ayrıca Dram türünün içinde bir çok türü de barındırır bunlardan bazıları ise romantik dram filmleri, dram aşk filmleri, siyasi dram gibi türleri de vardır. Dram filmleri verdiği duygular sebebiyle bir kere izlediniz mi yeter de artar. İşte biz de son yılların En İyi Dram Filmleri İmdb 2022 sizin için derledik.

Not: Liste IMDb puanına göre yapılmıştır.

En İyi Dram Filmleri Imdb

1. Shershaah (2021) – 8,9 ⭐

En İyi Dram Filmleri İmdb 2022

Bu, PVC ödüllü cesur bir Hintli asker olan Yüzbaşı Vikram Batra’nın hikayesidir. 1999’daki Kargil Savaşı sırasında şöhrete kavuşan ve herkesçe bilinen bir isim haline gelen Yüzbaşı Vikram Batra’nın yılmaz ruhu ve Pakistanlı askerleri Hindistan topraklarından kovalarkenki yılmaz cesareti bu duruma katkıda bulunmuştur. Hindistan’da nihayet 1999’da Kargil Savaşı’nı kazandı.

  • Aksiyon – Biyografi – Dram

2. Drishyam 2 (2021) – 8,6 ⭐

  • Dram – Suç – Gerilim

Jeethu Joseph tarafından yazılan ve yönetilen ve Antony Perumbavoor tarafından Aashirvad Cinemas şirketi aracılığıyla üretilen 2021 Hint Malayalam dilinde drama gerilim filmidir. Konusu ise bir soruşturmanın ve onun tarafından tehdit edilen bir ailenin sürükleyici hikayesi. Georgekutty bu sefer ailesini koruyabilecek mi?

Bu içeriğimize benzer olan Netflix’te En Çok İzlenen Filmler yazımızı da inceleyebilirsiniz

3. Mimi (2021) – 8,1 ⭐

  • Komedi – Dram

Laxman Utekar tarafından yazıp yönetilen ve Rohan Shankar tarafından ortaklaşa yazılan 2021 Hint Hintçe komedi-drama filmidir. Mimi, Bhanu tarafından Amerikalı bir çifte 2 milyon dolar karşılığında vekil olarak tanıtıldı. Böylece fikirlerini değiştirseler bile bebeği doğurmaya karar verirler. Ayrıca ebeveynine Bhanu’nun baba olduğunu söylerler.

4. Moritanyalı (2021) – 7.5 ⭐

  • Dram – Gerilim

Mohamedou Ould Slahi, ABD Hükümeti tarafından yıllarca tutuklanıp hapse atıldıktan sonra özgürlük için savaşıyor. Başka bir deyişle Bir adam on yıldan fazla bir süredir kendisi hakkında hiçbir suçlama olmaksızın ABD ordusunun Guantanamo Körfezi gözaltı merkezinde tutulmaktadır. Adam sonunda serbest kalabilmek için bir savunma avukatından yardım ister.

5. Yehuda ve Siyah Mesih – 7.5 ⭐

  • Dram – Biyografi – Tarih

FBI tarafından bir savunma anlaşması teklif edilen William O’Neal, Başkan Fred Hampton hakkında istihbarat toplamak için Kara Panter Partisi’nin Illinois şubesine sızar. Diğer bir deyişle Genç ve karizmatik bir aktivist olan Fred Hampton, Ulusal Kara Panter Partisi’nin başkan yardımcısı olur. Bu durum onu devletin hedefi haline getirir. FBI ve Chicago Polisi onu yakından izlemeye karar verir. Ancak bunun için içerden bir bağlantıya ihtiyaçları vardır. Bunun için William O’Neal’a bir görev verilir.

6. In the Heights (2021) – 7,4 ⭐

  • Dram – Müzik – Müzikal

In the Heights, Hudes ve Lin-Manuel Miranda’nın aynı adlı sahne müzikaline dayanan 2021 Amerikan müzikal drama filmidir. Sempatik bir New York bodega sahibi olan Usnavi’nin her gün her kuruşunu daha iyi bir hayat hakkında hayal ederken ve şarkı söylerken biriktirdiği Broadway müzikalinin bir film versiyonu.

7. Önemsiz Biri – 7,4 ⭐

  • Aksiyon – Suç – Drama

Önemsiz Biri, Ilya Naishuller tarafından yönetilimiştir. Derek Kolstad tarafından yazılan yeni bir Amerikan aksiyon gerilim filmidir. Bir grup erkek tarafından taciz edilen bir kadına yardım etmek için müdahale eden bir görgü tanığı, intikamcı bir uyuşturucu baronunun hedefi haline gelir.

8. Palmer (2021) – 7,3 ⭐

  • Dram

Son olarak Palmer, Fisher Stevens tarafından yönetilen ve Cheryl Guerriero tarafından yazılan 2021 Amerikan drama filmidir. Eski bir mahkum, sorunlu bir evden gelen bir çocukla arkadaşlık kurar. Devamındaki yaşadıklarını anlatır.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dizi ve Film Önerisi kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak En İyi Dram Filmleri İmdb 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın