Ana Sayfa » Maaşları » Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları 2023 – Güncel!

Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları 2023 – Güncel!

Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bugün mühendislik sektöründe önemli bir rol oynayan elektronik elektronik dalı ile alakalı bilgiler sunacağız. Bildiğiniz üzere elektrik evimizde, arabamızda ve cihazlarımızda bulunmaktadır. Aynı zamanda bununla beraber bilmediğimiz birçok yerde elektrik elektronik kullanılmaktadır. Biz de sizlere bu yazımızda elektrik elektronik mühendisi maaşları hakkında bilgiler sunacağız. Diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Ne İş Yapar?

Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları
Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları

Genel olarak baktığımız zaman hayatımızın her yerinde elektrik ile karşılaşmaktayız. Elektriğin olmadığı yerde hayat hızı azalmaktadır. Bu nedenle elektriğe her alanda ihtiyaç duymaktayız. Elektrik mühendislerinin yapmış olduğu bazı işleri aşağıdaki listede belirttik. Belirtmiş olduğumuz işler neticesinde elektrik mühendisi maaşı da buna oranla belirlenmektedir.

  • Elektrik Motoru
  • Radar
  • Navigasyon Sistemi
  • İletişim Sistemi
  • Elektrik üretim ekipmanı

Bu listedeki gibi ve daha fazlası olan işlerin tasarımlarını geliştirirler. Aynı zamanda test ederler ve denetlerler. Bu nedenle Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları da günümüzde oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları

Bir mühendis çalıştığı firmada belirli bir süre çalıştıktan sonra ortalama maaşın üstünde almaktadır. Muhatabı olduğu bölüm ile alakalı araştırma yapan öğrenciler elektrik elektronik mühendisi ne kadar maaş alır gibi soruların cevaplarını aramaktadırlar. Aşağıda sizler için düşük, ortalama ve yüksek maaşı belirttik.

ORTALAMA MAAŞ (Aylık)EN DÜŞÜK (Aylık)EN YÜKSEK (Aylık)
18.150₺14.520₺36.860₺
Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları

Aynı zamanda buna benzer bir yazımız olan Elektrik Dükkan İsimleri – Elektrik Firması İsim Önerileri yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Özel Sektör

Diplomasını eline yeni almış bir mühendisin devlet üzerinde iş bulana kadar özel sektörde çalışması hem olağan bir durumdur hem de bir tercih sebebi olarak görülmektedir. Bu nedenle elektrik elektronik mühendisliği ortalama maaşları da özel sektör için devlete oranla daha düşük olarak belirlenmiştir.

KonumEn Düşük (Aylık)Ortalama (Aylık)En Yüksek (Aylık)
Yeni Mezun Elektrik Elektronik Mühendisi9.00010.87513.950
Kıdemli Elektrik Elektronik Mühendisi
(2 yıl tecrübe)
14.70015.60018.900
Uzman Elektrik Elektronik Mühendisi
(5 yıl tecrübe)
16.20028.50026.700

Belediye Elektrik Mühendisi Maaşı

Devlet kurumlarında çalışabilmek oldukça zor olmakla beraber girdikten sonra özel sektöre göre kolaylığını da görebilirsiniz. Bu nedenle insanlar genellikle devlet üzerinde çalışmayı tercih etmektedirler. O halde Yeni mezun Elektrik Mühendisi maaşı da aşağıdaki gibidir.

  • Yeni mezun Elektrik Mühendisi 2023: 21.295₺
  • Elektrik Teknisyeni Maaşı : 13.142₺

Elektrik Elektronik Mühendisliği İş İmkanları

Ülkemiz genelinde elektronik mühendisliği maaş beklentisi ortalamanın üstünde olmaktadır. Bu nedenle insanlar devlet dairesinde çalışmak istemektedir. İş bulmadan önce insanlar internet üzerinde elektrik elektronik mühendisliği ne kadar kazanır gibi soruların cevaplarını aramaktadırlar.

Ortalama maaşı beğenmeyen kişiler de yurtdışı imkanlarını ön plana çıkarmaktadır. Fakat ülkemizde herhangi bir mühendisin iş bulamama durumu bulunmamaktadır. Bu nedenle rahatlıkla iş bulabileceğinizi söyleyebiliriz.

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın