Ana Sayfa » Maaşları » Sağlık Kurumları İşletmeciliği Maaşları 2024 – Yeni Zamlı Maaş!

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Maaşları 2024 – Yeni Zamlı Maaş!

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Maaşları 2024 ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği Okuyanların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda son yıllarda oldukça tercih edilen ve akıllarda soru olan bu meslek ile alakalı hemen hemen her detaya değineceğiz. Ayrıca bu mesleğin ne iş yaptığına, maaşının ne kadar olduğuna ve 2 yıllık Sağlık Kurumları İşletmeciliği Ne İş Yapar konusunu da anlatacağız. Bunun yanında diğer mesleklerin maaşları hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorsanız, kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Nedir?

Çeşitli sağlık kuruluşlarında (Özel, devlet ve üniversite hastanelerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, tıbbi malzeme üreten kuruluşlarda ve birçok farklı yerde ve sektörde) çalışan bu kişiler, idari hizmetlerde veya memur olarak görev yapmaktadır. Halk arasında Sağlık Kurumları İşletmeciliği Nedir? Gibi sorulara çok denk gelmekteyiz. Buna da kısaca sağlık kuruluşlarında idari personel veya memurluk denilebilmektedir.

Sağlık Kurumları İŞLETMECİLİĞİ Önü Açık Mı?

2 yıllık olan bölümlerin arasında yer alan Sağlık Kurumları İŞLETMECİLİĞİ bölümünün önü açık mı? Özellikle Sağlık sektöründe birçok istihdam bulunmaktadır. Sağlık kurumlarından mezun olan kişiler alttaki bölümlerde kolayca iş bulabilmektedir.

 • Rehabilitasyon merkezleri
 • SGK kurumları
 • Üniversite Hastaneleri
 • Özel Hastaneler
 • Devlet Hastaneleri
 • Sağlık Araştırma Kurumları
 • Emekli Sandığı Kurumu
 • BAĞ-KUR’a Bağlı yerler
 • Özel Sigorta Şirketleri bünyesinde
 • Tıbbi Cihaz Üreten Kuruluşlar içerisinde

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Maaşları 2024

Her mesleği maaş skalasını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bulunduğu şehir, çalıştığı kurum, çalışsan sayısı ve tecrübe gibi sayısız faktör sayabilmekteyiz. Fakat şuan en çok merak edilen Sağlık Kurumları İşletmeciliği Maaşları 2024 yılında özel hastaneler, devlet hastaneleri ve diğer kurumların ortalaması 9000 TL ile 17000 TL arasında değişmektedir. Şimdi sizlere tablolu biçimde göstereceğiz:

KurumMaaş En Düşük (₺)Maaş En Yüksek (₺)
Devlet ve Üniversite Hastaneleri23000 ₺27000 ₺
Özel Hastaneler19000 ₺24000 ₺
Rehabilitasyon merkezleri ve diğer sağlık kuruluşları21000 ₺26000 ₺
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Maaşları 204

Ayrıca Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Okuyanların Yorumları

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Okuyanların Yorumları
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Okuyanların Yorumları

Bu mesleği yıllar boyunca yapmış ve de tecrübe edinmiş binlerce vatandaşımız bulunmaktadır. Farklı farklı şehirlerde çalışmakta olan kişilerin yaşadıkları ve deneyimledikleri birkaç örneği sizler için derledik. İşte Sağlık Kurumları İşletmeciliği Okuyanların Yorumları ile karşınızdayız:

 • Güzel ve kalifiye bir meslek, hastanede çalışıyorsunuz ama muhasebe, personel işleri, idari masraflar ve çeşitli döküman işleri ile uğraşıyorsunuz. Tıpkı bir memur gibi bu tarz işler sizi cezbediyorsa gayet mantıklı bir seçim olacaktır.
 • Bir devlet veya üniversite hastanesinde yöneticilik yapmayı düşünüyorsanız yüksek lisansın etkisini göz ardı etmemelisiniz. Devlet seçim yaparken bu tarz detaylara dikkat etmektedir. Ben 3 senedir bu işi yapıyorum, idareciyim. Ve de gayet memnunum.

Ayrıca Eşit Ağırlık Meslekleri Ve Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

2 Yıllık Sağlık Kurumları İşletmeciliği Ne İş Yapar

Bu meslek grubu hastanelerdeki ücretli ve ücretsiz yapılan işlemleri, sağlık merkezlerinde, rehabilitasyon merkezlerinde ve sağlık üzerine iş yapan kurum ve kuruluşlarda hem idari işleri hem de memurluk vazifelerini yerine getirmektedirler. Okuduğu sene sayısı oldukça önemlidir. Fakat 2 Yıllık Sağlık Kurumları İşletmeciliği Ne İş Yapar derseniz bahsettiğimiz gibi sağlık kuruluşlarındaki idari işlerden sorumlulardır.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Okuyanların Yorumları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Ayrıca Sağlık Kurumları İşletmeciliği Maaşları 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşlarını da aşağıdan takip edebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

4/5 - (2 Oy)
Yorum yapın