Ana Sayfa » Maaşları » Astronomi Ve Uzay Bilimleri Maaşları 2024 – Yeni Zamlı Maaş!

Astronomi Ve Uzay Bilimleri Maaşları 2024 – Yeni Zamlı Maaş!

Astronomi Ve Uzay Bilimleri Maaşları ve Astrofizikçi Maaşları yazımız ile karşınızdayız. Gezegenleri ve uzayı inceleyen bilim dallarından biri Astronomi ve uzay bilimidir. Astronomi bilim dalı gezegenler, yıldızlar ve benzeri yapıdaki galaksileri ele alarak evrende neler olduğunu bize gösterir. Öğrenciler Astronomi eğitimi alarak bilime ve teknolojiye olan ilgisini artırır. Bunun yanında diğer mesleklerin maaşları hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorsanız, kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Maaş 2024

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri maaş
Uzay Bilimleri ve Teknolojileri maaş

Gökbiliminin alt kategorilerinden biri olan Uzay Bilimleri en geniş kapsamlı bilim dalı arasına girmektedir. Ayrıca çok uzun zamanlardan biri insanlığın en büyük ilgi odaklarından biridir. Çünkü insanların Güneş, Ay ve Yıldızlara olan ilgisinden dolayı uzay bilimini oldukça merak etmektedir. Bu bölümü okumak isteyenlerin merak ettiği maaş konusuna şu şekilde cevap verebiliriz. İşte Uzay Bilimleri ve Teknolojileri maaş 2024 78400 – 107000 TL arasındadır.

Uzay Bilimleri Maaşı

Uzay bilimi okuyan öğrenciler mezun olduktan sonra hangi işle uğraşacaklarını merak etmektedir. Bu yüzden sürekli internette araştırma yapmaktadırlar. En çok başvuru yapılan yer hem ulusal hem de uluslararası uzay çalışmalarıdır. Bununla birlikte Ar-ge çalışmalarında da görev yapabileceklerdir. Uzay Bilimleri Maaşı 107000 TL‘dir.

Astrofizikçi Maaşları

Astrofizik gök cisimlerini ve hareketlerini incelemektedir. Bu işi yapan insanlara ise Astrofizikçi denir. Fakat astrofizikçi olmak için birçok özellik aranmaktadır. Çünkü ciddi bir iş olduğu için herkes maalesef yapamaz. Çok fazla iş imkanı olmadığı için Dünya’nın sadece belirli yerlerinde iş bulabilirler. Çok zor bir iş olan Astrofizikçi Maaşları 50 bin ile 100 bin dolar arasında değişmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sağlık Kurumları İşletmeciliği Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Gökbilimci Maaşları

Evreni ve içindeki her şeyi inceleyen bilim insanlarına Gökbilimci denir. Şöyle düşünün evren kocaman bir yer ve öğrenilmesi gereken çok fazla şey vardır. Gökbilimciler ise yıldızlara, gezegenlere ve bulutsulara kadar evrenin her şeyi incelerler. Çok fazla merak edilen Gökbilimci Maaşları çok fazladır. Bu yüzden birçok insan gökbilimci olmak istemektedir.

Astronom Maaşları 2024

Astronomlar genellikle gözlem evlerinde çalışmaktadır. Çünkü burada Astronomlar için laboratuvar imkanı sağlanmaktadır. Fakat hemen hemen her gök bilimcinin en büyük hedefi şüphesiz NASA’da bir kariyer yapmaktır. Tabi ki bu işi yapmak için öncelikle Astronomi ve Uzay Bölümünden mezun olmanız gerekmektedir. Fakat yalnızca bu yeterli değildir. Bununla birlikte astronomi ve fizik alanında bir derece yapmanız gerekir. Son zamanlarda çok fazla merak edilen Astronom Maaşları 2024 ortalama olarak 45500 TL‘dir.

Astronom Maaşları Yurtdışı

Özellikle yurt dışında oldukça kazanan meslekler arasında Astronomlar bulunmaktadır. Maaşları incelendiğinde 3 tane sitenin verilerine göre hareket etmekteyiz. Elde ettiğimiz veriler şu şekildedir:

 • Salary sitesine göre Yıllık 120k ile 150 k dolar arasında kazanç
 • Glassdoor sitesine göre yıllık 71k ile 120k dolar arasında kazanç
 • ZipRecruiter sitesine göre yıllık 26k ile 100 k dolar arasında kazanç

Astronomi Ve Uzay Bilimleri Mezunu Ne İş Yapar?

Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunu olursanız sizlere Astronom unvanı verilmektedir. Fakat buradan mezun olan öğrenciler ilk başta neler yapılabileceklerini merak etmektedir. Örnek vermek gerekirse gözlemevlerinde, uzay araştırma merkezlerinde, meteoroliji istasyonlarında çalışabilirsiniz. Ayrıca bununla birlikte yüksek lisans yaparak astrofizik ve astrobiyolog unvanlarını alabilirsiniz. Böylece Astronomi Ve Uzay Bilimleri Mezunu Ne İş Yapar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Astronomi Ve Uzay Bilimleri İş İmkanları

Astronomi ve uzay bilimleri mezunu olan insanlar gökbilimci olmaktadır. Bu yüzden birçok alanda veya uzay üstünde çalışma fırsatı yakalarlar. Bununla birlikte araştırma ve geliştirme bölümünde görev yapabilirler. Bunun dışında uydu fırlatma merkezlerinde ve uzay ve havacılıkta iş bulabilirsiniz. Astronomi Ve Uzay Bilimleri İş İmkanları bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Eşit Ağırlık Meslekleri Ve Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca diğer meslek maaşlarını da aşağıdan takip edebilirsiniz.

Astronomi Ve Uzay Bilimleri Maaşları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

5/5 - (3 Oy)
“Astronomi Ve Uzay Bilimleri Maaşları 2024 – Yeni Zamlı Maaş!” üzerine 2 yorum
 1. Astronom istihdami yok normal memur alimindada adi geçmiyor. Beyin göçü yurtdisi göründü. 5 yildir is ariyorum

  Cevapla
  • En çok istediğim şey astronot olmak ama burada astronotla ilgili bir şey yok yani bizim ülke işte yapmak bişi yok gibi o yüzden hukuk

   Cevapla
Yorum yapın