Ana Sayfa » Maaşları » Devlet Hava Meydanları Maaş 2023 – DHMİ Mühendis Maaşları

Devlet Hava Meydanları Maaş 2023 – DHMİ Mühendis Maaşları

Devlet Hava Meydanları Maaş 2023 ve DHMİ Mühendis Maaşları yazımız ile sizlerleyiz. 1930’lu yıllardan günümüze kadar hizmet veren, devletin bir kurumu olan Devlet Hava Meydan İşletmesi’nde istihdam edilen personellerin maaşlarını bu yazımızda inceleyeceğiz. DHMİ bünyesinde çalışmak isteyenler için oldukça faydalı olacak incelememize hiç vakit kaybetmeden geçelim. Ayrıca maaşları kategorimizde yer alan diğer meslek maaşlarına da bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Devlet Hava Meydanları Maaş 🛫

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Türkiye’de bulunan tüm havalimanlarının yönetilmesi ve Türk hava alanları trafiğinin kontrolü ve denetlenmesinden sorumlu bir kamu kuruluşudur. Hatta hava ulaşımı, hava trafik kontrolü, havalimanlarında oluşabilecek yangınların önlenmesi gibi birçok faaliyetleri bulunmaktadır.

Devlet Hava Meydanları maaş konusunda çalışılan birimlere göre farklılıklar oluşmaktadır. Memurlar, mühendisler ve aynı zamanda teknikerler gibi farklı alanlar için maaşlar ortalama 15.000 TL civarındadır. Her pozisyon için incelemelerimiz ayrı olarak aşağıda bulunmaktadır.

Ayrıca dilerseniz Havacılık Yönetimi Maaş yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

DHMİ Düz Memur Maaşı

Öncelikle, DHMİ bünyesinde çalışan düz memurlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında çalışmaktadırlar. Bu nedenle memurların mali ve sosyal hakları bu kanun çerçevesinde belirlenmektedir. Dil tazminatı, görevlendirme gibi çeşitli faktörler ve hatta kişinin medeni durumu gibi konular, maaşlar üzerinde oldukça etkilidir. DHMİ Düz Memur Maaşı farklı pozisyonlar için ortalama şu şekildedir:

PozisyonMaaş
DHMİ Memur 🔵12.000 TL
DHMİ Hava Trafik Kontrolörü 🟣18.000 TL
DHMİ AIM Memuru 🟡17.000 TL
DHMİ ARFF Memuru 🟢12.000 TL
DHMİ Düz Memur Maaşı

DHMİ Mühendis Maaşları 👷

DHMİ Mühendis Maaşları
DHMİ Mühendis Maaşları

Ülkemizde hem özel sektörde hem kamu kurumlarında birçok mühendis istihdam edilmektedir. Fakat DHMİ mühendisleri, birçok kamu veya özel kuruma göre daha yüksek tutarda maaşlar almaktadırlar. Farklı mühendis kolları, dil tazminatı, çalışılan yıl ve meslek kıdemine göre değişkenlik göstermektedir. DHMİ Mühendis Maaşları ortalama 20.000 TL civarındadır.

Ayrıca dilerseniz ARFF Memuru Maaşı yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

DHMİ Tekniker Maaşları

Her iş kolu kadar önemli olan Teknikerler, sağlık, inşaat, elektrik, elektronik, bilgisayar ve hatta madencilik sektörlerinde ekip çalışmasının olmazsa olmazıdır. DHMİ teknikerleri de bu ekip çalışmasının içinde bulunmaktadır ve aynı zamanda görev aldıkları alanlardaki teknik problemlere çözüm üretmektedirler. Şartlara göre hem sahada hem de elektronik sistemleri ile oluşabilecek sorunlarla ilgilenmektedirler. DHMİ tekniker maaşları ortalama 13.000 TL civarındadır.

Son olarak DHMİ Mühendis Maaşları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Devlet Hava Meydanları Maaş 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın