Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Birinin Ölmesi İçin En Etkili Dua

Birinin Ölmesi İçin En Etkili Dua

Birinin Ölmesi İçin En Etkili Dua yazımız ile beraberiz. Bu olayı okunacak dualar ile aşmamız mümkün. Ayrıca Ölen İnsana Dua Edilir mi? gibi sorularında cevabını yazımız içerisinde bulacaksınız. Dilerseniz diğer okunacak dualar yazılarımıza bağlantıdan göz atabilirsiniz.Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz! 🌟

Birinin Ölmesi İçin En Etkili Dua

Birinin ölmesi için en etkili dua, genellikle zalimler ve zulüm uygulayanlar için okunur. Fakat bu noktada bilinmesi gerekir ki Allah-u Teala istemediği sürece hiç kimse can veremez. Bunun için Allah’ın rızası da olmalıdır. Allah’ın mucizeleri her gün her yerde görülmektedir. Nitekim 10.kattan atlayan bir kişi dahi Allah istemezse can veremez. Bu sebeple duanın kabul olmaması da olasıdır. Birinin ölmesini isteyen, zulmeden kişinin zulüm görmesini isteyenler için dua aşağıdaki gibidir:

  • El-hamdû lillâhi Rabbil alemîn. Vel akibetû lil müttekîn. Velâ udvâne illâ alezzalîmin. Ves-salâtü ves-selâmü âlâ Rasulinâ Muhammedîn ve âlihi ve sahbîhi ecmâin. Rabbenâ takkabel minnâ inneke ente’s semiûl alim.

Ölenin Ardından Hangi Dua Okunur?

Ölenin ardından hangi dua okunur sorusu için hemen herkesin yanıtı Fatiha olacaktır. Nitekim yüzlerce yıldır ölen kişilerin ardından Fatiha okunur. Ölenlerin yüzü suyu hürmetine Allah rızası için Fatiha okunması oldukça sık tercih edilmektedir. Bu nedenle ölenin ardından okunması gereken dua da budur. Bunun yanında zaman ve mekân fark etmeksizin Fatiha okumak mümkündür.

  • Elhamdulillâhi rabbil’alemin, Errahmânir’rahim, Mâliki yevmiddin, İyyâke na’budu Ve iyyâke neste’în, İhdinessirâtal mustakîm, Sirâtallezine en’amte aleyhim Ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn

Ölen İnsana Dua Edilir mi?

Ölen insana dua edilir mi konusu büyük bir tartışma haline dönmüştür. Birtakım kişiler ölenin arkasından dua edilmesinin herhangi bir faydası olmadığını savunuyor. Fakat ölen insanın arkasından dua edilmesi de çoğunlukla gelenek haline gelmiştir. Nitekim İslâm alimlerinin de bu konuyla ilgili görüşü bellidir. İslâm alimlerine göre ölen insanın arkasından dua edilmesi oldukça mühimdir. Böylece onun yüzü suyu hürmetine sevaplarının sayısı artış gösterecektir. Bu da günahlarını azaltmaya yarayacaktır. Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz!🌟Son Dönemlerin En Sevilen Korku Oyunları MinikOyuncu’da

Önerilen İçerik: Korkan Çocuğa Okunacak Dua Diyanet

Zalim Birinin Ölmesi İçin Dua

Zalim Birinin Ölmesi İçin Dua
Zalim Birinin Ölmesi İçin Dua

Öncelikle Zalim birinin ölmesi için dua edenlerin sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Haksız olmasına rağmen zulmeden kişiler her zaman Allah-u Teala’ya sığınmalıdır. Yüce Allah’a dua ederek zulümden kurtulmak ve zulmedenin ettiği zulmü yaşaması mümkündür. Bunun için okunması gereken dua aşağıdaki gibidir:

  • Allahûmme zeyyinnâ bi zinetîl Kur’ân. Ve ekrimnâ bi kerâmetil Kur’ân. Ve şerrifnâ bi şerafetîl Kur’ân. Ve elbisnâ bi hilâtil Kur’ân. Ve edhilnel cennete bî şefâtil Kur’ân. Verhâm cemîa ümmetî Muhammedîn Yâ Rahimû Yâ Rahmân. Allahûmecâlil Kur’âne lenâ fid dünyâ karînâ.

Zalimin Ölmesi İçin Dua Edenlerin Yorumları

Zalimin ölmesi için dua edenlerin yorumları son dönemde merak edilmektedir. Bu duaların sahipleri tarafından sosyal medya platformlarında yapılan yorumlar aşağıdaki gibidir:

  • “Uzun yıllardır zulüm gördüğüm bir ev sahibim vardı. Allah’a hamd olsun ki bana yaşattıklarını yaşamadan ölmedi. Yüce Allah’a yıllar boyunca el açtım ve dua ettim. Hiçbir zaman onun adaletinden şüphe etmedim. Sonucunda da mükafatını görmeye başladım. Bana yaşattıklarını birer birer o da yaşadı.”
  • “Patronum yıllar boyunca hakkımı yedi. Çoğu zaman hak ettiğim parayı dahi alamadım. Tüm bunların sonucunda internette bazı araştırmalar yapmaya karar verdim. Birtakım dualar ettim ve sonucunda karşılığını aldım. Hakkım olan parayı Allah’a şükürler olsun ki bana verdi. Sonrasında da işyeri battı.”
  • “Eski eşimden gördüğüm zulmü ve yediğim dayağı ailemden yememişimdir. Bu sebeple herkesin okuduğu duaları ben de okumaya başladım. Yüce Allah beni gördü ve sesimi duydu. Sonunda ise ondan boşandım ve üstüne üstlük hayatı altüst geldi. Şimdilerde benimle barışmak istediğini söylüyor. Yüce Allah’ıma hamdü senalar olsun ki bana yaşattıklarını yaşadı ve beni anladı.”

Ayrıca, Zalim Birinin Ölmesi İçin Dua ve ölecek kişi için okunması gereken dualarla ilgili soruları sizlere derledik.

Bu kategorideki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Birinin Ölmesi İçin En Etkili Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.9/5 - (7 Oy)
Yorum yapın