Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Evliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumları – Evliyaların Dilek Duası Fazileti

Evliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumları – Evliyaların Dilek Duası Fazileti

Evliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumları ve Evliyaların Dilek Duası Fazileti yazımız ile karşınızdayız. Dualar arasında en güçlü olanlardan biri olarak bilinen Evliyaların dilek duası son derece önemlidir. Fakat birçok insan bu duayı yanlış bilmektedir. İmkansız gibi görünen tüm dualarını bu dua ile gerçekleşebilir. Yalnızca duayı uygun şekilde yapıp doğrusunu okumanız gerekmektedir. Böylece gerçekleşmesi zor gibi görünen dualarını da kabul olacaktır. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

Evliyaların Dilek Duası Fazileti

Evliyaların Dilek Duası Fazileti
Evliyaların Dilek Duası Fazileti

Duayı eksiksiz ve doğru bir şekilde okumak çok önemlidir. Çünkü günümüzde çok fazla yanlış bilinen dualar mevcuttur. İnsanlar her türlü isteklerinin ve dileklerinin gerçekleşmesi için Yüce Allah’a yalvarmaktadır. Bu yüzden Evliyaların mucize duaları isteklerin ve dileklerin gerçekleşmesi için çok önemli bir duadır. Birçok da fazileti bulunmaktadır. İşte Evliyaların Dilek Duası Fazileti şunlardır:

  • Bir isteği ve dileği olan kimse sabah namazından sonra oturur da bu duayı yüzde defa tekrarlarsa duası gerçekleşecektir.

Evliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumları

Evliyaların dilek duaları çok güçlü ve etkili bir duadır. Her kim olursa olsun içten ve doğru bir şekilde bu duayı ederse duaları kabul olacaktır. Fakat uygun bir şekilde yapmanız çok önemlidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sekine Duası Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Evliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumları şu şekildedir:

  • Üniversiteyi kazanamıyordum diye bu duayı etmiştim. Bu yıl Hukuk kazandım. Kesinlikle sizde bu duayı etmelisiniz.
  • Ameliyata gireceğim için dua etmiştim. Çok şükür sağ salim çıktım.
  • Maddi sıkıntılardan kurtulmak için ettiği bir duaydı. Şuan da kendi iş yerim var.
  • Eşimle mutlu bir hayat yaşamak için bu duayı ediyorum. Umarım en kısa sürede evleniriz.
  • Arkadaşlar okulumu bitirmek için her gün bu duayı ediyordum. Şuan mezun oldum ve işim var. Size o kadar diyim yani.

Evliyaların Dilek Duası Kaç Kere Okunmalı?

Büyük Evliyaların duaları dualar arasında en önemli olanlardan birisi olarak geçmektedir. Bu yüzden insanlar gerçekleşmesi zor görünen işleri için Evliyaların dilek duasını okumaktadır. Duanızın kabul olması için sabah namazını kıldıktan sonra kıbleye doğru dönerek 100 kere bu duayı okumanız gerekmektedir. Ayrıca duayı en az 7 gün boyunca okumanız gerekmektedir. İsterseniz 14 veya 21 gün boyunca da okuyabilirsiniz. Böylece Evliyaların Dilek Duası Kaç Kere Okunmalı? Sorusunu bu şekilde cevaplamış olduk.

Evliyaların Dilek Duası Adetliyken Okunur Mu?

Günümüzde insanlar internetten gördüğü her duanın doğru yazıldığına inanmaktadır. Fakat birçoğu yanlış yazılmış dualardır. Bu yüzden doğrusunu araştırıp onu okumanız gerekmektedir. Evliyaların dilek duası da bu dualardan biridir. Genellikle insanlar yanlış olanı okuyup dualarının kabul olmasını beklemektedir. Son zamanlarda Evliyaların Dilek Duası Adetliyken Okunur Mu? Sık sık karşımıza çıkmaktadır. Adetliyken herhangi bir duayı okumanızda sakınca bulunmamaktadır.

Evliyaların Dilek Duasını Yapan Var Mı?

Evliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumlarını incelediğimizde insanların hemen hemen hepsi bu dua sayesinde dileklerinin gerçekleştiğini belirtmektedir. Bu yüzden çok güçlü bir dua olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Bu duayı ederken sabah namazından sonra ve doğru bir şekilde okumayı unutmayınız. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 12 Bin Besmele Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte duanın doğrusu şu şekildedir:

Bismillâhirrahmânirrahîm* Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm* Allahümme innî es’elüke yâ kadîmü* yâ dâimü* yâ vitru* yâ ehadü* yâ samedü* yâ hayyü* yâ kayyûmü* yâ zel celâli vel ikram* fein tevellev fekul hasbiyallahü lâ ilahe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Evliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.7/5 - (7 Oy)
Yorum yapın