Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Sabır Ve Sakinleşme Duası – En Etkili Dua!

Sabır Ve Sakinleşme Duası – En Etkili Dua!

Sabır Ve Sakinleşme Duası yazımız ile karşınızdayız. Öncelikle Sabır Duası, insanların zor zamanlarda rahatlaması ve sakinleşmesi için yapılan bir duadır. Sabır duası stresli ve zor zamanlarımızda doğru yoldan sapmamak için okumamız gereken bir duadır. Allah’ın izniyle sabır duası okununca sabreder ve yapabileceğimiz hatayı yapmayız. Bu yazımızda sizlere bunun için okunacak dualardan bahsedeceğiz. Ayrıca çeşitli okunacak dualar arıyorsanız da kategorimize bakabilirsiniz.

Sabır İçin Okunacak Dua

Allah insanları kendisine kulluk etmeleri için yaratmıştır. Bazen dünyevi hayatta kulluğu unutursak zorluklar yaşayabiliriz. Hiç beklemediğimiz anlar vardır. Sabırlı olmamız gereken zamanlar vardır. Sabır İçin Okunacak Dua, yanılmamak ve hata yapmamak için yapılan bir duadır.
Bu duayı okuyan kişi kalpten yaparsa Allah’a yakındır. Bu yüzden şeytan ondan uzak durur ve onu kandıramaz. Allah’ın izniyle, namaz sayesinde kul, namazdan önce yaptığı hatayı yapmaz. Bunun yanında dilerseniz 41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Sabır Duası Türkçe Okunuşu:

Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na ‘anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab.

  • Sabır Duası Türkçe Anlamı:

Rahman ve rahim olan Allah’ın ismiyle. Senin için bağrını açmadık mı? İndirmedik mi senden o yükünü? O sırtında gıcırdamakta olan – bu şekilde sana eziyet olan – yükünü? Senin şanının yüceltmedik mi? Demek ki zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var! O halde boş kaldığında yine kalk ve yorul. Ve ancak Rabbinden ümit et, hep ona doğrul. (İnşirah suresi)

Sabır İçin Okunacak Dua
Sabır İçin Okunacak Dua

Sakin Olmak İçin Dua

Sakinleşmek ve sakin kalabilmek için inna lillahi ve inna ileyhi raciuni duasını çok ciddi bir vesileyle okumak hem kişi hem de okuyan için fazilettir. Dünya hayatında birçok sıkıntı veya zorlukla karşılaştığınızda, dua edin ve Fatiha okuyun. Pek çok dua ve sûre sabır ve tevekkül için faydalıdır. Örneğin Tekasür suresini okumak zor ve sabırlı durumlarda sabır göstermeye yardımcı olur.

Sakin Olmak İçin Dua, Amentü duasıdır. Bu dua hızlı etki eden, sakinleşmeye ve inancı artırmaya yardımcı olan bir duadır. Duayı tekrarlamak insanı değiştirdiği ve iman seviyesini yükselttiği için, kin ve öfke duymayı azaltır, merhamet ve merhamete teslim olmayı teşvik eder. Sakinleşmek için besmele okumanızı da tavsiye ederiz.

  • Amentü Duası Okunuşu:

Amentü billahi ve melâiketihi ve kütübihî ve rusülihî ve’l yevmi’l-âhıri ve bi’l-kaderi, hayrihî ve şerrihi mina’llâhi Teâlâ ve’l-ba’sü ba’de’l mevt. Haggun Eşhedü en lâ ilâhe illAllâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve rasûlühü.

  • Amentü Duası Anlamı:

Ben Allâh-ü Te’âlâ’ya, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe, kadere ; hayır ve şerrin Allâh-ü Te’âlâ’nın yaratmasıyla olduğuna inandım. Öldükten sonra dirilmek de haktır. Ben şahadet ederim ki, Allâh-ü Te’âlâ’dan başka ilâh yoktur. Ve yine şahadet ederim ki, Muhammed (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) O’nun kulu ve peygamberidir.

Sabırlı Olmak İçin Dua

Hepimiz insanız ve bazen nefsimize yenik düşebiliriz. Bunun olmasını önlemek için ruhumuzu isyandan korumak ve öfkemizi kontrol etmek için tüm kapıları açan Sabırlı Olmak İçin Dua‘lara yönelmeliyiz. Böylesi zor durumlarda şeytanın tuzağına düşmemek, nefsimizi terbiye etmek ve mevcut endişeli durumdan çıkmak için sabır dualarını okuyabiliriz. Sabrın ve sükunetin anahtarı hiç şüphesiz tüm kainatın yaratıcısı olan Allah’a dua etmektir. Stresli, kızgın ve öfkeli olduğumuzda her zaman içtenlikle Rabbimizden sabır dilemek için dua etmeliyiz.

  • Peygamber Efendimizin Sabır Duası:

“Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allahümme raddini bi-kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe ta’cile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu.”

  • Anlamı:

 “Allah’ım! Sana malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah’ım! Hükmüne beni razı kıl, kaderimde bulunanı bana mübarek et, tehir ettiğinin acele olanını, acele ettiğinin tehirini istemeyeyim. Nefsimi isyandan mahrum kıl, teslimine yardımcı ol.”

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

İlgili kategorimizdeki son yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sabır Ve Sakinleşme Duası yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

Yazımızı Değerlendirin.
“Sabır Ve Sakinleşme Duası – En Etkili Dua!” üzerine bir yorum
Yorum yapın