Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Aradaki Soğukluğun Kalkması İçin Dua – Etkili Dualar!

Aradaki Soğukluğun Kalkması İçin Dua – Etkili Dualar!

Aradaki Soğukluğun Kalkması İçin Dua yazımız ile karşınızdayız. İnsanlar arasında zaman zaman çıkan tartışmalar soğukluğu da beraberinde getirir. Bir süre sonra aile içinde yaşanan sorunların ayrılıklara yol açmaması için evde huzur ve mutluluğu artıracak dua önerilerini derledik. İlk söyleyebileceğimiz aile bireylerinin mutluluğu ve huzuru için karşılıklı sevgi ve saygıdır. Her insan için hoşgörülü olmak, sabır ve nezaket göstermek en önemli şeylerden biridir. Ayrıca çeşitli okunacak dualar arıyorsanız da kategorimize bakabilirsiniz.

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua, Aile bireylerinin mutlu ve huzurlu olması için gerekli olan karşılıklı sevgi ve nezaket ilk söyleyebileceğimiz şeydir. Her iki eşinde hoşgörülü olması, sabır ve nezaket göstermesi evliliği kurtarmak için en önemli kurallardır. Her evde küçük de olsa eşler arasındaki anlaşmazlıkların artması ileride eşler arasında soğukluklara ve hatta çiftlerin boşanmalarına neden olabilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua
Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua
  • Allahümme Ellif Beyne Kulubina Duası Okunuşu:

“Allahümme elif beyne kulubinâ ve aslih zâte beyninâ ve’hdinâ sübüle’sselâmi ve neccinâ mi-ne’z-zulümâti ile’n-nûri ve cennibne’l fevâhişe mâ zahare minhâ ve mâ betane.”

  • Allahümme Ellif Beyne Kulubina Duası Anlamı:

“Allah’ım! Kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua

Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua, sevgilisiyle sorunları olan kişilerin gün içinde Ya Vedud, Ya Kaviyy isimlerini çokça anmalıdır. Huzur ve mutluluğun sağlanması için Kur’an-ı Kerim’in kalbi olan Yasin-i Şerif ehli için okunabilir ve dua edilebilir. Her gün Salaten Tefriciye okunarak ve bu niyetle dua edilerek etki sağlanabilir. Ayrıca güçlü bir sure olan Ayetel Kürs’ü okumak insanların birbirlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir.

  • Ayetel Kürsi Okunuşu:

Allâhü lâ ilâhe illâ hüve’l-hayyü’l-kayyûm, lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm, lehû mâ fi’ssemâvâti ve mâ fi’l-ard, men-ze’l-lezî yeşfe’u ‘indehû illâ bi-iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim ve mâ halfehüm, ve lâ yuhîtûne bi-şey’in min‘ılmihî illâ bimâ şâe, vesi’a kürsiyyühü’s-semâvâti ve’l-arda ve lâ yeûdühû hifzuhumâ ve hüve’laliyyü’l-azîm.

  • Ayetel Kürsi Anlamı:

“Allah, O Allah’tır. O, yegâne hak mâbuddur ki O’ndan başka İlâh yok, yalnız O; daima yaşayan, duran, tutan, her an bütün hilkat üzerinde hâkim, Hayy ü Kayyum ancak O’dur. Ne gaflet basar O’nu, ne uyku. Göklerde, yerde ne varsa hepsi O’nundur. Kimin haddine ki izni olmaksızın O’nun yanında şefaat edebilsin? Allah, yarattıklarının işlediklerini, işleyenlerini, geçmişlerini, geleceklerini bilir. Onlar ise O’nun bildiklerinden yalnız dilediği kadarını kavrayabilir; başka bir şey bilemezler. O’nun kürsüsü, ilmi bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır ve bunların koruyuculuğu, bunları görüp gözetmek kendisine bir ağırlık da vermez. O, öyle ulu, öyle büyük ve yücedir.”

Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua

Her evlilikte sorunlar çıkabilir. Önemli olan mantıklı konuşarak bu tür sorunların üstesinden gelmektir. Evlilik, karşılıklı sevgi ve saygı ile her iki tarafın da yaşaması gereken önemli bir kurumdur. Eşler birbirlerine anlayışla yaklaşarak birçok sorunun üstesinden gelebilirler. Ancak bazı durumlarda, her iki taraf da işleri karmaşıklaştırıyor ve evlilik kurumunu baltalıyor. Hepimizin bildiği gibi boşanma dinimizde hoş karşılanmayan ama yine de yasaklanmayan bir olaydır. Boşanmadan önce elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Bunun çözümlerinin başında da dualar gelmektedir.

  • Elhamdülillahillezî yümsiküssemavatis seb’a en takaa alel ardi illâ biiznih. Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Okunacak Dualar kategorimizdeki son yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Aradaki Soğukluğun Kalkması İçin Dua yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

4/5 - (3 Oy)
Yorum yapın