Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar – 489 Ya Fettah Okuyanlar

Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar – 489 Ya Fettah Okuyanlar

Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar ve 489 Ya Fettah Okuyanlar yazımız ile sizlerleyiz. Cenab-ı Hak en umutsuz olduğunuz, tüm kapılar kapandı dediğiniz anda bile size yeni kapılar açar. Bu yazımızda da bereket ve tüm kapalı kapıların açılması için okunan Ya Fettah Ya Rezzak esmasıyla ilgili faydalardan ve faziletlerden bahsedeceğiz. Bunun yanında diğer okunacak dualar ile ilgili yazılarımıza göz atmak isterseniz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ya Fettah Ya Rezzak Ne Demek?

Öncelikle Ya Fettah Ya Rezzak Anlamı merak edenler için bilgilendirme yapalım. Allah’ın 99 isminden biri Ya Fettah’tır. Bunun yanında Ya Rezzak birlikte okunduğunda kişiler birden fazla hayırla karşılaşır. Fakat faziletine ve hayırlarına geçmeden önce Cenab-ı Hakk’ın esmalarının Türkçe anlamlarını da paylaşalım.

 • El Fettah anlamı : Yüce Rabb’in tüm kapıları açabileceği; çözemeyeceği, aşamayacağı sorun olmadığı anlamına gelmektedir.
 • Ya Rezzak anlamı ise : Rızka kefil olmak ve onu vermek anlamına gelmektedir.

489 Ya Fettah Okuyanlar

Güneş doğmadan önce 489 Ya Fettah Okuyanlar Allah’tan kalbindeki dileği bulacaktır. Ya Fettah ismini zikretmek önünüzde engel olan sorunları çözmenize yardımcı olur. Üstesinden gelemediğiniz problemlerin çözümünde Yüce Rabb sizinle olur. Bunun yanında içten edilen her dua gönlünüzdekini size verir. Yeter ki gerçekten kalpten dileyin.

Ayrıca dilerseniz Hasbinallah Ve Nimel Vekil Okuyanların Yorumları yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

489 Ya Fettah Fazileti

489 Ya Fettah Fazileti
489 Ya Fettah Fazileti

Hepimize hayırlı kapıları açan Yüce Allah’tır. Tıpkı bunun gibi her türlü maddi manevi sıkıntılarımızdan bizi güzel yollara sevk eden de yine Rabbimizdir. 489 Ya Fettah Fazileti ile ilgili şunları söyleyebiliriz:

 • Ya Fettah esmasıyla Cenab-ı Hakk’tan bir konuda dilekte bulunan kimsenin dileği geri çevrilmez.
 • Maddi manevi kapılar açılır ve başarıya ulaşır.
 • Hayırlı ve bol kazanç elde eder.

Ya Rezzak Fazileti ve Sırları

Yüce Rabb’in esmaül hüsnalarından biri olan Ya Rezzak Fazileti ve Sırları ile ilgili bilgi vereceğiz. “Kesintisiz biçimde çokça rızık veren” anlamına gelen Rezzak, Er-Rezzak olarak anıldığında “Bedenlerin ve ruhların gıdasını yaratıp veren” anlamına gelmektedir. Kuran’ı Kerim’de çok fazla ayette Rabbimizin dilediği kişilerin bereketini bollaştırdığı bulunmaktadır. Kısacası Ya Rezzak esmasını zikredenler bol kazanç, bereket görecektir.

489 Ya Fettah Ya Rezzak Fazileti

Ya Fettah Ya Rezzak Fazileti
Ya Fettah Ya Rezzak Fazileti

Allah’ın her bir ismini zikretmek sizi huzura ulaştırır. 489 Ya Rezzak Ya Fettah esmasının da birbirinden hayırlı faziletleri bulunmaktadır. Bu zikri edenler hem yaşadığı maddi manevi sıkıntıları geride bırakacaklardır hem de işleri yoluna girecektir. Tüm içtenliğinizle okuduğunuz her dua, zikrettiğiniz her esma sizler için hayırlı olacaktır.

Ya Fettah Ya Rezzak Fazileti ise daha çok rızkının bollaşması, bereket için Ya Rezzak esması zikredilirken; önünüzde bulunan tüm engellerin kalkması için Ya Fettah esması zikredilmelidir.

Ya Fettah Ya Rezzak Kaç Kere Okunmalı?

Özellikle güneşin doğumuna az kaldığında 489 defa zikredilen Ya Fettah Ya Rezzak esması dilek kapılarınızı açacaktır. Ya Fettah Ya Rezzak Kaç Kere Okunmalı diyen kişiler için ise her gün 797 kez zikredeceğiniz bu esma; tüm kapalı kapıları açar, bolluk, bereket, hayırlı işlerle karşılaşmanıza vesile olur.

Sözü geçen 797 ebced değeri toplamıdır. Cenab-ı Hakk’ın esmaül hüsnalarını her gün 100 kez zikreden kişiler işlerinin yolunda gittiğini görecektir.

Ya Rezzak Ebced Değeri

Arap alfabesinde her harfin bir rakamı karşılayacak şekilde anlamsız sekiz sözcüğün bir araya gelerek oluşturduğu hesaplama biçimine ebced ismi verilmektedir. Ayrı ayrı zikretmek isteyenler için Ya Rezzak Ebced Değeri 308 olarak belirtilmektedir. Bu zikirle rızkınız artacak, bereketiniz bollaşacak. Ya Rezzak Zikir Sayısı da 308’dir.

Ya Fettah Ebced Değeri

Cenab-ı Hakk’ın yarattığı, doğada her şeyin bu denli düzenli işlemesi, El-Fettah esmasının getirdiği tecellidendir. Ya Fettah Ebced Değeri ve Ya Fettah Zikir sayısı merak edenler için:

 • Ya Fettah Ebced Değeri : 489
 • Ya Fettah Zikir sayısı : 489
 • Zikir günü : Çarşamba

Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanların Yorumları

Yüce Rabb’e açacağınız her el, edeceğiniz her dua ile hem sevap kazanır hem de içsel huzuru yaşarsınız. Bunalan, sıkılan ve daralan herkes mutlaka Ya Rezzak Ya Fettah esmasını zikretmelidir. Yaşadığı sıkıntılardan bu şekilde kurtulan insanların yorumlarını sizler için derledik. Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanların Yorumları şu şekildedir:

“3-4 yıldır işlerimiz iyice kötüye gitmeye başlamıştı. Ekmek kapımızı kaybediyorduk. İnternette Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar yazısına denk geldim. Okuduğum günden bugüne her işim yoluna girdi. Allah’ıma binlerce kez şükürler olsun, verdiği rızka hamd olsun.”

“Manevi olarak hiç iyi hissetmediğim bir yıl geçirdim. Ne denediysem bir türlü karamsar halimi bir kenara bırakamadım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Ya Fettah Ya Rezzak esmasını her gün yılmadan zikrettim. Huzur doluyum, çok daha mutluyum.”

70 bin Ya Fettah Fazileti

70 bin Ya Fettah Fazileti olarak birçok fazilet sayabiliriz. Öncelikle bu esmayı 70 bin kere okuyan biri insanlar arasında sevilmeye başlar ve onlardan hürmet görür. Bunun dışında hayırlı bir iş bulmak ve işinde yükselmek isteyen insanlarda bunu okuyabilir. İçten ve yürekten 70 bin kere Ya Fettah esmasını okursanız önünüzdeki engelleri de aşabilirsiniz.

Ya Fettah Mucizesi Yaşayanlar

Ya Fettah esmasını sürekli tekrarlayan ve dilinden düşürmeyen insanların imkansız gibi görünen birçok probleminin çözüldüğünü fark ettik. Sizde Ya Fettah Mucizesi Yaşayanların ne gibi şeyler yaşadığını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İşte o yorumlar şu şekildedir:

 • Yaklaşık 6 aydır işsizdim. Hiç kimse beni işe almıyordu bende internette denk geldiğim Ya Fettah esması sayesini her gün tekrarlayarak iş sahibi oldum.
 • Çok şükür bugün işimde yüksek mertebeye çıktım. Kesinlikle bu esma etkili oldu. Herkese tavsiye ederim.
 • Uzun süredir atlatamadığım rahatsızlığımı bu esma sayesinde atlattım.

Ya Fettah Ya Rezzak Bereket İçin

Her türlü soruna çözüm olan Ya Fettah Ya Rezzak Bereket İçin de okunabilir. Özellikle Ya Fettah Ya Rezzak yorumlarını incelediğimiz zaman birçok insanın durumunun düzeldiğini fark ettik. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Evliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Son olarak Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz okunacak dualar kategorimizdeki yazıları da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

3.5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın