Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » Güney Kore Asgari Ücret 2023 – Güney Kore Asgari Ücret Kaç Won?

Güney Kore Asgari Ücret 2023 – Güney Kore Asgari Ücret Kaç Won?

Güney Kore Asgari Ücret 2023 en çok merak edilenler arasındadır. Sürekli merak edilecek ve güncelliğini koruyacak olan Güney Kore asgari ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları sizlere aktaracağız. Won, Euro ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. İş fırsatları ve Güney Kore yaşam maliyetini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Güney Kore’de Asgari Ücret Ne Kadar?

Güney Kore, Kuzeydoğu Asya bölümünde yer alır ve Kuzey kısmında Çin ve Kuzey Kore yer alır. Bunun yanında Güney Kore’de Asgari Ücret 1.360 Dolardır. Bu da 23.500 Türk lirasına tekabül etmektedir. Bu yüzden ülkemiz ile karşılaştırıldığında asgari ücret daha fazla diyebiliriz. Bu yüzden alım güçleri yüksek olduğundan insanlar rahat bir yaşam sürdürmektedirler.

Kore’de Asgari Ücret 2023

Asya’nın doğusunda bulunan gerek teknoloji bakımından gerekse de çeşitli ihracat ve ithalat yönünden oldukça zengin olan Kore’de Asgari Ücret 2023 yılında 1360 Dolardır. Tabi bu ücret Güney ve Kuzey Kore’de farklılık göstermektedir. İki ülke arasında ciddi ekonomik ve sosyal farklılıklar bulunmaktadır. Maddi açıdan Güney taraf daha kuvvetlidir.

Güney Kore Asgari Ücret 2023

Kore’nin güneyinde bulunan ve 3 tarafı denizlerle çevrili Güney Kore Asgari Ücret 2023 yılında 1360 dolar bandındadır. Bu da ülkenin gelişmişlik seviyesinin bir göstergesidir. Bunun yanında tabi ülkede asgari ücretle çalışan herhangi birisi de olmadığından ötürü bu durum oldukça normaldir. Ortalama maaşlar 2000-2500 dolar arasındadır. Bu da dünya standartlarının üstündedir.

Kuzey Kore Asgari Ücret 2023

Bu ülkenin kuzey kısmında ise durumlar tamamen farklıdır. Ayrıca durumları oldukça zayıf olan ve medyaya hiçbir durum yansıtmayan hükümetin asgari ücret ile alakalı verdiği herhangi bir veri yok. Ama Kuzey Kore Asgari Ücret 2023 yılında güney tarafın 3-4 kat altında olduğu tahmin edilmektedir.

Güney Kore Yaşam Maliyeti

Güney Kore Yaşam Maliyeti çeşitli standartlar ile ölçülmektedir. Bir litre benzin 1.490 Euro’dur. Diğer Dünya şehirleri ve ülkelerine göre daha iyi bir yaşam standardı vardır.

Güney Kore Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi ve sosyal yaşam açısından gelişmiş bir ülkedir. Ülkenin refah seviyesi iyi seviyededir. Fakat bunun yanında Türk Lirası karşısındaki değeri epey yüksek olduğundan ülkemizden Güney Kore Yaşam Şartları açısından bu ülkeye giden vatandaşlarımız için maddi anlamda sıkıntı çekme ihtimallerinin olabileceğini tahmin etmekteyiz.

Güney Kore’de Asgari Ücret Kaç Won 2023 ?

Kuzeydoğu Asya’da yer alan ve Çin ve Kuzey Kore ile komşu olan Güney Kore’de Asgari Ücret Kaç Won 2023? Diye sorarsanız 1.540.000 Güney Kore Wonu‘dur. Bu da yaklaşık olarak 23.500 TL’ye ve 1.360 Dolara tekabül etmektedir. Buna bağlı olarak bu ülkede asgari ücret birçok dünya ülkesinin üzerindedir diyebiliriz.

Güney Kore'de Asgari Ücret Kaç Won?
Güney Kore’de Asgari Ücret Kaç Won?

Güney Kore Market Fiyatları

İlk olarak Güney Kore Market Fiyatları başlığımızın altında sizlere bilhassa en fazla merak edilen ürünlerin. yani et, meyve sebze ve diğer temel gıdaların Güney Kore marketlerindeki fiyatlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkede yapılan üretimden dolayı ve imkanlardan dolayı en çok tüketilen gıdaların fiyatlarını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz Irak Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • 12’li yumurta: 2.50€
  • 1 litre süt: 2€
  • Bir adet beyaz ekmek (500 gram): 2.35€
  • yerel peyniri (1 kg): 14€
  • 1,5 litre su: 1.00€

Güney Kore’deki Türkler Ne İş Yapar?

Bu ülkede işsizlik oranı yüksek denilebilir. En çok merak edilenler arasında Güney Kore’deki Türkler Ne İş Yapar? sorusunun cevabı da vardır. Bu Asya ülkesinde çalışmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri işler genelde gıda sektörü, hizmet, pazarlama, muhasebe sektörlerindedir. Bunun yanında turizm sektöründe de birçok iş olanağı mevcuttur.

Kore Asgari Ücret Ne Kadar?

Kore Asgari Ücret
Kore Asgari Ücret

Öncelikle ülkemiz ile de yakın samimiyeti ile bilinen Güney Kore ve pek de diğer ülkelere sıcak bakmayan Kuzey Kore’nin topraklarında yaşayan insanların kazandıkları ücretleri hepimiz merak ediyoruz. Şimdi iki ülke hakkında da detaylı ve kesin bilgi verelim. İşte Kore Asgari Ücret verileri:

ÜlkeAsgari Ücret (Güney Kore Won’u)Türk Lirası (₺)
Güney Kore1.933.920,00 25.300₺
Kuzey Kore320.0004260₺

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Güney Kore Asgari Ücret Asgari Ücret 2023 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın