Hong Kong Asgari Ücret 2022

Hong Kong Asgari Ücret 2022 yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımız içerisinde Hong Kong ile alakalı çeşitli yaşam şartları, asgari ücret bilgileri, gıda fiyatları gibi detayları paylaşıyor olacağız. Bunun yanında ekonomisi ile alakalı çeşitli bilgilere sahip olacaksınız.

Hong Kong’da Yaşam Maliyeti

Hong Kong’da Yaşam Maliyeti
Hong Kong’da Yaşam Maliyeti

Eğer Hong Kong’da yaşamak veya bir gezi ile seyahat etmek istiyorsanız oradaki ürün ve hizmetlerin ücretlerini sizlere aktarmamız çok yararlı olacaktır. Özellikle alım gücü açısından oldukça avantajlı bir ülke olan Hong Kong’un yaşam maliyeti ve bir takım ürünlerin fiyatları şu şekildedir:

 • Bir ekmek (250 gr)= 0.985€
 • 1 düzine yumurta= 2.78€
 • Bir kilo tavuk kanadı= 9.07€
 • 1 kilogram elma= 3.05€
 • Bir litre süt= 2.59€
 • 1 kilo yerli peynir= 18.84€
 • Ucuz bir restoranda tek kişilik yemek= 6.02€
 • İyi bir restoranda iki kişilik yemek= 45.9€
 • Mc Donalds Menüsü= 4.02€
 • Kafeteryada sütlü kahve= 4.19€
 • Bir kutu Coca Cola veya Pepsi (0.33l)= 1.09€
 • Bir şişe su (0.33l)= 0.91€

Bu yazımıza benzer Slovenya Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Hong Kong Ekonomisi Nasıldır?

Uzak Doğu’nun ticaret ve turizm başkenti olarak bilinen Hong Kong, çoğunlukla uluslararası ticarete dayanan hareketli bir ekonomiye sahiptir. Genel olarak dağlık bir yer şekillerine sahip olması nedeniyle ülke topraklarının yalnızca yüzde 13’ü tarımsal üretim için uygundur. Fakat bu oran ülkedeki meyve ve sebze ihtiyacını karşılamak için yeterli değildir. Bu nedenle gıda ithal edilir. Ülke, tekstil endüstrisi, hafif sanayi, sinema endüstrisi ve az da olsa ağır sanayi ve özellikle bankacılıkta önemli bir ticaret merkezidir. İhracatının en büyük kısmı ABD ve Birleşik Krallık ile yapılır. Yıl boyunca çok miktarda yağış almasına rağmen nüfusun da etkisiyle Hong Kong su bakımdan dışa bağımlıdır.

Hong Kong Asgari Ücret 2022

Hong Kong Parası kaç TL? Diye merak ediyorsanız 15.150 TL‘ye tekabül etmektedir. En önemli doğal kaynak ise Hong Kong limanıdır. Aynı zamanda Ülke adalardan meydana geldiği için balıkçılık çok gelişmiştir. Hong Kong, Asya’nın en büyük serbest pazarı ve limanı, ticaret, endüstri ve turizm başkentidir. Hong Kong’da balıkçılıkla uğraşan insanların yaşam standartları daha iyidir. Çünkü bu insanlar balıkçılıkla iç ve dış pazarlara satış yapabiliyor.

Hong Kong İş Fırsatları

Hong Kong, sahip olduğu üst kalitede olan eğitim kurumları ile dünya sıralamalarında ilk 50 içerisinde yer alır. En iyi üniversiteler arasında ise Hong Kong Üniversitesi ve Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi yer alır. Eğitiminiz süresince dalında eğitim alırken, bir yandan da yapacağınız stajlarla hem Hong Kong’da hem de üniversitenizin anlaşmalı olduğu şirketlerin bulunduğu Çin ve diğer Asya ülkelerinde kendinize sosyal bir iş ağı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda sizin gibi dünyanın faklı ülkeleri olan Hindistan, Malezya Avustralya, Amerika ve Yeni Zelanda’dan gelen ve lisansüstü eğitim alan profesyonellerle tanışarak mezun olduktan sonra irtibata geçebileceğiniz ve Hong Kong’da iş fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Hong Kong Asgari Ücret Ne Kadar?

Hong Kong Asgari Ücret 950 Dolardır. Ülke ekonomisi ve çeşitli bilgileri sizler için derledik. Tüm detaylara yukarıdan ulaşabilirsiniz. Bunun yanında ülke ekonomisinin oldukça iyi olduğu Hong Kong’da gıda fiyatları ve ekonomi hakkında da verileri sizler için hazırladık.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresinden ana sayfaya ulaşabilirsiniz.

Yaşam maliyetleri, Gıda fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hong Kong Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Yazımızı Değerlendirin.

Yorum yapın