Japonya Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022

Japonya Asgari Ücret 2022 Bugünlerde en çok araştırılan konular arasındadır. Sürekli merak edilecek ve güncelliğini koruyacak olan Japonya asgari ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları sizlere aktaracağız. Dolar, Euro, Japon Yeni ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. İş fırsatları ve Japonya yaşam maliyetini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca Japonya’da Asgari Ücret Ne Kadar? sorusunun yanıtına da ulaşacaksınız.

Japonya’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Teknoloji bakımından oldukça gelişmiş ve refah düzeyinin çok yüksek olduğu Japonya’da asgari ücret 180.000 Japon Yenidir. Bu da 23000 ₺‘ye tekabül etmektedir. Dolar bazlı olarak 1450 $, Euro bazlı olarak da 1300 €‘ya denk gelmektedir. Bu ücret kendi içlerinde ve çoğu ülkede standartların üzerinde kalmaktadır. Bu maaşla çalışan bir kişi bile rahatlıkla geçinebilmektedir.

Japonya Yaşam Maliyeti

Bir litre benzinin 1.2€ olduğu Japonya’da genellikle meyve ve sebze fiyatları normalden fazladır. Çünkü tarımsal açıdan dışa bağımlı bir ülkedir. Fakat bunun yanında ürettikleri teknolojik alet ve makineler ile ihracat açısından dünyanın ileri gelen ülkeleri arasında yerini almaktadır. Genel olarak Japonya Yaşam Maliyeti uygundur. Bu ülkede asgari ücret alan bir kişi bile refah bir şekilde yaşayabilir. Ortalama maaş alan bir kişi ise dünya standartlarının üzerinde yaşayabilmektedir. Sadece ev almak ve geniş bir evde oturmak bir nebze sıkıntı yaratabilir.

Japonya Yaşam Şartları

Dünyanın en güvenli ülkeleri arasındadır. Özellikle Tokyo 40 milyon nüfusu ile her ne kadar kalabalık ve korkutucu gelse de son derece güvenli bir şehirdir. Eğitim ve sağlık hizmetleri son derece gelişmiştir. Eğitim alanında çığır açmış diyebiliriz. İnsanların fikirlerine saygı son derece fazladır. Halk bilinçlidir. Dezavantajlarına gelecek olursak da bizim gibi ülkelerden giden insanlar için biraz pahalıdır. Bir de insanlar biraz fazla sigara içmektedirler. Japonya Yaşam Şartlarını da bu şekilde özetleyebiliriz.

Japonya Market Fiyatları

Bazı ürünlerin ciddi pahalı olduğu bu ülkede bazı ürünlerin fiyatlarını aşağıda sizlerle paylaştık. Gıda ve tarım konusunda yetersiz olan Japonya market fiyatları konusunda diğer ülkelere nazaran pahalı kaçmaktadır.

 • 1 Litre Süt: 1.5€
 • Peynir: 8.5€
 • 12’li yumurta: 2€
 • 1 Kg Domates: 5€
 • Pantolon: 60€
 • Ayakkabı: 70€

Japonya‘da Asgari Ücret Kaç Dolar?

Son yılların üretim devi ve farklı lezzetlerin diyarı Japonya’nın asgari ücreti 2022 yılında 1450 Dolardır. Bu ücret ile fiyatlar arasında güzel bir denge vardır. Japonya’da saatlik ücret ise 930 Yen’dir.

Japonya’da İş Fırsatları

Çeşitli internet siteleri ve sosyal medya platformları yardımıyla Japonya’da İş Fırsatları bulabilirsiniz. Orada yemek sektöründe, sağlık veya eğitim gibi hizmet sektörlerinde, fabrikalarda ve son olarak da inşaatlarda çalışabilirsiniz. Ve oldukça iyi bir maaşa çalışabilirsiniz.

Japonya’da Maaşlar Ne Kadar?

Her meslek Japonya’da farklı ücretlere çalışmaktadır. Aşağıda sizlere detaylı bir şekilde araştırdığımız mesleklerin ne kadar ücret aldıklarını aktaracağız. Japonya’da Maaşlar Ne Kadar:

 • Mühendis: 500.000 JPY
 • Doktor: 950.000 JPY
 • İşçi: 250.000 JPY
 • Hemşire: 480.000 JPY
 • Muhasebeci: 400.000 JPY
 • Garson: 170.000 JPY

Çeşitli sorulara yanıt verdiğimiz soruları inceleyebilirsiniz.

Japonya’da Ortalama Maaş Ne Kadar?

Güneydoğu Asya’da bir ada ülkesi olan Japonya’da ortalama maaş 320.000 Yen’dir.

Japonya araba fiyatları kaç yen?

2022 Yılı içerisinde Japonya’da araç fiyatları 1.500.000 Yen ile 2.000.000 arasında değişkenlik göstermektedir.

Japonya’da Türkler Ne İş Yapar?

Genellikle o tarafa doğru göç eden insanlar araç veya inşaat işlerinde veya da hizmet sektöründe (Gıda, eğitim, sağlık) çalışmaktadırlar.

Japonya’da Hayat Pahalı mı?

Dünya geneli baz alındığında çok pahalı bir ülke değildir. Avrupa ülkelerinin bir çoğundan ucuz fiyatlamaları vardır. Fakat bazı ülkelerden de pahalıdır.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Japonya Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.

Yorum yapın